Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz Bandit21 #4379 üzenetére

    Ne 480as benzinnel számolj, mert a Kona gondolom eleve céges, és többieknek se fog örökké tartani ez a baromság.

    (azt nem tudom milyen hibrid és milyen körülmények közt jár el 3.2 literrel, spritmonitorra ránézve egy auris hibrid átlag 5.5, egy rav4 plugin hibrid 6.5, lexus is300h 6.5)

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • GalaHU

    őstag

    válasz Bandit21 #4379 üzenetére

    Amikor villanyautó-fronton terjesztem az igét az ismeretségi körömben az ellenérvek között rendszeresen a töltőpontokkal kapcsolatos macerát hozzák fel. És a normál autós léleknek ez a folyamatos töltőkuncsorgás és pontvadászat teljesen életidegen.
    Egyszerűen nem az van a fejekben, hogy a tankolás egy külön program, hogy el kell valahova menni tölteni, aztán vagy felférsz a csatira vagy nem. Ha nem akkor gurulj tovább, sok sikert...Pesten az ingyenes Lidl-töltőn mindig lóg egy rohadék hiéna taxis, az esélytelen. Aztán ha szerencséd van, akkor dekkoljál ott adott esetben 1-1,5 órát. Persze, addig lehet vásárolni, meg moziba menni. Ki a túró vásárol hetente 2x-3x? Meg megy moziba? :) A normál napi életedből 5 percnél többet egyszerűen nem akarsz az autód tankolására(töltésére) szánni, pláne nem a kocsidhoz oda-vissza mászkálni, hacsak nem kapsz a kellemetlenségedért cserébe valami olyan előnyt ami miatt igazán megéri. Mondjuk az olcsóbb üzemeltetést...
    A nyilvános töltőpontokon történő áremelés ezekből az előnyökből már jelentősen visszavett, de a kényelmetlenségek megmaradtak. Ha otthon tudsz tölteni 71 Ft-tért megint szebb a matek, de az igazi nyilván a szaldós napelem lenne, de az új belépők ebből is kimaradnak.

    Mi pár hónapja gyűrjük az i3-at és szépen tönkrevágták az előzetes kalkulációnkat. A 71 Ft-os áramból kb 10 Ft-ba van egy megtett kilométer, az asszony régi Fiestájával ez a 480-as benzinnel 36Ft/km. Szóval 26 Ft-tal olcsóbb kilométerenként. A masina "felára" 6 milla volt a Fordhoz képest, tehát 230.000 km után meg is térül a beruzás... :) (Ha 700 Ft-ra veszem a sapkátlan 95-öst, akkor is 142.000km) Nyilván ezt nem lehet csak így nézni, mert más költségek is felmerülnek, nekünk számít a parkolási díjak hiánya is, és elvben a járműkarbantartás is kedvezőbb, bár mondjuk amikor legutóbb 3x-os árat kaptam a fényezésre csak mert a villanyos technológia ezt kívánja, nem volt őszinte a mosolyom... :(((

    De számunkra érték az alacsonyabb karbon-lábnyom, úgyhogy vállaljuk. Van aki azt se tudja mi az, vagy még rosszabb, pont lesz@rja...

    Úgyhogy persze, lehet villanyautót üzemeltetni -akár nyilvános töltőről is- , de nagyon kell akarni... :)

    [ Szerkesztve ]

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • biker

    nagyúr

    válasz Bandit21 #4379 üzenetére

    "Kérdeztem két hsz-ben is hogy mennyi a Spar töltés, ingyenes e, annyit mondtál hogy ha foglalt akkor megy DC re."

    Bocs, nem figyeltem, mobiliti kezeli a töltőt. standard díjon. Addig jobb volt, míg volt éjszakai tarifa, vettük is a csomagot

    Ahogy a kolléga is írta, mi céges benzint kapnánk :( azzal hasonlítva símán jó

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák