Új hozzászólás Aktív témák

  • mzsf

    csendes tag

    Sziasztok! Csak amolyan koca lámpa rajongó vagyok. Kb. egy éve találtam rá a fórumra. Akkor kerestem egy kis megbízható kulcstartó lámpát. Tanácsotok alapján egy Olight i3 "húzza" a zsebem. Már a kulcscsomónak köszönhetően egész patinásra kopott, de tökéletesen működik. Nagyon szeretem a precíz összerakását, kidolgozását. Olvasgatva a fórumot egy nagyobb lámpára is kedvet kaptam, így ebay boltból vettem egy Ultrafire C8 lámpát XM-L T6 leddel. Na, ez már nem fenékig tejfel. Első körben észleltem, hogy O gyűrűk nélkül érkezett. Az eladó kártalanított. Ahogy szerelgettem, szilikon zsíroztam (elég nehezen mozgó, sorjásnak találtam a meneteket), feltűnt hogy az elemtartó henger kapcsoló felőli menetet görbén metszették. A menet mélység asszimetrikus, így itt szorul a kapcsoló. Töltéskor is inkább a fejét veszem le. Nyugtattam magam, hogy mit várjon az ember tízen pár dollárért, amikor egy márkás inkább egy százasba kerül. Sajnos egy további hibát is észleltem, ez még jobban zavar. Időnként finoman vibrál a fény, mintha kontakt hibás lenne, de rázogatásra, mozgatásra nem , csak spontán gyógyul. Így aztán azt gondoltam hozzátok fordulok tanácsért. Egyrészről szemezek az új XM-L2 leddel, másrészről az Olight M22 is tetszik. A kérdéseim a következők. Van-e olyan C8-s ami pontosabban van kidolgozva, esetleg linket tudtok-e adni? A második generációs XM-L leddel már vannak fent webshopokban, és nem is drágák, kb 18-20 $ körül találtam. Esetleg ugorjak bele egy M22-be, a családi békét kockáztatva? Igazából, ha lenne precízebb verzió (ami tényleg vízálló, tartós, pontosan összerakott), akkor olcsóbb csak jobb lenne. Érdemes-e ebayen venni ilyen drága lámpát? A hamisítástól, garanciális problémáktól félek. Gondolom nálunk inkább 30000 körül lesz az ára annál a két magyarországi boltnál.
    Köszönöm a segítségeteket, és a tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák