Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_o_g_y_i

    őstag

    válasz Vasinger! #13381 üzenetére

    Az a töltő... :o
    Abból volt már rossz is, azért is mutattam másikat és olcsóbbat. :U
    A bontott akksival nem nagyon van rizikó, ha egy-két dolgot tudsz! multiméter kelleni fog.
    2,8 de inkább 3V alattit már ne tölts, az kuka (legjobb esetben is keveset fog már bírni, rosszabb esetben "explodál"! :DDD Ahol használt laptop kereskedésével, bontásával foglalkoznak, tuti adnak olyat, amire azt mondják már nincs szükségük, vagy célozz meg olyan helyeket (ismerős persze nem árt), ahol régi céges laptopok akkuiból kérhetsz.
    Szétszedni nem lesz olyan nehéz, műanyag, szóval törik. :D Feszíteni pl. csavarhúzóval csak óvatosan, nehogy megsértsd az akkut, akkor szintén kuka (illetve gyűjtőhely!). :K

    tjano8: ott a pont! :R
    Amiket legutóbb bontottam (pár hónapja kaptam, előtte lettek "leselejtezve") pl. 3,8V körüliek voltak MIND, egytől-egyig jók voltak. :K
    Sony US18650GR típusú, 2550mAh névleges kapacitású akkuk, Lenovo laptopból. :C

    [ Szerkesztve ]

    4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

  • tjano8

    csendes tag

    válasz Vasinger! #13381 üzenetére

    Ez a töltő amcsi dugós, arra figyelj majd, mert csak gyors linkeltem egy példát... kicsit lejjebb a listába tuti van EU plugos is. Am szinte minden laptop 18650-es aksival megy, és nem a cella használódik el, csak van benn egy ciklus számláló áramkör (amibe a töltés vezérlője is van), ebbe be van programozva egy adott élettartam, ami ha lejár (függetlenül a cella állapotától) azt írja, hogy vegyél újat... (am ha mindig adapterről használod ezt laza fél év, egy év alatt le lehet pörgetni, minden töltés elindítás és befejezés ujból elinduló töltés +1 a számlálóba) és a cellának még semmi baja... (ez azért van, mert különben senki nem venne új aksit az alatt a pár év alatt, amíg elavul a laptop amibe benne volt...)

Új hozzászólás Aktív témák