Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz burny #14598 üzenetére

    nem hinnem, hogy jogi ertelemben hasznalta, marcsak azert sem, mert utana egybol irt masik peldat
    de akarhogy is irta, ha ez valoban reklam, nem pedig valami fan-made cucc, akkor komoly problemakat vet fel, ha bekerul a jatekba (ami ugye igen jo indikatora lehet annak, hogy koveti majd pepsi emlemas kard is, hogy maradjunk Muffman01 peldajanal)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • -Faceless-

    őstag

    válasz burny #14598 üzenetére

    Igen, nekem csak az a problámám, hogy az ilyen közvetlen reklámok szerintem legalábbis nagyban rontják egy-egy játéknak a színvonalát. Lehet, hogy egy kecske, rakétával meg ilyenekkel nincs jogvédelem alatt, de ennyi erővel én is csinálhatnék ispep álnéven Brew-nak egy hordót, ami fekete kék kupakkal, kék felirattal, és kerek logóval a közepén aminek fele piros fele fehér.
    Azt, hogy most ezt a couriert ők csinálták-e, vagy sem nem is teszem fel. Csak rá kell nézni ez profi munka egy couriernek nincs olyan részletes textúrája, mint a hősöknek, de a dinamikusan változó animációt, és klippet, ami néhol szándékosan próbáltak gagyinak tettetni nem egy sarki hobbi grafikus csinálta lopott ps-al. Arról nem is beszélve, hogy magán ember, aki ilyen szinten animál tisztában van a jogi dolgokkal, és tudja, hogy fölösleges a munkája, mert úgysem veszik be.

    Teljesen mindegy, hogy egy reklám közvetett, vagy közvetlen. Ha lehetőséget adnak egy játékban az elhelyezésére, akkor onnantól kezdve nincs megállás. Napi szinten milliók játszanak valamivel, akiknek a többsége még pénzt is hajlandó kiadni azért, hogy nézhessék a reklámukat melyik cég hagyná ezt ki?
    Másnapra már mlg, kóla, mindennek lenne egy részlege, amelyik a workshopban dolgozna.

    Csak nézz a cities:skylines workshopban, lehúzzák ezeket valamennyire, de ott publikus minden kiegészítő Meki, Walmart, minden van már. Pedig csak nemrég nyitották meg. Két hetet adok, és lesz 10 féle ezekből Ikeával, reklámtáblákkal, mindennel. Csak ott a te döntésed, hogy nézed-e, ha a csapat társad vesz egy szettet ami ki van plakátolva 3 mountain dew plakáttal, majd shadow shaman lerakja a wardokat, amik zöldek, és szénsavas trutyit köpködnek, akkor én elköszöntem.
    Ez persze szélsőséges példa volt, de remélem érted mire akarok kilyukadni.

Új hozzászólás Aktív témák