Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz vegyszer #35964 üzenetére

    Szia!
    A nagyobbik koptert nálam Pixhawk vezérli. PX4 vagy APM firmware telepíthető rá, én APM-et használok. A kamera gimbal-jának vezérlője pedig nálam egy régebbi, 8 bites Alexmos. Erre a párosra vonatkozólag írom az alábbiakat, de más gimbal-okkal is kommunikál a FC. Itt van a gyári leírás. Itt pedig egy videó a beállításról, olyan konfiggal ami nálam is van. A fekete-zöld képernyős alkalmazás a Mission Planner vagy ArduPlanner (APM konfighoz), a szürke SimpleBGC pedig az Alexmos gimbal konfig programja.
    Azt meg tudod csinálni APM-mel, hogy servo output-ot kötsz a gimbal vezérlő bemenetére, és távról állítod pl. a kamera dőlésszögét. Viszonylag jól testreszabható, lehet adni min-max kitérést, sebességet, ilyesmit (a legtöbb gimbal vezérlő engedi is a beleszólást, ugye ez sem mindegy). Meg sok mást is.
    Ha jól emlékszem az is megoldható (Alexmos-nál legalábbis), hogy a gimbal felhasználja a Pixhawk szenzoradatait telemetria kimenetről a korrigáláshoz. De ezt nem próbáltam, csak rémlik, hogy láttam.
    Valószínűleg PX4 firmware-rel is mennek ugyanezek, de azt nem ismerem.
    Szerk.: esetleg ezzel is szemezhetsz ugyanebben az árkategóriában. Ehhez már van GPS, a Pixhawk-hoz még külön venni kellene (legalábbis erősen javasolt).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák