Keresés

Aktív témák

  • J.R.Ewing

    tag

    válasz Hequila #1077 üzenetére

    na hát minden reményem elveszett...

    most már megint hibásnak és javíthatatlannak minősíti azokat a szektorokat is, amiket már egyszer megjavított tegnap. a spinrite és a hdd regen is rögtön megakad.

    ami furcsa, hogy a spinrite már a 2520. szektornál megáll, a hdd regen viszont csak a 2559nél kezd el sírni, hogy bad sector.

    ráptóbáltam a végén az uccsó 2000 szektornál - tegnap még hibás volt javíthatatlanúl, ma reggel hibát sem talált rajtuk, most megint hibásnak jelzi...

    összevissza ...

    közben a HDD kúrva meleg. a tesztelgetések közben simán 50 fok fölé megy.

    azért furcsa mert mellette ként pont ilyen maxtorom van, 80és 160 és ritka ha 40 42 fok fölé mennek terhelve. ez meg éget. megfoghatatlanúl forró. ez mitől lehet? az is eszembe jutott, hogy vmi gyártási hiba miatt melegszik ennyire, és ez süthette meg - nem tudom, csak találgatni tudok...

    2556 reallocated sector ...csomó diagnosztikai progi hozzám se akar szólni, mert 3-4 smart adat is túl van a küszöbön, és használhatatlannak minősítette...

    jah és erősen elkezdett megint kattogni, akadozni - olyan hangokat ad ki, hogy csak nézek.

    ugyebár az egész egy gagyi táppal kezdődött 2 éve. hibásak a molex csatik, és kontakthibás. a 80as vinyóval is volt párszor, hogy menet közben elment a power amiatt és behalt, de az még soha egy hibát sem produkált emiatt.


    van egy olyan gyanúm, hogy fizikailag a felület sértetlen, hanem az elektronika szállt úgy el, hogy ilyen összevissza hibákat csinál.
    olyan nem hiszem, hogy van, hogy naponta 5x változik, hogy jo vagy rossz egy szektor...
    egyszer végigmegy kattogás nélkül és javítja simán a hibásokat, most megint akadozik, és az 1Mbyte-nál meghal.

    Sajna mivel mind az MBR, Boot, PartTable területen is számos bad blockot jelez ( tegnap itt javította ki őket és utána spinrite is jónak mondta őket) ezért szerintem már az sem megoldás, ha lecsípek az elejéből és végéből pár gigát, és használom 100gigásnak...

    Úgyhogy jön a Ewing féle POWERMAX. még adok neki egy pár órát, aztán ha nem tér megához és nem embereli meg magát, akkor kipróbálom mennyit használ a kőmijjes kalapács...
    több ötletem nincs

    aki még szeretne védőbeszédet tartani szegény diamondmax érdekében, az most szóljon, vagy hallgasson örökre :D


    [Szerkesztve]

Aktív témák