Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz lesaux #81 üzenetére

    Ha jól látom a specifications-ban a 1.5 órás verziójunál,akkor ő 750mA-t vesz fel 12V-ról...
    Tehát egy elemre ha mind a négy tőltés alatt áll,akkor 750/4 =187.5 mA...
    Ez megfelel az én állításomnak...
    Én tartom ugyan a 6 órát a 2000-eshez,de azt mondom,hogy tegyéál egy próbát...
    Merítsed le kb annyira,hogy pl.: a fényképezőgép kiírja,hogy low battery (gyenge elem)..
    És akkor tedd fel a töltőre...és másfél óra után vedd ki az elemeket és tedd vissza a gépbe...Ezeknek az elemeknek legalább 20 vakus képig nem szabad kimutathatóan merülniük a fotomachina belső mérőjével...vagy tedd be egy discman.be---ott két fullos cd után is minimum 80%-ig kell lenniük...
    Ezt ha egy mostani discman-nal nyomod,akkor tuti,hogy így van,mert van egy pár discman körülöttem a haveroknál...
    Vagy esetleg van multimétered? :U
    Akkor a másfél órás töltés után egy 10 perc szünettel tudnon kell mérni legalább 1.25V-ot...Ha nem,akkor vissza még 1.5 óra...

    Mod: Mielőtt kötöszködés lenne a 12V 750mA és az elem 1.2V-os feszültségének különbsége miatti nem 4-es oszthatóság miatt,így azt megemlítem,hogy ezekben a gyors töltőkben nem trafóról szabályozzák vissza 12V-ról 1.2V-ra (1.4V)..hanem egyszzerűen leszabályozzák pl tranzisztorral (okkal)...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák