Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5914 üzenetére

    Fórumokon azt írják, hogy a HP 8760w-ban a WLAN slot x1 sávos. Akkor mindegy, mert szerintem az Express Card slot is ennyi, ennek alapján nincs sebességbeli előnyben egyik sem.

    Menni persze, hogy megy, ezt videó nélkül is meg lehet előre mondani, hogy menni fog. A videón a gyerek ExpressCard-dal nyomja, de épp úgy megy mPCIe-n is, csak akkor neked kell a kábelt az alaplapról kilógatni.

    Az a GTX650, 660 is jó, amiket én látok a neten, meg ilyen videókon, bár azért én a 750-re inkább mennék rá, főleg a Ti-ra valami nagyobb VRAM-os kiszerelésre, mert árban nem sok rés van ezek között. Igaz akkor már a GTX950-970 sem sokkal drágább, néhány plusz ezres, kérdés mit fogsz ki olcsón, mindenképp használtan nézelődj, és túl nagy pénzt nem érdemes rááldozni ekkora bottleneck mellett, vagy ha rááldozol, akkor meg időtálló kártyát kell venni, ami ha nem is lesz kihasználva, de át érdemes rakni asztali gépbe is.

    Én TP X220-on próbáltam (abban csak 2 magos mobilproci van), GDC 8.4-es dokkban AMD RX570-es 4 gigás kártyát, 500W-os Corsair ATX tápra kötve, Express Carddal, külső FullHD monitorral (mivel AMD kártyánál a belső kijelző nem játszik). De én eleve az egész setupot úgy vettem, hogy átrakom idővel asztali gépbe. Teljesen jól működött eGPU-ként is, annyi, hogy a notin fel kellett tegyem a legfrissebb BIOS-t, egyébként nem látta az Express Cardot, mert az eGPU-n frissítenem kellett VBIOS-t, de ez nem az eGPU miatt volt, hanem rettenet olcsó, használt bányászkártyát vettem, amin coinbányászathoz fejlesztett undervoltos BIOS volt, és 1043 errorokat dobott rá a driver, ezt lehet BIOS frissítéssel és driver patch-csel is orvosolni. Egyedül annyi hátránya volt még, hogy az Express Card csatlakozása kicsit bizonytalan, könnyű volt úgy bedugni, hogy látszólag becuppant, de nem csatlakozott normálisan, ilyenkor a kártya ventijei pörögtek csak maxon, de nem adott képet. Ilyenkor tudtam, hogy erősebben be kell nyomni az EC kártyát a noti oldalába, ez néha kisebb kellemetlenség volt, de teljesen jól ment az egész. Meg egy fontos dolog van még, ha EC kártya mellett döntesz: menet közben NEM szabad lehúzni, míg a gép be van kapcsolva, mert károsodhat a gép, dokk, kártya is!!!!!!!!! Mielőtt kihúzod az EC-t, teljesen ki kell kapcsolni a gépet. Ez igaz mPCIe-s megoldásnál is, ott meg a dokkot nem szabad lehúzni. Nem hotplug megoldás, kinyírhatja a hardvert.

    Nálam teljesen jól ment, igaz én kicsit régebbi játékokat játszottam vele, de pl. GTA IV 1080p-ben is ment, meg az a Far Cry 1, ami előtte az integrált hulladékon 30-60 fps-sel futott 1366×768 medium-ban, az eGPU-val 1920×1080 high futott 500-900 fps-sel, állam koppant a földön, hogy mekkora különbség, ekkorára nem számítottam. Tudom, ezek régebbi játékok sokkal, mint egy Borderlands3, de azért ebből sejthető, hogy milyen óriási előrelépés az eGPU.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák