Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz cSuwwi #1493 üzenetére

    Hi, köszi az infót, egyben gratulálok és köszönöm, hogy létrejött az alábbi konténer. :R
    Nekem nem szükséges updatelni, mert nekem így is jó, 2 egyszerűen konfiguálható konténert kell használom, nekem így jobb , mint Coreelec alatt parancsokat és csomagokat frissítsek :DDD
    Egyenlőre 2 boxon teszteltem, a 2 konténer épített NAS-on fut(digi servlet + xteve), ezt pedig egy Amlogic boxon dolgozom fel (IPTV Simple Client - m3u és xml fájlokat).

    Én úgy vagyok vele, emiatt plusz munkát nem adnék neked, nehogy baj legyen másnak is, én így is elvagyok vele :D

    Én amúgy nem ARM boxon dockerezem - nem azon fut a servlet - Így lehet felesleges kicserélni a gazso féle konténert, de kipróbálom valamikor a tiedet is ígérem. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cSuwwi #1496 üzenetére

    Hi, rendben köszi.
    Ha változás lesz küld majd el kérlek, igérem kipróbálom és teszteni fogom. :R
    Részemről ez a megoldás most tökéletesen működik, eddig úgy néz ki, hogy megy, de majd a teszt az esi BL meccs valamelyike lesz amit megnézek. :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok, 2 kérdés miatt zavarok.
    Synology NAS-ra váltottam, valami nem stimmel nekem, de lehet csak fáradt és láma vagyok :DDD , de segítsetek kérlek.
    1. kérdés: OMV-ről váltottam Synologyra, stackeket lefutattam ahol általában az általam használt konténereknek mindegyiknek saját bridge hálózata van.
    Amiket feltettem pl.: qbittorrent, dozzle, plex, glances, stb.
    Ez jó így, vagy módosítsak ezeken a stackeken, hogy amit tudok 1 bridge hálózatra tegyek?

    Erre dobnátok nekem példát, hogy az itteni stackek esetén ez hogy nézne ki, mit módosítsak a sorokon? Dozzle, qbittorrent


    2. Synology-ra Adguard:
    OMV esetében resolved.conf fájtl kellett módosítani, itt gondolom nem kell ugye?
    új macvlan-ra akartam telepíteni de hibára futottam.
    routerem 192.168.50.1 a címe, ezért ilyen a subnet, az ethernet neve eth0

    Mavclan-t így hoztam létre.
    docker network create -d macvlan \
    --subnet=192.168.50.0/24 \
    --gateway=192.168.50.1 \
    -o parent=eth0 adg_net

    docker-compose/stack fájlom ez volt, melyet Portainerben akartam futtatni, de nem tudam. Hibaüzenetre nem emlékszem
    version: "3"
    services:
    adguard:
    container_name: adguard
    image: adguard/adguardhome
    ports:
    - 53:53/tcp
    - 53:53/udp
    - 67:67/udp
    - 68:68/tcp
    - 68:68/udp
    - 583:583/tcp
    - 80:80/tcp
    - 3000:3000/tcp
    volumes:
    - /volume1/Docker/Adguardhome/workdir:/opt/adguardhome/work
    - /volume1/Docker/Adguardhome/config:/opt/adguardhome/conf
    restart: unless-stopped
    networks:
    adg_net:
    ipv4_address: 192.168.50.100 # ez az in nem foglalt ez 100%
    networks:
    adg_net:
    external: true

    Lehetett az hiba, hogy létrehozáskor még az OMV NAS futott + Adugard is be volt írva a router DNS címébe és emiatt állt meg a telepítés?

    Válaszokat előre is köszi. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    2 gyorsérdsem lenne, melek az alábbiak:

    1. Nextlcoud: Hivatalos oldalon a sima "Base version", amit fel szoktam tenni, de most valamiért a 10.6-os mariadb-vel valami gond van szerintem, mert az általam kreált databse mappa üres, hibaüzenetre nem emlékszem pontosan.
    Másnál is gond van?.
    Synology NAS-om van (DS423+), kb 10-15 másik konténer tökéletesen fut rajta.

    2. Plex +Qbittorrent: Qbittorrent RSS szürűvel szedek le egy ideie a nekem szükséges sorozarokat. sok olyan sorozat , melyet megnéztem, mindig elfelejtek törölni, ezért manuálisan szoktam havonta.
    Gondolom a Radarr(Filmek) és Sonarr(sorozatok) appal meg lehet azt oldalni, hogy mondjuk megnézés után pár nappal később törölje, miután megnéztem?
    A pár nap késés/késleltetés azért kellene, ha még seedelni kellene ne törölje idő előtt.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Érdeklődnék, hogy valaki mostanság valaki kipróbálta a Owncloud Scale 3.0-t?
    [Official] | [Docker install] | [Owncloud Dev]

    NAS Update volt (OMV , Xpenology) melyről Synologyra váltottam, viszont a gyári drive-al annyira nem vagyok megelégedve.
    Másik alternatíva a szokásos Nextcloud, de most valami minimal pár felahsználós egyszerű self-hosting cloud-ot keresek.

    Ha valaki már feltette, valami step-by-step leírást dobna plz. Köszi. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz haddent #1523 üzenetére

    Hi haddent, köszi , hogy mindig ilyen jól és pontosan fogalmazol, ez nekem sokat segít.

    Owncloud-ra még azóta sem volt időm feltenni sajnos, igaz konkrét docker-compose fájlt nem találtam, amiben csak a paramétereket kellett volna áltírni ( githib és Owncloud dev-es oldalt is néztem).

    DIY NAS-om mely OMV-s alapokon mentm leváltottam egy Synology DS423+-ra amibebena Dockerezés 99%-ra ugyanaz, néha 1-2 dolgot másabb mint a megszokott.

    Nextcloud-ot sokáig használtam, aztán elengedtem , mivel a dashboard része/böngészés eléggé lassú volt, mégha pár fájlt/fotót/stb osztottam meg másokkal is.
    (Nextcloud + mariadb-t használtam, próváltam a Nextcloud All in One-t is de nekem ennyi plussz alkalmazás nem szükséges)
    Syno esetén Syno Drive és FileStation az ami megolgás lehet, de egyik fapados , másik nem rossz (FileSattion) viszont gondoltam Docker alapokon építkezem.

    2. kérdésem, mint annó letöltések/töltésekkel/törléssel kapcsoaltban írtam, szerintem tárgytalan, mert a letöltött releasek-re érzékeny vagyok ha szar, , igaz sokat Qbit RSS-el töltök le, de akkor megadom magamnak a kényeztetést, hogy hetente 1 sör melett a letöltött anyagaimat törlöm, minthogy automatikusan töröljem időközönként.
    (Mivel család bővült így van úgy hogy 1-2 hónapig filmeket törltök le, és darabokban nézem meg, mert a hobby/szabadidő lekorlátozódott :DDD )

    Köszönöm az infót és segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #1557 üzenetére

    Hi, ha van frissebb és Portainered is akkor van lehetőség manuális frissítésre is:

    Konténer frissítés Portainerben:
    a konténer nevére kattintva felül van egy Recreate és ott a ,,Pull latest image" legyen elhúzva a csúszka, mert azzal szedi le az új image-t.
    Vársz egy picit és a rendszer megcsinálja.

    Watchtower automatikusan frissíti a konténereket, de azokat amiket szeretnél.
    Én sosem használtam, mert nem akarom, hogy probléma legyen ha új konténer nem jó, de tudtommal a frissítendő konténer LABEL-jébe még meg kell adni valami hasonlót:
    Container selection - Watchtower (containrrr.dev)

    Lehet szar aloldalt linkeltem, de itt szerintem megtalálod, hogy kell csinálni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #1564 üzenetére

    Hi, persze hogy nincs uj image , mert fixet használsz: 2022.12.1

    cseréld erre : image: pihole/pihole:latest

    majd újra kell Deployolni a konténert.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #1568 üzenetére

    Hi, már próbált segíteni cSuwwi fórumtárs, de ahogy olvasom nem sikerült.

    Igaz nem kérdeztem, tippeltem és bejött a gondolatom, ez gondolom QNAP Dockeres gyári alkalmazás, amiben nem olyan egyszerű konténert létrehozni, igaz vannak template-k amiket én mondjuk sosem használnék.

    Syno NAS-om van, ott sema gyári kliens-t használom (Container Manager) hanem Portainer-t mert jóval megkönnyíti az életemet.
    Qnap esetén konténer frissítésre ezt találtam: Update Container Version in QNAP Container Station 2 - Brian Prom Blog (promincproductions.com)

    Logout-ot írtam róla, ami száhjbarágós: Portainer alapok - LOGOUT.hu blogbejegyzés

    Ha konténert teszel fel, nagyon fontos szabály, hogy sosem írsz verziót a végére ami nálad van, hanem ":latest" lesz a jó megoldás, ott majd mindig fog keresni új konténert watchtower, vagy manuálisan ha frissíted.

    Nem leszólni akarlak, és a gyári klienseket, de nekem Portainerbe berakni a docker-compose fájl, vagyis stacket 10mp dockerhb-ról, átírni az elérési utakat + PUID/PID és egyéb váltózókat kb 1 perc, majd deploy és már megy is a konténer.
    Frissítés kb 2 kattintás Portainerben.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Gyári Wordpress-t szeretném futtatni, nem vagyok Docker témában kezdő , de valahogy semmilyen módon nem tudom futtani, hogy jó legyen.
    docker-compose fájlom az alábbi:

    version: '3.1'
    services:
      wordpress:
        image: wordpress
        restart: always
        ports:
          - 8085:80
        environment:
          WORDPRESS_DB_HOST: db
          WORDPRESS_DB_USER: exampleuser
          WORDPRESS_DB_PASSWORD: examplepass
          WORDPRESS_DB_NAME: exampledb
        volumes:
          - /volume1/Docker/Wordpress/html:/var/www/html
      db:
        image: mysql:8.0
        restart: always
        environment:
          MYSQL_DATABASE: exampledb
          MYSQL_USER: exampleuser
          MYSQL_PASSWORD: examplepass
          MYSQL_RANDOM_ROOT_PASSWORD: '1'
        volumes:
          - /volume1/Docker/Wordpress/database:/var/lib/mysql
    volumes:
      wordpress:
      db:

    Gyári Docker-compose: Link

    Hibaüzenetem mely Portainer és Dozzlie által kinyerhő:
    AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 192.168.16.3. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message
    AH00558: apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 192.168.16.3. Set the 'ServerName' directive globally to suppress this message
    [Thu Dec 21 21:17:45.740565 2023] [mpm_prefork:notice] [pid 1] AH00163: Apache/2.4.57 (Debian) PHP/8.2.13 configured -- resuming normal operations
    [Thu Dec 21 21:17:45.740713 2023] [core:notice] [pid 1] AH00094: Command line: 'apache2 -D FOREGROUND'

    Probléma annyi, hogy a Wordpress image /config része lefut, mert a megadott mappában létrejönnek fájlok, viszont az adatbázissal lesznek gondok, mert ott üres a mappa.
    Docker userem amivel futtatum, jogokkal rendben van. Próbáltam root userrel is hasonló probléma van.
    Adatbázis nem áll fel az 100%

    Wordpress-t 8085-ös potra átirányítottam, mert más alkalmazásom fut 8080-as porton.
    A jelszókat kezdetben változatlanul hagytam, de ha próbálkoztam más generált felhasználónevekkel és jelszavakkal is sajnos sikertelenül.

    Tudnátok ebbens segíteni? :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz #79484416 #1588 üzenetére

    Hi, köszi a választ, problémát sikerült felfedni, idő hiányában még megoldani nem, mert csak úgy a full jogokat osztogatni nem szeretem :DDD
    MySQL database error 17 lesz, szintúgy nem épül fel, viszont a probléma az alábbi:
    Running as an arbitrary user -->link

    Docker user esetében van egy felhasználóm, amivel futtatom a kontnereket (PUID és PGID), viszont wordpress image esetében 2db másik user nevében fut a wordpress konténer --> 33 és 82-es userek, ahol a 33-as lefut, a 82-es nem.

    Ezeket ha kijavítom, vagy full jogot adok ssh-n a mappának akkor valszeg menni fog.

    Köszi az infót, és egyben ha lesz végleges compose fájlom, benyomom ide is tanulságnak. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Érdeklődnék, van aki használ OCIS-t otthoni felhőnek?(OCIS - Owncloud Infinity Scale)
    Feltenni sikerült, tökjó, de ha jól olvasom, akkor hogy lehet serviceket definiálni?
    Mondjuk egy antivírus service, vagy épp egy képnézegető(thunbmail) érdekelne inkább.

    Segítséget/választ előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz gazso75 #1626 üzenetére

    Hi, nextcloud esetében már picit ,,túlgyúrt" nekem, igaz én csak kisebb mértékben használom már mert Synology NAS-ra váltottam amire van gyári app rá.
    Nextcloud esetén képtároláshoz/fájlkezelés elég lassú benne, sokáig tölt be.
    Képek miatt thubmail-t kellene feltenni, ami rendesen legenerálja a képeket, mert ha telóról töltenék fel Nextcloudba képeket baromi lassú.

    Alternatívát próbáltam ki kíváncsiságból, ezért dobtam be az Owncloud (OCIS) témát.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz emvy #1627 üzenetére

    Hi, OCIS-t mennyire/mióta használod otthon?
    Alap beállításokon kívül állítottál be bármit is ? Igaz kevés nekem a menüpont amit felajánl, de mondjuk arra lettem volna kíváncsi, hogy egy feltöltött albumot mennyire kezel jó, de sajnos mint Nextlcoud is sajnos nem generálja le a kisképeket, így elég ,,puritán " sajnos nekem.
    Amúgy gyorsaságban sokkal jobb mint a Nextcloud az tény.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák