Keresés

Aktív témák

  • Joooe

    tag

    Sziasztok!

    Hasonló a problémám.

    Egy Samsung SP1604N vinyó, néha vacakol.
    Nehéz pontosan megmondani mi a gond vele, ilyenek vannak, hogy:

    - néha váratlanul újraindul, belassul, furán viselkedik (a vinyó, nem a gép)
    - az előbbi hibajelenségekhez kapcsolódik még, hogy amíg raidben volt egy másik ugyanolyannal, néha egy vinyókattanás kíséretében meghalt az egész rendszer.
    - néha bootoláskor biosban kiakad. Amikor a táblázatot írná ki és a ehhez a vinyóhoz ér, egyszerűen megáll
    - egyszer HUTIL-t amikor futtattam rajta, Mindenféle SMART cheksum error meg ilyeneket lökött, a tesztelés közben többször hibát jelzett (nem szektorhibát, csak egy gyorsteszt volt). Máskor simán lefut a HUTIL long bench akár 20-szor egymás után mire megunom.

    Próbálkoztam hátha nem vinyó gond
    - Csináltam egy low-level formatot. Továbbra is ugyanaz a helyzet.
    - Próbáltam az ide kábelt cserélgetni és a tápon más csatlakozóra, más ágra kötni, akár úgy, hoyg teljesen egyedül van egy ágon. Sirtec 420 W-os tápom van.
    - Van ezen kívül több vinyóm, ami folyamatosan a gépben van még az még egy ugyanilyen és egy WD raptor, gond mégis mindig csak ezzel volt

    Szóval, ti is egyetértetek, hogy ez nem lehet más?
    Esetleg ismeri valaki a típust, vagy hasonló hibajelenséget? Nincs ötlet, hogyan tudnám megbízhatóan előcsalni a hibát? Mert ugye természetesen még garis, de félek tőle, hogy ilyen nehezen előbújó hibára ráfogják, hogy ''nálunk jó'', még ha sikerül is reprodukálniuk.

    Ha esetleg elutasítanak, hol tudnám normálisan bevizsgáltatni? Tehát ahol nem betanított óvodás módszerével másolgatnak rá, és ha nem jelentkezik a hiba akkor ráfogják, hogy jó, ha nem esetleg szétszedik, műszeresen bemérik a dolgokat, stb...

    Vártam már vagy fél évet a hiba első jelentkezésétől, akkor szétbontottam a raidet, hogy azért az egész rendszer ne legyen veszélyben, néha vannak apró vacakolások, csak és pontosan ezzel a vinyóval, szóvál vártam hátha egyértelműbb lesz. Ezt a biosos nincskedvemindulni dolgot nem rég kezdte el játszani. De én meg nem szertem, hogy van egy winchesterem amire nem merek adatoakt bízni.

    Segííítsééég :))

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz Joooe #138 üzenetére

    Egy félénk up :R

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz Joooe #138 üzenetére

    Letöltöttem a progit, de ugye most be van adva a vinyó, nem tudom csekkolni.


    ''Ha esetleg elutasítanak, hol tudnám normálisan bevizsgáltatni? Tehát ahol nem betanított óvodás módszerével másolgatnak rá, és ha nem jelentkezik a hiba akkor ráfogják, hogy jó, ha nem esetleg szétszedik, műszeresen bemérik a dolgokat, stb...''

    Erre esetleg tipp? FVF és KERMI - mint szokásos bevizsgálók - nem nagyon jöhet szóba, ilyet ők nem tudnak.


    Sajnos az adott céggel nem először jártam így, a szarakodó vinyót gari lejárta előtt bevittem, elzavartak, hogy náluk jó, aztán sajnos a gari lejárta után végelg megadta magát. Bár ennek a vinyónak még sok van a garijából, de nem akarok újra ilyen balek lenni.

    Nehéz kéredés, jogilag nincs jól szabályozva, mert a jogszabályok feltételezik, hogy a hiba léte nem vitatott, legfeljebb keletkezésének módja.

    (Egyébként a cég kecskeméten a Lingvin, mindenkinek ajánlom, hogy messziről kerüljétek el. Pl, hogy mondjak egy vicces dolgot, elkérték a telefonszámomat, de azt mondják nem hívnak fel majd én érdeklődjek! :F Úgy tesznek, mintha szivességet tennének azzal, hogy foglalkoznak a szar vinyóval, pedig ők okoztak nekem kellemtlenséget, és nem fordítva...)

    [Szerkesztve]

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    Senki? :F

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz mr_ricsi #145 üzenetére

    A leírt hiba memória, táp és túlhúzott proci miatt is lehet.
    Ennek talán némileg ellentmond, hogy folyamatosan ott volt egy másik pontosan ugyanolyan vinyó mellette, hiba mégis mindig csak ezzel jelentkezett. De ha lesz időm kipróbálom a teszteket

    a Sirtecedben pedig bízzunk meg. (Még ha tán' a Mi..ralnál is vetted...)
    Gyarló az ember :DDD Tényleg mustáros a Sirtec, dehát ifjú voltam és meggondolatlan, ma már nem követnék el ilyen butaságot, hogy ott vásároljak :B

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz Joooe #138 üzenetére

    Sziasztok ismét.

    Na most ott tartok, hogy benn volt szervizben 1 hétig a vinyó, ahol állítólag nyúzták mint állat, de nem jött elő a hiba.

    Hazahoztam, beraktam a gépbe, rögtön kezdte azzal hogy el sem indult :Y
    (BIOS a vinyó detektálásánál megáll, ahogy régen is csinálta már)

    A szokásos újraindítgatás után megszünt a probléma.

    Közben a gép elég nagy átalakításon esett át, alaplap, proci és vga csere, új oprendszer winxp64bit. Ebben a környezetben is jelentkezik a probléma.

    Alkalmanként ez a rendszer már fagyogatni is szokott, konkrétan
    STOP ERROR 0x9C (4,FFFFF800004F5BC0,B2000000,70F0F)
    Minden egyes alkalommal ugyanazok a paraméterek is.
    (Ha jól értem a microsoft doksiját, szinte bármilyen hardverhiba kiválthatja ezt a stop hibát)

    Úgy sikerült tegnap délelőtt vagy 5x egymás után előhoznom a fagyást hogy indítottam egy másolást az egy ide kábelen lévő vinyókról (a master az általam jónak gondolt, a slave a rossznak gondolt, egyébként két teljesen egyforma samsung SP1606N) a ''jóról'' a ''rosszra''. Több-kevesebb idő után fagyott a rendszer mindig. Olyat is hallottam egyszer, hogy újraindult a vinyó, bár erre nem mindig figyeltem.

    Másoláskor érdekesség: az elején minden vinyó 34 fokos, a jónak tartott(amiről olvasok) marad is annyi, de a rossznak tartott felmegy 42-48 fokra. Nem tartom valószínűnek, hogy a szelllőzés miatt lenne, a ház nyitva van, jól szellőzik, és nagy hely van a hdd-k között. Egyszerűen normális, hogy több hőt termel ami ír, mint ami olvas, vagy ez lehet hibára utaló jel?

    Felraktam az említett sentinelt, az egyszer talált problémát, akkor nem fagyott le a rendszer.
    [kép]

    Vélemény? :F

    mod: ja és memtest86-t futtattam vagy 3 órán keresztül, azzal nem volt hiba

    [Szerkesztve]

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    Bocs, természetesen SP1604N, ahogy eredetileg írtam)

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz hdsentinel #193 üzenetére

    Itt a report:
    [link]
    (A Drive 1 ami szerintem gáz)

    Köszi hogy megnézed!

    De érdekes ez a riport mert pl max hőmérsékletre nem azt írja ami volt...

    Azóta egyébként kipróbáltam, hogy megfordítani a másolás irányát, akkor meg a másik melegedett kicsit, úgyhogy valószínűleg normális. (Sőt az kicsit jobban, 50 fokig felment, de azt azért tudni kell, hogy 50-100 GB nagyságrendű adatmozgatásról van szó)
    Kipróbáltam fizikailag megcserélni a vinyókat, de tényleg nem sokat számít.

    Az a fura, hogy azóta, mióta azokat az eseteket írtam semmi gond nincs vele... És ezt úgy eljátsza, hogy néha rájön, néha meg teljesen jó. :F

    A nagy másolásoknál is semmi gond nem volt teljesítménnyel sem, nagyobb fájloknál nemigen ment 40 MB/s alá.

    Jó volna valami olyan módszert találni, ami ''megbízhatóan'' előcsalogatja a hibát.

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz liksoft #229 üzenetére

    Szia liksoft!

    Ajánlották már, hogy téged kérdezzelek meg, de nem akartalak privátban zaklatni... De most hogy itt vagy... :)
    Az én kis kínlódó samsungomra nincs valami ötleted?

    :U

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    Olyan vinyókínzó progit tudtok, ami a háttérben futva folyamatossan nyúzza? Valami olyasmi, mint a hutil és társai, csak közben lehessen is használni a gépet :)

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

  • Joooe

    tag

    válasz Joooe #244 üzenetére

    Up :B

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

Aktív témák