-
IT café
Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:
Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
őstag
válasz Razzul #20800 üzenetére
Nagyjából ugyanannál a néhány kínai OEM gyártónál van a teljes termelés, a minőségellenőrzésben nemigen van különbség. A tervezésnél, alkatrészeknél és a szoftverben inkább. Az üveg miatt nyilván érzékeny a szállítás és a használat közben a mechanikai hatásokra, mondjuk, ha belerúgnak vagy leejtik.
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
elistvan
őstag
Sziasztok!
Szoftvert szerettem volna frissíteni a Kobo Slightbook HD Shine-omon (Ugyanaz szinte mint a Wayteq xbook-w60HD, Achor Myth és társai Rokchip RK2818 processzor 600Mhz,128Mb ram....) az első körben az RKBatchtool hibát írt ki a folyamat végén, az olvasó tetején a zöld kis led azóta folyamatosan világít a resetre nem reagál nem kapcsol be. A Wayteq Topicban lévő leírásra, hogy rövdire zárjam az áramkört egyelőre semmi. Valakinek van ötlete?
Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr
-
Kriszhnn
csendes tag
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Karácsonyra kaptam egy Pocketbook Basic Lux 2 e-book olvasót, amit a minap sikeresen leejtettem és a kijelzőn csinos fekete csíkok jelentek meg.
Felhívtam a márkaszervizt, akik azt mondták már garanciában nem tudják megcsinálni, de amúgy 20 ezer Ft ellenében gond nélkül (egy új darab 30-35 körül van).
A Jófogáson találtam egy hibás készüléket, leírás alapján víz borult rá, amely után már nem üzemelt, de a kijelzője jónak tűnik (5000 Ft).
Szerintetek ennek a hibás készüléknek a beázás ellenére működőképes lehet a kijelzője, érdemes lenne megvennem és cseréltetni valahol, vagy a víz a kijelzőt is tönkre tehette?
Bocsi mindenkitől ha nagyon buta kérdés... lehet hogy ezt meg sem lehet mondani látatlanban... -
hgm92
csendes újonc
Sziasztok! Újra kellett regisztrálnom, mert a régi fiókom nem enged be, pedig jó jelszót írok be. Tudjátok nekem van PocketBook Touch Lux 5-öm. Egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy elvileg néhány jó epub könyvet üresen nyit meg? Illetve mondjuk a könyv borító látszik, de nem enged lapozni. A másik hiba, hogy enged lapozni, de a szöveg erősen elvan csúszva. Nem tudom milyen olvasó program van rajta, gondolom a gyári.
-
csendes
őstag
válasz Kriszhnn #20804 üzenetére
Ha leejtetted, akkor a "normál garancia" nem érvényes, mivel nem rendeltetésszerű volt a használat. Vannak üzeltek, ahol lehet venni extra garanciát baleseti fedezettel vagy készülékbiztosítást.
Ha nem vagy szakember, akkor ne vegyél beázott elektromos berendezést!Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
csendes
őstag
Firmware frissítéssel érdemes kezdeni. Némelyik firmware megengedi, hogy a megnyitásnál epub2 vagy epub3 motort használj-e.
Érdemes lehet törölni a fájlokat az olvasóról és újra feltölteni, figyelve arra, hogy ne legyen az USB kábel túl korán leválasztva.
Lehet, hogy valami hiba van az epub-ban vagy talán túl sok extra (kép). Meg lehet próbálni Calibre-vel szerkeszteni vagy konvertálni más formátumba, a legrosszabb esetben TXT-re (elvesznek a képek és a formázás legnagyobb része).Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
-
csendes
őstag
Most látom, hogy még PB Touch Lux 4-re is kiadtak új firmware-t február 25-én: gyorsabb lesz az epub kezelés, és sok egyéb hibát javítottak [link] Esetleg próbálta már valaki, van lényeges különbség az előző verzióhoz képest?
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
Razzul
őstag
válasz csendes #20802 üzenetére
A Foxconn és társai olyan minőséget gyárt, amilyet a megrendelőjük megkövetel tőlük, tehát QA téren igen is van különbség.
Ne értsetek félre, nem a Pocketbookot akarom fikázni és nem vagyok meggyőződve arról, hogy az említett olvasó problémás, de azt azért abszurdnak tartom, hogy ilyen helyzetben a vásárlót nézzük hülyének.
Stat crux dum volvitur orbis
-
hockeyapu
aktív tag
Már az országon belül is beszerezhető az ONYX Boox Nova 3 Color 7.8" 32GB 138.190,-huf-ért.
Még tényleg senkinek nem volt a kezében színes kijelzős e-ink eszköz, hogy beszámoljon róla?Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
totasenior
tag
válasz hockeyapu #20812 üzenetére
Nekem van PB Color (a továbbiakban PBC)és Inkpad Color (a továbbiakban PB-IPC) is.
Véleményem nagyon szubjektív.
Alapvetően pdf állományokat nem olvasok, (kivétel, bár még nem kezdtem el, de kézbe kerül majd, a Réthelyi - Szentágothai: Funkcionális anatomia, ez kétszeresen is érdekes, mivel pdf, illetve a mérete - 288 MB),illetve műszaki jellegűeket sem.
A kisebb készülék (PBC) igazából a könyvborítók színes megjelenítésével mutat előrelépést, valamint az esetleges színes illusztrációk tehetik színesebbé az olvasmányt, de nem lehet tőle túlságosan részletgazdag , élethű megjelenítést elvárni. Önmagában a méret mellett a színes 100 ppi-s megjelenítés nem tragikus, a színek engem a régi füzetes képregények (pl. Mozaik) akár fakónak is nevezhető színeire emlékeztetnek. A mérete miatt persze egy képregény élvezhetetlen, a képek (oldalak) nagyításával nem kisérleteztem, mert az ide-oda, fel-le csúsztatgatás engem nem vonz.
Olvasás terén elsősorban lengyel és német fórumokon volt olvasható elszörnyedés, hogy a Kaleido technológiából adódóan az e-ink felület (Carta, 300 ppi felbontás) szürkés, illetve látható a színes pixelek tömege. Valóban, kissé szürkébb, és ha nagyítóval, vagy szemüveggel felfegyverkezve jó közelről nézzük, látható, hogy ott van valamilyen rendszer szerinti akármi (színes pixelek), de ha kapcsolunk egy kis előtér-világítást, ezek - számomra - egyáltalán nem zavaróak.
Ja, igen! Előtér-világítás: itt nincs sárgás fény, csak fehér. Sokan bosszankodnak is miatta, de az akkor még valóban az első lépéseit tevő Kaleido technológia igazából tökéletlen színei tekintetében a sárgás fény ezen tovább rontana, szakértők szerint a világításban a kék összetevőt jelentősen csökkentették, így a jobbára fehér fény kiemeli a színeket, és javít a kontraszton fekete fehérnél. És egyáltalán nincs szükség maximális fényerőre, nálam a maximum 50 %, de inkább kevesebb a fényviszonyok függvényében.
A nagyobb készülék (PB-IPC) a színek megjelenítés terén szerintem sokat javult, de természetesen nem tökéletes még most sem, van hová fejlődni, javulni, és ez folyamatban is van, hiszen az E-Ink cég bejelentette, hogy: egyrészt az eddig Kaleido 2-ként emlegetett, a PBIPC-ban alkalmazott technológiát a továbbiakaban Kaleido Plus-ként fogják nevezni, valamint ez év júniusában kiadják a Kaleido harmadik a korábbiaknál sokkal jobb (szerintük - majd meglátjuk) változatú színes e-ink képernyőt.
A PB-IPC a napokban (2021. 03. 10-i kiadási dátummal) új FW-t jelentetett meg, ez a napi használat terén szerintem érezhető javításokat (teljesítmény, lapozási gyorsaság, stb.) hozott.
Könyvolvasás terén lényeges változás nem történt, bár a PBC kapcsán felpanaszolt szürkeség, és színes pixelek kevésbé szembeötlőek.
Képregényeket (én cbr formátumba alakítottam mindet) illetően eddig egy Asterix képregényt néztem végig. A színek jobbak lettek, az oldalak illeszkednek a képernyő méretéhez, de azért ez a 7,8"-os méret még mindig nem az Asterixek eredeti A4 mérete, ezért aztán a szövegbuborékban megjelenő szöveget nem mindig kellemes olvasni - bár nem lehetetlen.
A képregényekre tekintettel valóban a 10,3" a már-már ideális (ilyenem is van - Inkpad X), de bevallom, most már a színes 7,8" után, kicsit lehangoló.
Nagy vonalakban ennyi, konkrét kérdesekben is szívesen állok rendelkezésre - hozzátéve, hogy nem szorult belém jelentős kisérletező hajlam, illetve a használat során nem az esetleges hibákat keresem, tapasztalatom szerint a PB amúgy is - ha lassan is, de biztosan javítja, javítgatja az esetleges hibákat. -
goen1
friss újonc
Sziasztok! Pici infót kérnék. Van egy pocketbook touch lux 4-es készülékem, kereken fél éves, papír szerint van még rá garancia. A készülék nem esett le, nem ütődött semmihez, mégis a kijelzőjén megjelent egy kb. 1.3 cm széles fehér sáv, ami néhány mp után szürkére változik, így gyakorlatilag a kijelző felén olvashatatlan a szöveg. Végig tokban volt.... Garanciafutár elvitte, még várom a visszajelzést. Járt már hasonlóan valaki? Esélyes, hogy garanciában javítja a szervíz, vagy búcsút inthetek a készüléknek? (nem igazán szeretnék a javításért 10-15e ft-ot fizetni)
[ Szerkesztve ]
-
csendes
őstag
válasz csendes #20810 üzenetére
Hát, az automata firmware frissítés nem ment, a kézi frissítéssel kétszer próbálkoztam, de sok a menüben a hiba, mintha tesztelés nélkül adták volna ki a 6.3.499 firmware-t PB TL 4-re, úgyhogy végül visszatettem az előzőt.
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
csendes
őstag
válasz Razzul #20811 üzenetére
Bármelyik globális márkának a "rossz minőség" miatti garanciális javítás annyira sokba kerülne, hogy tönkremenne, ha ez néhány százaléknál több. Az előfordul bizonyos országokban, hogy a szállítással foglalkozó cégeknél a rosszul fizetett alkalmazottak durván bánnak a csomagokkal és az áru megsérül
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
goen1
friss újonc
válasz Narxis #20786 üzenetére
Nekem PB touch lux 4-es készülékem van, épp vélhetően valahol a futárszolgálat és a szervíz között. Fél éven belül a kijelző meghalt úgy, hogy vigyáztam rá, mint a hímes tojásra. Nem első készülék, az előzőt "kiolvastam" vagyis az akku merült le végleg, de 3 évig bírta valami noname készülék. A PB touch lux 4-esem borzalmasan lassú, volt úgy, hogy 2 percig is tartott egy könyvet megnyitni, nem ott nyílt meg a fájl, ahol abbahagytam az olvasást, könyvjelző nem ott volt, ahová korábban szántam..... volt úgy, hogy bekapcsolás után konkrétan elfelejtettem, hogy olvasni akarok, mert olyan sokáig tartott megnyitni egy fájlt...... csaldótam. Ha csak olvasni szeretnél, akkor túl sok fölösleges funkció, kissé bonyolult menürendszer. Családban van kindle, a konvertáláson kívül nem hallottam más gondot, azt hiszem én is átállok arra. (vagyis csak átmeneti gond a konvertálás, kb. 1 órás plusz meló, mire az összes fájlt átrakom mobi-ba, mert eddig epub-ba gyűjtöttem.) Kollégám a Kobe márkával is meg volt elégedve, rengeteget olvas, idegennyelvű köteteket is, kb. szerintem az összes ismertebb olvasómárkát kipróbálta, szerinte Kobe vagy Kindle.
-
-
hgm92
csendes újonc
Ez a firmware frissítés olyan, mint a telefonnál a főverzió lépés? Android 9-ről 10-re?
Amúgy átkonvertáltam a könyvet és már helyesen nyitja meg. -
-
hockeyapu
aktív tag
válasz totasenior #20815 üzenetére
Ezer köszönet a részletes leírásért !
Gondolkozom egy színes kijelzős készüléken is (mielőtt belémkötnének, hogy minek még egy, meg pláne színes is, nem Én akarok egyszerre több készüléken olvasni, a családnak szánnám, mert már kacsintgatnak az én olvasóm felé, és ha már lúd legyen kövér !)
Tulajdonképpen nekem is ezek jöttek le az olvasott cikkekből és műszaki leírásokból. De hallani akartam első kézből is . Gyanítottam, hogy a sárga világítás miért hiányzik a kijelzőről !
Igazából az érdekelt, hogy monóban is visszakapja-e az ember ugyanazt mint a nem színes készülékeknél, de látom még van mit javulni a technológiának. Jelenleg a kaleido2 fut, bár fényezik a dolgot, hogy ez a plus, meg 2,5 és sokkal jobb meg minden...
Szóval a lényeg. hogy olvasás szempontjából még nem váltja ki teljesen a fekete fehér readereket (már, ha a megszokott minőséget vesszük)
Csak kíváncsiság, mit csinálsz ennyi készülékkel?
Ja és Én is a Mozaikkal kezdenék egy színes olvasón![ Szerkesztve ]
Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
totasenior
tag
válasz hockeyapu #20826 üzenetére
Nos, apránként jöttek össze.
Van egy THD3 is. Ennek az lesz a sorsa, hogy előbb-utóbb, ha megtalálom azt az embert, akit „megfertőzhetek” az ebookok olvasásával, illetve megérdemel egy ilyen – tulajdonképpen minőségi – olvasót, akkor az megkapja. Ilyen téren előbb a családdal végeztem, de már jó néhány barátomat „megfertőztem”. Pandémia idején, szerintem, ez nem is feltűnő.
A PBC a mérete miatt a legmobilabb, kiváltja a fentit. Utazás közben a legalkalmasabb, ez a méret a legmobilabb, a színes illusztrációknak pedig van egy feelingje. Csak könyvolvasásra használom. Nem hiányzik a sárga diódakészlet.
A PB-IPC a képregények miatt került a képbe, annak ellenére, hogy mint írtam korábban, az Asterix képregények szövegeinek olvasása nyűgös. Időközben gondolkodtam, és nem biztos, hogy az olvasás nehezítettsége az olvasó hibája. Tudni kell, hogy az Asterixek – legalább is egy részük – délszláv (konkrétan Jugoszláv) közvetítéssel jutott el hozzánk – talán Szabadkán, vagy Újvidéken volt a kiadó. Az eredeti francia képregények szövegbuborékaiból kitörölték a francia nyelvű szövegeket, helyettük bekerült a szerb, vagy horvát szöveg, újabb törlést követően pedig a magyar. A szöveg sorai kissé csálék, időnként egyenetlen a betűk eloszlása, és néha az egyes szavak, fordulatok is gondolkodásra késztetnek – noha eléggé olvasottnak tartom magam. Volt magyar kiadású is, azok szövegeit Timár György „követte el”, élmény azokat olvasni, „Rímhányó” sem vallott volna vele szégyent.
Az Inkpad X akkor került képbe, amikor a Pocketbook elkezdte támogatni a cbr, cbz formátumokat, tehát a képregények olvashatókká váltak. Arra nagyon jó is volt, de mióta van már színes olvasó is, mellőzöm e téren, még a kisebb-nagyobb kompromisszum(ok) mellett is nekem jobban tetszik már a PB-IPC.
Ezzel szemben találtam neki más funkciót: én az olvasmányaimat – (szinte) mindet – átalakítom (ha még nem olyan a formátuma) epubbá. Ez természetesen néha nem kevés munkával jár (ld: pdf), azonban még így is sikerül olyan könyvet találni, ami olyan nagy munkával lenne átalakítható, hogy inkább bele sem vágok – a korábbi szomorú tapasztalatok miatt. Ilyen például Gavin Menzies: 1421 – Amikor Kína felfedezte a világot című könyv. Ezt, és még (jó)néhány szintén pdf, vagy djvu formátumban fellelhető könyvet ezen olvasok. Ezen lényegesen kényelmesebb, mint a 7,8”-os méretű olvasókon.
Olvasóprogramként a Coolreader (brucelee által fejlesztve, de sajnos már leállt vele) programot használom, nagyon elégedett vagyok vele. A Koreader sajnos nálam nem vált be, de ez az én hibám – minden bizonnyal.
Egyelőre ennyi. -
hockeyapu
aktív tag
válasz totasenior #20828 üzenetére
Itt a példa, nem csak egy méret a jó, többfélét is lehet használni (ha van rá lehetőség). Annyira élvezem az e-ink kijelzőt, hogy fogok még venni más átmérőjűt is, és az már esetleg lehet színes (Onyx Boox Nova 3 color). Sőt lehet a következő telefonom is e-ink kijelzős lesz (erre mondjuk még alszom párat!) .
Hát igen pont ez a könyv amin gondolkozom, hogy megveszem nyomtatva az 1421-et vagy pdf-ben vagy papíron kell olvasni , de valaki majdcsak megcsinálja. Egyébként már volt hogy sikerült a pdf-et úgy beállítani valamelyik olvasóprogin , amitől egész könyvformátumú lett.[ Szerkesztve ]
Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
hockeyapu
aktív tag
válasz totasenior #20830 üzenetére
Köszi elolvasom! Minden + info jól jön. Ezt szoktad olvasni [link] ? A főszerkesztő lengyel.
A világításra visszatérve, Én kedvelem nagyon a színhőmérsékletállítást. A környezeti viszonyokhoz de leginkább a hangulatomhoz állítom.
Persze ha nem lenne és nem is tudnék róla, lehet nem is zavarna, hogy nincs![ Szerkesztve ]
Onyx Boox Note Air "Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...
-
csendes
őstag
válasz csendes #20819 üzenetére
Megerősítette a Pocketbook támogatás is E-mail-ben, hogy Touch Lux 4-re februárban kiadott új, 6.3.499-es firmware-rel kisebb gondok vannak, dolgoznak rajta, egyelőre a 6.0.1118-at ajánlják.
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
totasenior
tag
válasz totasenior #20830 üzenetére
Ment PM! Böngészőlap-összeomlása miatt lett két küldemény.
[ Szerkesztve ]
-
csendes
őstag
-
csendes
őstag
válasz csendes #20837 üzenetére
WiFi-n automatikusan települt a 6.3.569 firmware Pocketbook Touch Lux 4-re, és minden működik, talán még tényleg gyorsabb is. Az érdekes, hogy a kiadáshoz azt a megjegyzést [link] fűzték, hogy javították az értesítő sávon hiányzó grafikai elemeket, ami néhány eszközön jelentkezett. Tényleg javították, mert hiányoztak az ikonok a WiFi-hez, a háttérvilágításhoz és a feladatkezelőhöz, stb... de hogy értik azt, hogy "néhány eszközön"? Ez egyetlen típus...
Ami még érdekes, hogy mostantól támogatott az LCP DRM [link] az Adobe mellett.[ Szerkesztve ]
Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.
-
totasenior
tag
válasz csendes #20838 üzenetére
A közelmúltban vásárolt PB Inkpad Color általad leírt hibát mutatott. Bekapcsoláskor azonnal valamilyen frissítést telepített, de az sem változtatott ezen, majd a március 10-i kiadási dátommal megjelent fw frissítés ezt is megoldotta.
Úgy gondolom, hogy az általad hivatkozott megjegyzés úgy értendő, hogy néhány típusnál jelentkezett. -
Timmcsy
tag
Sziasztok! E-book ajánlást szeretnék kérni tőletek! Nem nagyok az igényeim, a 2012-es Kindle 4-emet "váltanám le"(, ami még tökéletesen működik és meg is vagyok vele elégedve.) Szeretnék azonban este/éjjel teljes sötétségben olvasni (baba mellett), tehát a legfontosabb szempont a minél kevesbé szemterhelő és kényelmes olvasás sötétben. Emiatt legyen benne fényerő és színhőmérséklet szabályozás, szótárat se bánnám, azt szerettem a Kindleben, továbbá lehetőleg ez is sokáig kiszolgáljon, mint az előző. Itt is keresgéltem címszavakra és visszalapoztam párat, olvasgatok teszteket, utána pedig az arukeresős véleményeket, de utóbbiak sajnos inkább összezavarnak, mint segítenek, így az itteni véleményekre többet adnék!! Egyszerűnek tűnne fogni a legtöbb teszt győztesét, ami az itteni összefoglalóban is kiemelt, de mivel csakis a sötétben olvasás miatt váltanék, szeretném a legjobbat találni erre a célra, miközben nem fizetek számomra felesleges funkciókért (youtube videok sem adják vissza, milyen is lenne előben sötétségben). Köszönöm, ha segítetek!
[ Szerkesztve ]
-
matti70
tag
válasz Timmcsy #20842 üzenetére
Szia, én csak kicsit tudok ehhez hozzászólni, de ezt szívesen teszem. Ha maradnál a Kindle vonalon bármiért (onnan veszed a könyveid, felhőben vannak az eddigiek), akkor most csak a 7 colos Oasis tudja a színhőmérséklet állítást, és elég drága, érdemes kivárni a következő Amazon akciót. Talán nemsokára jön a PW5, abban várható olcsóbban is elérhető lesz a színhőmérséklet állítása, vélhetően továbbra is 6 colon.
A Kobo kínálatában ott van a 6 colos Clara és a 7 colos Libra, mindkettő megfelelő lehet. A Clara esetében állítólag egyenletes a megvilágítás, én a napokban rendeltem egy Librát, sajnos ennél nem elég egyenletes, ahogyan sokaknak is ez a tapasztalata vele. Ettől eltekintve viszont nagyon szép a képe, tetszik, hogy 1% a fényerő állítás lépésköze (Kindle-nél 4). És amúgy is elég jó gép a Kobo a saját szoftverével is, az olvasási jellemzők részletesen beállíthatók, amin a szoftver utólagos kis módosításával még tovább lehet javítani.
Viszont könnyen rátehető a KOReader progi, aminek a felhasználói felülete bár itt-ott nem igazán vonzó, de a tudása bőven kárpótol, tényleg mindent IS tudA Pocketbook készülékeket nem ismerem, arról majd más fog írni
-
bwoay
nagyúr
válasz Timmcsy #20842 üzenetére
ha bevált a Kindle, akkor szvsz érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy vegyél egy akármilyen Paperwhite-ot, és elengedd a színhőmérséklet szabályozást. ha ez egy elengedhetetlen feature, akkor Pocketbook Touch Lux 5. 6 coll felett meg Kobo Libra. Legalábbis én úgy vélem, hogy ebből a 3-ból tudnál megfelelőt választani.
[ don't... don't believe... don't believe the hype ]
-
Razzul
őstag
Ezt akartam én is írni.
Ha bevált a Kindle és használta a felhő kényelmi szolgáltatásait vagy vett könyvet amazonon, akkor nem biztos, hogy érdemes váltani. Amennyiben a színhőmérséklet szabályozása nem életbevágó, akkor beépített világítás már az alap Kindleben is van.
Stat crux dum volvitur orbis
-
bwoay
nagyúr
válasz Razzul #20845 üzenetére
tényleg, jogos - hajlamos vagyok elfelejteni, hogy az alapmodell is világít már.
egyébiránt én szentül hiszem, hogy idén két új Kindle modell is meg fog jelenni,
és legalább az egyikben lesz állítható színhőmérséklet. más kérdés, hogy bár nem vonom kétségbe ennek a funkciónak a létjogosultságát, de szerintem sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítanak neki, mint amekkora valójában van. mármint élettani szempontból.[ don't... don't believe... don't believe the hype ]
-
matti70
tag
Nem feltétlen élettani szempontból érdekes. Ismert, hogy az egyszínűek világításában elég nagy a szórás, a szerencsésebb viszonylag fehérnek mondható, ha nem, akkor elég kékes tud lenni. Így legalább ott a lehetőség a finomhangolásra a júzer kezében, ha már a gyártás során nem sikerült.
Az alap Kindle felbontása csak 167 dpi. Azért ha ma vesz valaki és hosszabb távra tervez vele, a 300 csak jobb.
-
-
válasz LittleBiG007 #20849 üzenetére
Sok kicsi sokra megy...
Nem tudtam darabra pontosan, most megleptél rendesen.
Minden esetre a pl. itt olvasható 2016-os infók még 4, 6 és 10 LED-ről beszélnek.
Jelzi ez is, hogy változás van évről-évre.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Tiltott témák:
● E-book illegális beszerzése
● Amazon Kindle jailbreak
● Saját olvasó eladásra kínálása
- iPad 9th. 64GB Fekete Wifi Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 99%/p3853/
- Új IPAD MINI 6 64GB WI-Fi VAGY 5G LTE , Minden Színben BONTATLAN AZONNAL ÁTVEHETŐ DEÁK TÉRNÉL
- Ipad pro 12.9 3. gen 256GB Wifi+Cellular, némi hibával, üzletből
- OnePlus Pad Go gyári tokkal
- Apple iPad 5 Gen Wi-Fi+Cellular 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest