Új hozzászólás Aktív témák

  • TrueGooner

    aktív tag

    Az én stílusomnak ezerszer jobban fekszik az eFootball vonala. Az csak hab a tortán, hogy még a játékmenet is jobban tetszik. Szeretem, hogy nincsenek lehetetlennek tűnő kihívások, amikhez órákat, vagy akár napokat kell grindolni. Pont emiatt talán nem okoz akkora függőséget mint a FIFA, ahol “kontent” alatt azt érti a sok játékos, hogy 6 milliárd Object van, amik teljesítéséhez pazarolni kell a saját időd, mondjuk Fridenly meccsekkel. Szóval Én pont, hogy a kevesebb kontent miatt kedvelem az eFootballt, úgy érzem hogy hétről-hétre mindennek a végére tudok érni.

    Szerintem e-tekintetben 2 fajta ember létezik…

    - Aki FIFA-zik, mert bár szereti a focit, de inkább az SBC-k (szintén utálom :D) miatt, a kártyák gyűjtögetése miatt, és a játék addiktív, “mindig van miért grindolni” jellege miatt nyomja. A foci pedig mindez mögé szorul, másodlagos.

    - És van aki PES-ezik, mert szeretne a kedvenc játékosaival játszani, vagy megtalálni a saját játékstílusát, és olyan karakterisztikájú játékosokkal feltölteni a csapatát, amivel a legjobban működik az elképzelése.

    Én nem mondom, hogy sosem tudnék már Fifázni, majdnem minden évben beszippant 2-3 hétre, de aztán elkezd hiányozni az eFootball által képviselt irányelv. Ami pedig az, hogy figyelembe véve, hogy ez csak egy játék, próbál a talajon maradni, és a lehető legközelebb maradni a valósághoz. Szerintem nem csak a játékmenet, de minden egyes eleme és annak megvalósítása közelebb áll a valósághoz, a FIFA pedig már mindent teljesen játéktermi jelleggel old meg. Ami nem baj, mert sokan ezt szeretik, de kb nem lehet a két játék közösségét egy lapon emlegetni. Mert attól, hogy mind a két játék a fociról szól, én szerintem a Fifásoknak nem feltétlen a fociról szól ez az egész.

    :R

Új hozzászólás Aktív témák