Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz kisbancsa #108 üzenetére

    Merthogy? Mert ha olvastál volna, akkor azt is olvashattad, hogy amennyiben valamilyen okból (zavarásból, vagy bármi) megszűnik a GPS jel, akkor onnan tisztán vizuális alapon tájékozódik tovább. Ha ez is valami miatt meghiúsul, tehát mondjuk a fényviszonyok nem ideálisak ehhez, olyan a terep mintázata, színe, ami alapján nem tud viszonyítani, akkor a te kezedbe adja az irányítást. Erre mondom azt, hogy az ilyen esetekre nincs/nem lesz gyakorlatod, hogy mondjuk manuálba hogyan old meg. Egy akármilyen kis gép, egy 3 ezer forintos is megtanít a legalapabb mozgásokra és azok koordinációira. Ha sodródik, mit csinálj. Legtöbben teljesen leblokkolnak, ha a gép megfordul és az előre nem előre a jobbra nem jobbra lesz tovább. Ez addig nem tűnik nehéznek és indokoltnak, amíg egyszer el nem veszt minden jelet a gép. Tudom, ilyen extrém helyzetek ritkák, de vannak. És ha nem készülsz fel, akkor lesz a probléma. Ha majd a tablet kijelzőjén csak a kis zöld nyilacskát látod, képet meg nem. Nem nehéz feladat megoldani, de aki még nem csinálta, az pánikba esik legtöbbször. Persze azt teszel, amit akarsz, és nekem is mindegy, én tényleg csak azt szeretném, ha nem egyel több hír lenne az esti híradóban.. Mert az mindenkinek rossz. Bőven elég szar a megítélése ennek a hobbinak/munkának is.

Új hozzászólás Aktív témák