Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz lev258 #387 üzenetére

    Hát nem tudom, van egy csomó leírás a Win8 Secure Boot kikapcsolásáról (pl: [link]), legacy-ban is el kell indulnia elvileg. Bár az igaz, hogy én nem Win8 mellé tettem fel, így kipróbálni nem tudtam. Viszont hasonló laptopom (és hardverem) van, és nálam UEFI-ben el sem indult a telepítő, indításnál megállt a logónál. Átraktam legacy-ba, és úgy ment simán (csak az 1 MB-os "reserved" partícióért rinyált, de azt megcsináltam neki).

    Na de a lényeg akkor, hogy próbálja visszakapcsolni az UEFI-t, hátha nála elindul a telepítő és akkor elvileg nem lehet gond (1 MB-os partíciót sem kér elvileg).

    De mindenekelőtt legyen mentés, ha van a gépen (Win8 alatt) fontos adat, mert sosem lehet tudni... :))

    _
    szerk:
    (#388) Benex

    Na akkor egyszerűsödik a helyzet, ha Win8 kuka. :D Próbáld az UEFI-t, ha megy, akkor okés. Ha nem indul el a telepítő, akkor marad a legacy. Ha nem kell a Win8, akkor gyalulj le mindent és csináld meg a kellő partíciókat magadnak. Ha legacy módban megy csak és megint rinyál az 1 MB-os partícióért, akkor azt kreáld meg elsőnek, és állítsd be neki, hogy az a "Reserved...." izé legyen. Utána meg a többi partíciót, ahogy akarod. :))

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák