Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Szereztem egy Silvercrest EM 240-A fogyasztásmérőt. Egész jónak tűnik. Hogyan teszteljem a le a pontosságát?
    42"-os samsung plazma 200-290W között változik, sosem áll be egy értékre, gondolom mert a pillanatnyi kirajzolt képtől és a rajta lévő mozgástól függ a pillanatnyi felvett energia. Mobilteló töltőjénél elég jól beállt, 5W-os töltőnél 4,9-5,0-5,1 Wattokat mutatott.
    Ja és egy amatőr kérdés: villanykörténél ugye a ráírt 20W azt jelenti, hogy egy óra üzemidő alatt átlagosan 20W-ot fogyaszt? (A mérő egy két körtés lámpánál a sima 20W-ost 20,0-20,5 wattnak mérte, az energiatakarékost pedig - ezt nem tudom hány wattos - pedig 13w-on kezdte és eljutottunk 2 perc alatt 17w-is, gondolom 17 wattos, meg ugye ezeknek kell egy kis idő mire elérik a teljes fényerőt.)
    Akkor vehetem úgy hogy amit kiír a fogymérő, azt szintén így kell nézni? Változó értéknél is, megnézem mi a max. amit elér mondjuk, 3-5 percig figyelem, és ezt alapul véve megkapom a várható max. fogyasztást 1 órára? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz kpal #695 üzenetére

    Értem, köszi. Ha már 5-10% hibahatáron belül van, az megfelelő nekem. Az izzókból és mobiltöltőkből kiindúlva kb. ilyen. Úgy is csak arra kell hogy lemérek vele kíváncsiságból pár dolgot, mint pl. a TV-t. Meg majd a gépemet, idle, load használat mellett.

    (#703) Algol:
    Azt a mindenit! :Y Köszönöm ezt a bő és pontosan megfogalmazott választ. :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák