Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzsf

    csendes tag

    Sziasztok! Csak amolyan koca lámpa rajongó vagyok. Kb. egy éve találtam rá a fórumra. Akkor kerestem egy kis megbízható kulcstartó lámpát. Tanácsotok alapján egy Olight i3 "húzza" a zsebem. Már a kulcscsomónak köszönhetően egész patinásra kopott, de tökéletesen működik. Nagyon szeretem a precíz összerakását, kidolgozását. Olvasgatva a fórumot egy nagyobb lámpára is kedvet kaptam, így ebay boltból vettem egy Ultrafire C8 lámpát XM-L T6 leddel. Na, ez már nem fenékig tejfel. Első körben észleltem, hogy O gyűrűk nélkül érkezett. Az eladó kártalanított. Ahogy szerelgettem, szilikon zsíroztam (elég nehezen mozgó, sorjásnak találtam a meneteket), feltűnt hogy az elemtartó henger kapcsoló felőli menetet görbén metszették. A menet mélység asszimetrikus, így itt szorul a kapcsoló. Töltéskor is inkább a fejét veszem le. Nyugtattam magam, hogy mit várjon az ember tízen pár dollárért, amikor egy márkás inkább egy százasba kerül. Sajnos egy további hibát is észleltem, ez még jobban zavar. Időnként finoman vibrál a fény, mintha kontakt hibás lenne, de rázogatásra, mozgatásra nem , csak spontán gyógyul. Így aztán azt gondoltam hozzátok fordulok tanácsért. Egyrészről szemezek az új XM-L2 leddel, másrészről az Olight M22 is tetszik. A kérdéseim a következők. Van-e olyan C8-s ami pontosabban van kidolgozva, esetleg linket tudtok-e adni? A második generációs XM-L leddel már vannak fent webshopokban, és nem is drágák, kb 18-20 $ körül találtam. Esetleg ugorjak bele egy M22-be, a családi békét kockáztatva? Igazából, ha lenne precízebb verzió (ami tényleg vízálló, tartós, pontosan összerakott), akkor olcsóbb csak jobb lenne. Érdemes-e ebayen venni ilyen drága lámpát? A hamisítástól, garanciális problémáktól félek. Gondolom nálunk inkább 30000 körül lesz az ára annál a két magyarországi boltnál.
    Köszönöm a segítségeteket, és a tanácsokat.

  • mzsf

    csendes tag

    válasz kowik #12116 üzenetére

    kowik, jada00, Cyborg!
    Köszönöm a válaszokat! Nagyjából sejthető az irány. Ketten is ugyanazokat ajánlottátok. Még várok az új leddel gyártottakra,aztán meglátom. A linkeket mindenesetre elmentem.

  • mzsf

    csendes tag

    Sziasztok!
    Gondoltam megosztom tapasztalataimat veletek. kb egy éve vettem egy Ultrafire C8 XM-L T6 lámpát. Nagyon kínai cucc. Kicsit görbén metszett, sorjás menetek, helyenként kopott felület kezelés. O gyűrű kimaradt a csomagból (ebay vásárlás, valamennyi pénzt visszautaltak). Egy Sanyo védett aksit használtam vele. 5 fokozatos. sose próbáltam, hogy , hogyan csökken a fényerő, de szerintem fokozatosra van megcsinálva. A legerősebb fokozat a leírás ellenére kb. 600 lumen, a középső 200 körül, a kicsi 100 alatt egy kicsivel. Van még villogás, kb. 10hz, és SOS. Elég messzire világít, szerintem 150 m-t tudja. A csóva keskeny, körülötte gyűrűs udvar, de nem nagyon széles. Időnként finoman vibrál a fénye, de némi ütögetésre, ki-be kapcsolásra gyógyul. A külön vásárolt O gyűrűkkel kádban próbálva vízálló. A fenti számok becslések, e legújabb szerzeménnyel vetettem össze. Vettem egy Armytek Vikong Pro XM-L2 U2 lámpát közvetlenül a gyártó honlapjáról. A lámpa 82 dollár volt, vettem még hozzá egy plussz zsírt és egy 3100-s Panasonic aksit. Igénybe vettem a candlepowerforum 8 %-s kedvezmény kódját és így 95,09 dollár lett a vége, melyet Paypal segítségével fizettem. 95 dollártól ingyenes a fuvar. Kb 2 munkanap múlva postázták a DHL segítségével éjjfélkor, 30 óra múlva Budapesetn volt. Itt egy napot pihent, mert sajnos ráírták a valós árat, így vámkezeltetni kellett. A DHL pár adatot kért, majd a másnap 12 órás miskolci érkezésekor fizettem 27% Áfát vámnak. Az Armytek, majd a DHL honlapján folyamatosan követhető volt. A kenőzsírt a csomagon belül habszivacs alá ragasztották, erről külön emailt írtak, hogy véletlenül ki ne dobjam a csomagolással együtt. A lámpa minősége nagyon jó, főleg a másikhoz képeset. A gyári programok 1-s vonalon 850-100-5 lumen, 2-s vonalon 1,5 lumenes firefly mód és 15 Hz-s strobe. Este lakásban bóklászni még a 1,5 lumen is elég. A fénycsóva a C8-hoz képest kissé szélesebb, nagyobb, de homogén udvarral. A nagyobb fényerő miatt még így szélesebb csóvával is jobban megvilágítja a területet. A fényerőt végig tartja, de lehet állítani lépésenként és fokozatosan csökkenőre. Lényegében mindent lehet programozni rajta, de még nem mertem. Csak tegnap jött meg, még a leírásokat tanulmányozom, de az aksi töltést, melyet villogással jelez, már kipróbáltam.
    Összefoglalva a C8 is jó mindennapos ütés vágásra, maximum vesz az ember másikat. Ha viszont minőséget akar az ember, vagy egy kicsit lámpa perverz :D , esetleg nem akarja, hogy a lámpa cserbenhagyja, akkor arra áldozni kell. Egyébként az asszonynak még nem mertem elmondani a teljes árát. :B

    Még annyit, hogy nem tűnik hidegebbneka fénye, mint a T6-é.

    [ Szerkesztve ]

  • mzsf

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ajándékozási céllal AA elemes lámpát keresek, kb 20 dollárig. Természetesen tisztában vagyok a 18650 előnyével. Nekem jelenleg egy C8 és egy Armytek Viking szolgál, nagy megelégedésemre (főleg az utóbbi :D ). A lámpával kapcsolatban a jó minőségen kívül a változtatható fényerő lenne az igényem. Természetesen az nem baj, ha több elemes.
    Továbbá olcsó, megbízható töltőt is keresek 18650-s akksihoz. Másik rokonomnak Convoy C8-t tervezek beszerezni, és ahhoz kellene. Egyébként most mi a helyzet az akksikkal? Ha megrendelem a fasttechen, akkor elküldik? Igazából nem baj, ha csak lassan érkeznek meg, Karácsonyra kellenének a cuccok, de inkább hamar megrendelem, hogy biztosan megérkezzenek.
    Köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák