Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz tibz03 #40 üzenetére

    "Gondolom, van egyfajta átlag, hiszen valahogy csak meghatározzák a procik TDP-jét."
    A TDP az abszolút maximum, annál többet nem fogyaszthat a proci. Ezt a gyártók spéci(kísérleti) alaplapban mérik le, de a tranyó darabszám, a gyártástechnológia, a működési freki és a működtető-fesz ismeretében computeres szimulációval is nagyon pontosan meg tudják saccolni.
    Ebben mindig fölélőnek a valóságosnak, és amikor frissítik a gyártástechnológiát, nem szokták újrapublikálni a teljesítényt, ha az nem csökkent jelentősen. Ezért aztán a gyártó által megadott TDP-től a procid valós TDP-je jelentősen eltérhet.

    "Gondolom, egységnyi ideig mérték a fogyasztást, és azt átlagolták."
    Nem, az abszolút maximumot mérték meg, mert ha a gyártók ehhez méretezik a hűtést és az áramellátást, akkor biztosan nem lesz probléma vele.

    "Ezek szerint az ilyen 5k-s fogyasztásmérők ilyet nem tudnak?

    A gyártók nem a 230V-ról felvett teljesítményt nézik, hanem az egyenáramú fogyasztást.

    "Mindig csak a pillanatnyi fogyasztást jelzik?"
    Valamilyen gyakorisággal lemérik a pillanatnyi feszt és az áramot, ebből pillanatnyi teljesítményt számolnak. Ezeket a pillanatnyi teljesítményeket fél-1 mp-enként átlagolják, és ezt jelzik ki.

    "Számomra olyan +- 5W már elég pontos lenne."
    És a tápok, adsl modemek, routerek, TV-k, videók, DVD-lejátszók készenléti fogyasztását, ami 0,5-5W közötti, hogyan tudod lemérni egy +/-5W pontosságú műszerrel? Vagy a notebookokat a 25-35W tartományban?

    "az esetek 95%-ában olyan eredmények születnek (pl. videokártya-teszteknél), amiket elvárunk a technikai fejlettség és a gyárilag megadott értékek tudatában."

    A videokártyáknál nem tudok róla, hogy a gyárak megadnának teljesítményadatokat.
    De ha adna, a tényleges hálózatról felvett fogyasztáshoz a tápegység hatásfokát is figyelembe kell venni, procinál még az alaplapi feszszabályzó hatásfokát is, és ezek gyakorlatilag minden felhasználó gépében más-és-mások.
    Problémát jelent az is, hogy manapság szinte minden alkatrész "energiagazdálkodik", ezért nem tudjuk a gép alkatrészeit 100%-ra terhelni, de továbbmegyek: egy procit vagy egy VGA-t sem tudjuk úgy tesztelni, hogy minden része 100%-on menjen. Ebből következik, hogy ha a gyári adatokhoz hasonlót mérünk, akkor valamit nagyon csúnyán elrontottuk.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák