Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz FBLLMAG #43404 üzenetére

    Amúgy van lámpám ami 5 €/lm arányt sem éri el. Az EC60 kb 15 $/lm arányt ér el, a Klarus XT11GT 23 $/lm, pedig ez tetszik a legkevésbé. ;)

    Mint az előző írásomból is látni, a MH06 kevesebb fényárammal (200 lm) messzebbre és szélesebben világít, mint a ZL H53w (330 lm) pl. Szóval ezért nem látom értelmét számolni a $/lm értéket. Amúgy árban elég hasonlóak. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • gyapo11

    senior tag

    válasz FBLLMAG #43404 üzenetére

    "A 10 cm sugarú kör 40 cm-ről az 28 fokos nyílásszög, 10 m-re 5 m átmérőjű kör."

    Ez azt jelenti, hogy a 28 fokos kúpon kívül nem mértem a fényt.

    Lámpát sokféle ok miatt vásárolunk, és sokféle szempont is van mindenkinél. Alapvetően a lámpa világításra szolgál, és ezért reális szempont a mennyi pénzért mennyi fényt kérdés. Kivéve persze, ha valaki győjti vagy más ok miatt vásárolja a lámpát, és nem a világítás a fő szempontja.
    Ha egy lámpa(+akku) 100 lument ad 1 $-ért, egy másik meg 5 lument, akkor azért eléggé sok más szempontból le kell győznie a másodiknak az elsőt, hogy mégis azt vegyem. Mert ugye vagy nagyon kevés fényt ad, vagy nagyon drága. És akkor már nem nagyon tud meggyőzni, hogy adnak hozzá egy 5 $-os akkut, ebből indult a kérdésem.

    A lm/W az bejátszik a lm/$-ba is. Ha két lámpa azonos tulajdonságú és árú, de az egyiknek jobb a hatásfoka, akkor annak jobb a lm/$ értéke is. Szerintem botorság lenne a gyengébbet választani.

    Ez a hatótáv számolgatás nem tudom mire jó. Legalább a fénykör átmérőjét is hozzá kellene tenni, ami az adott megvilágítást létrehozza, mert ha a zoomos lámpával ráteszem a led képét 800 m-re levő fára, attól még nem látok semmit, mert egy 20 m-es négyzetet világít meg. Ilyen alapon a laser a legjobb, mert az km-ekre elvilágít sok lux-szal, csak nem túl nagy felületet. Zoomos lámpánál meg meg kellene adni a függfényt, hogy a zoom állásától függően mennyi a hatótáv és a fénykör átmérője.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák