Új hozzászólás Aktív témák

  • WestBam

    Topikgazda

    Szerintem mindenkinek szíve joga kiválasztani mit is szeretne venni és mennyi pénzért. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vettem kínai piacról lámpát már régen, mert a Cyansky az kínai rendelés volt, de engem nem hoznak lázba a kis atomvillanások, a normális, és a mindennapokban használható lámpák annál inkább.

    Ma pl. a kis CL23 mellé rendeltem is egy CL26R-t a kronium-tól. A magyar importőr nem válaszolt egy megkeresésemre sem eddig, érdekes módon a cseh (és szlovák) importőr pár órán belül válaszolt, mi több, kedvezményt is adott. Mivel a webshopot kiterjesztették hazánkra is, ezért nem is volt kérdés, jöhet innen is Fenix lámpa, mert a teljes garit is megkapom mellé. Ha jól sejtem FBLLMAG kolléga is tőlük szokott vásárolni.

    Nade az eddigi tapasztalataim a Fenix CL23-ról, és némi magyarázat, hogy miért vettem meg a majd ugyan arra képes CL26R-t.

    Először is a pozitívumok:
    - kompakt méret
    - 1, 2 és 3 cerkaelemmel vagy NiMH akkuval is képes üzemelni, mivel a cellák párhuzamosan vannak benne.
    - Jól elosztott fokozatok
    - egyedi a lámpások közt, hogy tud csak "előre" is világítani
    - alján beépített "elemlámpa" ami inkább egy irányított fényű olvasólámpa
    - vörös fény (!!!)
    - szabvány fotóállvány menet
    - 5 év gari

    Negatívum:
    - fehér fény holdfény mód nincs
    - vörös fény csak egy fokozatú, nincs magasabb vörös fényáram
    - van akinek drága

    Miért is jó ez nekem, a többi lámpásom mellett?
    - lámpásból sosem elég :DDD
    - használható vészvilágításra, egy szobát gond nélkül bevilágít ez is
    - AA elemmel működik, jelenleg ez az egyetlen ilyen lámpásom
    - van irányított fénye, ezt a többi lámpás nem tudja!!!
    - van vörös fény, amire a szúnyogok és bogarak nem jönnek
    - stabilan áll a talpán, nem igazán lehet véletlenül felborítani

    Miért vettem mellé a CL26R-t meg?
    Jogosan merülhet fel a kérdés, hiszen műszakilag majdnem azonosak, a 18650 akkus változat mindössze a magasabb turbó fényárammal, illetve a beépített mágnessel tud elvileg többet, mint az elemekkel működő, picit tömzsibb CL23.
    De: bármilyen 18650 akkut megeszik, mivel mindkét felén rugóval csatlakozik az akkuhoz. Van otthon jó pár 3600mAh 18650 akkum kihasználatlanul, ezekkel már parádés lesz az üzemidő is, valamint tudom mibe tenni őket. Vörös fényből sosem elég, márpedig ez is tudja. Van benne persze egy kis gyűjtögető szellem is, de alapvetően ezt is egy jó lámpásnak találtam. Egyetlen könnyen elérhető ellenfele a Sofirn LT1S lehetne, aminek a legnagyobb pozitívuma számomra az állítható vörös fényáram. Talán egyszer majd ezt is megveszem.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Új hozzászólás Aktív témák