Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FID

    őstag

    válasz FID #23922 üzenetére

    Megvan! Ezt kerestem [link] Holnap lezúzom :DD

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • Jackal2

    senior tag

    válasz FID #23922 üzenetére

    Nah, akkor egy kis fejtágítás, elméletben.

    Jobb felső vállon: Throttle hold, vagyis motor ki. NINCS ARM SZEKVENCIA az XK-n, ezért figyelj oda, mert veszélyes gép, ha belenyúlsz el tudja törni az ujjad, ez nem az X1, ez egy 3 cellás gép 1400KV motorral
    Bal felső váll: 6CH/Idle: a 6 ch a stabilizált mód, mindig. Általában a másikat 3CH-nak hívják vagyis csak accelerométer van, nem stabilizál vissza. Az IDle ugye tétlen vagy várakozást jelent, de nem tudom itt mit csinál
    bal felső szemből: ez a fenti 6ch 3CH, ez teszi acroba a gépet, ez kell a 3D átforduláshoz
    jobb felső: nem tudom mi, lehet, hogy csak be van forrasztva, de nem csinál semmit.

    A többi viszonylag egyértelmű, ugyan az, mint más gépeken.

    Két 3D átfordulási "rendszer" is létezik, a forgószárny típusa különbözteti meg. A fixed pitch vagyis a fix szögállású forgószárny, és a variable pitch vagyis változó szögállású forgószárny, utóbbi a helikopter, de jellemzően ezek mind a helikopterezésből jönnek.

    Akkor fix, amikor nincs szervómotor, ékszíj, meg mechanikai rudazat, ami átfordítsa a szárnyat, ilyenkor a propeller szimmetrikus és egybefüggő, neked is ilyened van. Ebben az esetben, az ESC fordítja meg a forgásirányt a motoron, ezért esik át a gép fejjel lefele

    Ha változó szögállású, akkor a propeller oldalak egy mechanikai rudazattal (swash plate) szögállást váltanak, ilyen az Assault Reaper, meg a Stringray, ezek gyakorlatilag 4 motoros helikopterek X4 elrendezésben.

    (de ha nem, majd Allien kijavít:D)

    Mivel neked az első van, ezért neked az elektronika "átdobja" a gépet a holtponton és megfordítja a forgásirányt, ez ugye idő és magasságvesztés, tehát kell neki a magasság és a hely. Ezért van az, hogy ha nézed a Stunt videókat, akkor amikor valaki elrontja az átfordítást, akkor földhöz is veri a gépet, illetve van egy törés a mozdulatban.

    Az XK Stunt-re az X100-al szoktak egyébként gyakorolni:P mert az csak 10.000 Ft és egy kicsit könnyebb.

    Jó gép a Stunt, de elég brutális.

    Gyorsan ki is raktam egy helikopteres cikket a blogra, ennek örömére:D, videóval:D

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák