Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Sziasztok!
    Teljesen jogos a vélemény a referenciákról. Nekem személyesen referencia a dt990. Tudom, hogy nem lehet kiegyenlíteni a hangzást egy ilyen kicsi sugárzónál.
    A dt990-nél van egy kis módosítás, amit még én is meg tudtam csinálni:
    ( http://www.headwize.com/projects/showfile.php?file=beyer_prj.htm ),
    ezután zeneibb lett a füles. Ennél pontosabbat, amivel meg lehet ítélni egy mix hangzását még nem használtam, de ez a magánvéleményem. Erről szólnak a fórumok.
    Egy dolog azonban még nem került fel a fórumokra.
    A fejhallgató, de sokkal inkább a füldugaszok saját paraméterei csak a történet egyik fele.

    Amikor a hallójáratodba dugod, lezárod a külsőfüledet valamennyire. A dugasz membránjától a dobhártyádig egy teljesen a te füledre jellemző méretű és lineáris torzítású rezonáns légoszlop keletkezik a hallgatás során. Ha máshogy dugod a füledbe, máshogy fog szólni. Próbáld ki, hogy hallgatás közben egy kicsit lefelé nyomod a füldugót - a mélyek felerősödnek. In-ear dugaszoknál méginkább kikerülhetetlen ez a jelenség.
    A megszokott módon a füledben csücsülő dugasz egy driver-rezonátor egységet fog képviselni. Ezt elemenként mérni olyan, mint egy hangszert alkatrészenként hangolni.
    A hangzásnak mindig része vagy Te is. Driver rezonátor, zongorahúr-hangszertest, nád-saxofon. Nem megkerülhető. A fülesek girbe-gurba frekvenciaválaszaiban szándék szerint benne vannak a Neumann-torzón mért értékek inverzeinek átlagai is.
    Amit én próbáltam az a szubjektív megítélés segítségével ''jobbítani egy eszköz és a hallásom interakcióját''. A trükk, amit kihasználtam, hogy a hallás a spektrális jellemzőknél érzékenybben reagál a fázismenet változásaira, ami a használt mono zajforrásnál egy sávszűrt állapotban a hangkép szétesését okozza nagyon pici spektrális eltéréseknél is.

    A cikk a hansugárzókról tanulságos volt, köszönöm.
    ''no measurement technique can fully describe the subjective sound of a louds peaker''
    Kicsit idevág a fent hozott mondat.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák