Aktív témák

  • Joooe

    tag

    válasz Joooe #138 üzenetére

    Sziasztok ismét.

    Na most ott tartok, hogy benn volt szervizben 1 hétig a vinyó, ahol állítólag nyúzták mint állat, de nem jött elő a hiba.

    Hazahoztam, beraktam a gépbe, rögtön kezdte azzal hogy el sem indult :Y
    (BIOS a vinyó detektálásánál megáll, ahogy régen is csinálta már)

    A szokásos újraindítgatás után megszünt a probléma.

    Közben a gép elég nagy átalakításon esett át, alaplap, proci és vga csere, új oprendszer winxp64bit. Ebben a környezetben is jelentkezik a probléma.

    Alkalmanként ez a rendszer már fagyogatni is szokott, konkrétan
    STOP ERROR 0x9C (4,FFFFF800004F5BC0,B2000000,70F0F)
    Minden egyes alkalommal ugyanazok a paraméterek is.
    (Ha jól értem a microsoft doksiját, szinte bármilyen hardverhiba kiválthatja ezt a stop hibát)

    Úgy sikerült tegnap délelőtt vagy 5x egymás után előhoznom a fagyást hogy indítottam egy másolást az egy ide kábelen lévő vinyókról (a master az általam jónak gondolt, a slave a rossznak gondolt, egyébként két teljesen egyforma samsung SP1606N) a ''jóról'' a ''rosszra''. Több-kevesebb idő után fagyott a rendszer mindig. Olyat is hallottam egyszer, hogy újraindult a vinyó, bár erre nem mindig figyeltem.

    Másoláskor érdekesség: az elején minden vinyó 34 fokos, a jónak tartott(amiről olvasok) marad is annyi, de a rossznak tartott felmegy 42-48 fokra. Nem tartom valószínűnek, hogy a szelllőzés miatt lenne, a ház nyitva van, jól szellőzik, és nagy hely van a hdd-k között. Egyszerűen normális, hogy több hőt termel ami ír, mint ami olvas, vagy ez lehet hibára utaló jel?

    Felraktam az említett sentinelt, az egyszer talált problémát, akkor nem fagyott le a rendszer.
    [kép]

    Vélemény? :F

    mod: ja és memtest86-t futtattam vagy 3 órán keresztül, azzal nem volt hiba

    [Szerkesztve]

    Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

Aktív témák