Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibz03

    őstag

    válasz mr_ricsi #41 üzenetére

    A TDP-ről nem tudtam, hogy az a maximum. :B

    A többire nem válaszolnék külön-külön, mert többé-kevésbé kielégítő válaszokat adtál, amiket ezúton is köszönök. :R Ami pedig nem volt elég kielégítő, az minden bizonnyal a - már említett - hiányos fizikai ismereteimnek köszönhető. :DDD

    A +- 5 W nekem azért lenne elég, mert első sorban a számítógépem fogyasztását szeretném mérni terheletlen/terhelt/tuningolt állapotokban. (Ezért is jöttem ebbe a topicba, hisz első sorban ezért fordult meg a fejemben, hogy ilyen mérőt veszek... na de elég jó irányba haladunk, hogy lebeszélj róla. :D ) De persze, ha 3-4k-ért kapok pontosabbat, annak csak örülni tudok.

    A videokártyáknál is adnak meg teljesítményadatokat, ha nem is hivatalos formában, de többször bukkantam olyan hozzászólásokra, cikkekre, ahol egy új videokártya fogyasztását feltüntetik. Hogy ők honnan szedik, azt nem tudom, de általában a későbbi tesztekben is olyan értékeket kapunk, amiket vártunk.

    Már csak egy valamit nem értek. Ha nem lehet pontosan mérni a PC-k fogyasztását egy ilyen eszközzel, akkor hogy csinálják a tesztekben? Mert valahogy csinálják...
    Nézz meg egy bármilyen PH!-s proci- vagy VGA-tesztet, ott lesz az idle és a load fogyasztás is. És - újra csak ismételni tudom magam - ha pontatlanok lennének, azok feltűnnének a sok szakavatott szemnek. Nem azt mondom, hogy totál pontosak, de szerintem azért egy +-10 W-os hibahatáron belül mozognak.

Új hozzászólás Aktív témák