Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz M@nH. #12398 üzenetére

    Ha jól tudom, annak az antennának létezik beépített erősítővel rendelkező változata is, talán a TV adja neki az 5 V tápot, ami a menüben beállítható.

    Az igaz, hogy látszólag ráterhel a box is, de abba visszirányba valószínűleg nem folyik áram, emiatt nem okoz gondot. Egyszerűbb TV-tunereknél (ami tápot nem ad ki) más a helyzet, mert általában egy tekercsen keresztül rövidzárat képez a bemenete, legalábbis DC-szempontból (nagyfrekvenciára nyilván nem).

    De a vevőboxok általában maguk is adnak ki tápot, ami szintén a menüben aktiválható, tehát az ilyen tunerek bemenete nem képez rövidzárat.

    További érdekes kérdés, amikor egyszerre aktiválod a TV és a box antennatápját, és azok "szembekapcsolódnak" egy splitteren keresztül. Elvileg az áramkört felkészítik ilyen véletlenekre is (elektronikai szempontból nem egy nagy kaland megoldani és kivédeni a káros következményeket), bár én még nem próbáltam, hogy mi van ilyenkor.

    Mindamellett vannak DC-leválasztott splitterek is, ahol az egyik ága kondenzátorral leválasztott.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák