Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz FBLLMAG #50878 üzenetére

    Azt hiszem a két AA-snál láttam 95 lm, majd a következő 700 lm vagy valami ilyesmi. Nekem meg 150 körül jó a sétához városban. Több lámpával próbáltam, amelyiknek nincs ilyen fokozata, az mindig idegesítő volt, hogy vagy kevés a fény vagy sok, ezért nekem a ramping vált be főleg a zoommal kombinálva. Ezzel a kettővel bármilyen fényre és kellő területre be lehet állítani.
    Az igaz, hogy a led képe a távolban nem sok mindenre használható, kicsit visszahúzva már jó, amikor a led képe már eléggé homályos. Én inkább a közelebbi tartományban használom a zoomot, hogy a járdát teljes szélességében megvilágítsa a lámpa. A zoom nélküli lámpák középen egy foltot erősen megvilágítanak (hotspot), körülötte meg annyival halványabb, hogy alig látni mire lépek rá. A zoom viszont egyenletes fénnyel terít. Pont annyira kell nyitni, hogy az adott járdát átérje, nem kell a ház falát meg a bokrokat megvilágítani, oda nem lépek. A zoommal viszont változik a fényerő, hozzá kell állítani, de erre a diszkrét fokozatok alkalmatlanok.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák