Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Faby

    senior tag

    Sziasztok!

    Új Digi 1000 bekötéssel van egy kis gondom.
    Sebesség megvan (nagyjából, de nem igazán érdekel hogy 700 vagy 900 a lefelé, a felfelé 300 meg megvan), elvileg minden ok, kivéve a torrentet.
    Eddig UPC volt, az gond nélkül ment, még port nyitás nélkül is, UPnP, illetve a porttovábbítás engedélyezése elég volt, most hiába nyitom ki a routeren a portot, és jelzi a külső port checker is nyitottnak, a torrent nem működik, nem tud csatlakozni a trackerhez.
    Bekötésnél direkt kértem az IPv4-et, illetve a NATolás kikapcsolását, ezeket elvileg meg is csinálták, bridge módban van az ONT, a routerben egyezik a WAN ip a publikus IP-vel, 92.249.xxx.xxx az ip, ha jól tudom, ez nem NATolt.
    Nem akarom a teljes sávszélt erre használni, be vannak állítva a korlátok, de jelenleg úgy fest, egyáltalán nem csatlakozik.
    ASUS RT-AC65P a router, Huawei az ONT.
    Router, NAS újraindítás volt, eredmény nélkül.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz MasterMark #80835 üzenetére

    És (#80836) nyogo83

    Köszi a visszajelzéseket, megoldódott, valóban nem külső, hanem belső probléma volt, hogy mi, azt pontosan nem tudom, de a NAS ip beállításait újrakonfiguráltam, és jó lett. (ugyanazzal az értékekkel, de lehet, hogy a változtatás - mentés kitakarított valamit, passz).

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz Lasersailing #80840 üzenetére

    Mert kb mióta az eszemet tudom, az ipv4 mentén konfigoltam minden hálózati eszközömet, ezt ismerem, ehhez értek a magam szintjén, ez működik. (Bár képes vagyok magamat megszívatni vele, de ez más kérdés) Az ipv6-ot tanulnom kell, még egyáltalán nem ismerem, de ez nem jelenti azt, hogy nem is fogom, csak ez idő, ami most nincs.
    Plusz valóban, ahogy (#80843) adika4444 írta, a upcnél kb ez volt a megoldás kb minden bajra, és most egyszerűbb volt csak átdugni a router lan kábelét, plusz beállítani a PPPoE kapcsolatot, és már ment is minden eszköz (kivéve a NAS, de az is megoldódott). Ráadásul a csoda dobozukban (aka connectbox) nincs is bridge mód ipv6-tal, ha jók az infóim így nálam ez vésődött be: bridge mód= ipv4
    Hha ez itt a Diginél nem kell, ha tényleg jól megy az ipv6, akkor előbb-utóbb át fogok állni rá, amint lesz egy kis időm a kitanulására.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    Még egy utolsó kérdés merült fel bennem:
    A telepítéskor a szerelők egy jó nagy köteg (kb 40 m) üvegszálas légkábelt itthagytak, mondván, szemét.
    Tényleg szemét?
    Későbbi bővítésnél, másik vételi helynél nem lehet felhasználni? Vagy bármi másra?
    Tisztában vagyok vele, hogy optikát nem lehet csak úgy kötögetni, toldani mint a LAN vagy UTP kábelt, de ez nekem akkor is pazarlásnak tűnik.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz qnadam #80855 üzenetére

    nem letekerték, ez maradt. Jöttek egy nagyobb zsugorfóliázott köteggel, egyik vége gondolom ki volt alakítva az ONT-nak, azzal ők nem csináltak semmit, csak bedugták, letekertek valamennyit (saccra 60 m, feltételezve, hogy 100 m volt a köteg), azt elkezdték befűzni, oszlopon bekötötték, ott is maradt jó 10 m plusz, azt nem tudom, hova tették, nálam a maradék 40 m ott van a gyári köteg maradéka.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    Sziasztok!

    Friss bekötésű digi 1000 FTTH, ezekkel a mérési eredményekkel tudok menni hozzájuk, hogy nézzenek már rá?

    Az ONT bridge módban, a hozzáadott kábellel direkt a laptopra kötve mértem, Lenovo B50-70, gigabites LAN csatlakozó.
    eredmény
    eredmény
    eredmény
    eredmény
    A gyanús az, hogy a felfelé irányba megvan a 280-300 Mbit, lefelé meg csak szó szerint a tizede az 1000-nek.
    Mi lehet a gond, kötés az oszlopnál, vagy mi?

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz BlackJack21 #80868 üzenetére

    Hát ez az, hogy akkor még a routeren keresztül mérve megvolt úgy 6-700 Mbit, aztán ez lement 200 körülre.
    Gondolva, hogy kiküszöbölök minden "zavaró" tényezőt (router, saját kábelek, stb), direktben a laptopon mérek, és így jött ki ez az eredmény.
    Intel® Core™ i3-4005U processzor (3M Cache, 1.70 GHz)
    Win10 64 bit, SSD

    (#80867) Laccoss:
    Teljesen új bekötés, zsír új előfizetés, még nem voltam ügyfelük.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz Laccoss #80871 üzenetére

    Nem, az ONT soha nem volt router módban, már a szerelők a beüzemelésnél átrakatták bridge-be. Routeren mérve úgy értem, hogy a saját gigabites belső hálómon, egy Asus RT-AC65P routeren keresztül.
    A friss bekötés hétfő délelőttöt jelenti, akkor mértem, akkor megvolt a jellemzően 6-700 lefelé, felfelé majdnem 300.
    Még megpróbálok más gépet keríteni, azon ellenőrizni, illetve kipróbálom amit javasoltál, a live Linuxot.

    [ Szerkesztve ]

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    A sávszélesség para margójára:
    Itt és itt vannak a korábbi (lehet, hogy kicsit elsietett) hozzászólásaim, csak emlékeztetőül.
    Bekötés után (FTTH, Digi 1000) nekiálltam mérni, és elszomorodtam.
    Aztán szépen sorban végigcsináltam mindazt, amit itt javasoltak:
    Frissítettem a LAN drivert
    Felraktam a natív Speedtest alkalmazást
    Másik böngészővel is mértem.
    Mértem egy Live Linux rendszeren.
    Beüzemeltem egy régebbi win7-es gépet a méréshez.
    A belső hálózat gigabites, egy ASUS RTAC65P router szolgál, az ONT modem módban.
    Van egy NAS is, azon OMV fut (Linux alapú), sikerült azon is mérnem.
    Az összesített eredmény: átlagban elég jól megvan a sávszél, de nagyon hektikus a dolog.
    Részletesen:
    Kubuntu live rendszeren megvolt a ~650/310, egymás után többször is.
    Speedtest alkalmazás:
    Szépen jön 900 fölött

    Böngészőből viszont (akár Chrome, akár Firefox) nincs több 300 körülinél (driver frissítés előtt 200 volt):

    OMV alatt:
    Retrieving speedtest.net configuration...
    Testing from Digi TV (94.21.xx.xxx)...
    Retrieving speedtest.net server list...
    Selecting best server based on ping...
    Hosted by ZNET Telekom Zrt. (Debrecen) [0.14 km]: 6.95 ms
    Testing download speed
    Download: 852.23 Mbit/s
    Testing upload speed
    Upload: 316.38 Mbit/s
    Ez szór a legjobban, mértem 900 fölött, de volt 50 is, nagyon ingadozik.

    Érdekes, hogy a feltöltés mindig 300 fölötti, minden esetben.
    Nem zárom ki a hálózati hibát sem, de eléggé megfoghatatlan.
    A NAS és a laptop között iperf3-mal mérve mindig megvan a 900Mbit fölötti sebesség, oda-vissza.
    Az biztos, hogy az i3-as proci nagyon vérszegény, amint csinálok valami mást (pl a Kubuntu live usb elkészítése) drasztikusan visszaesik a mért sebesség. Hiába, nem egy erőgép, az biztos. :DD

    Egy kérdés merült fel bennem, nem biztos, hogy elég szakmai, de hátha: Az optikai kábel osztott, van külön fel és letöltés szál fizikailag?
    Arra gondolok, lehet, hogy a bekötésnél nem teljesen pontosan illesztettek, forrasztottak valamit, elsősorban a letöltés "oldalon", és ezért ingadozik a letöltési sebesség, és stabil a feltöltés.

    Konklúzió:
    Nincs egységes, stabil mérési megoldás, nagyon sok függ a hardvertől, rendszertől, környezettől.
    Lehet, hogy nem 100% a bekötés nálam, de ezt a fenti eredmények fényében nem fogom tudni bebizonyítani, ha megfeszülök sem.
    Úgyhogy ennyiben hagyom, és használom.

    Elnézést, ha túl hosszúra nyúlt.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz Túzok22 #81089 üzenetére

    Ok, ez tiszta.
    Böngészőben mérve a Digi debreceni szervere se hozza azt, mint a Speedtest alkalmazásban a szintén debreceni szerver.
    Mivel debreceni vagyok, azt szoktam általában kiválasztani.
    Két gyors mérés, egymás után, Digi debreceni szerverre:

    Alkalmazás:

    Böngésző:

    Ami leginkább izgat, az a NAS-on mért rettenetes szórás, de az már nem ennek a topiknak a tárgya.

    Pl ezt most egymás után mértem a Speedtest cli-vel a NAS-on, dedikáltan a Digi debreceni szerverére:

    Retrieving speedtest.net configuration...
    Testing from Digi TV (94.21.82.115)...
    Retrieving speedtest.net server list...
    Retrieving information for the selected server...
    Hosted by Digi Kft (Debrecen) [0.14 km]: 8.618 ms
    Testing download speed
    Download: 160.39 Mbit/s
    Testing upload speed
    Upload: 299.22 Mbit/s

    Retrieving speedtest.net configuration...
    Testing from Digi TV (94.21.82.115)...
    Retrieving speedtest.net server list...
    Retrieving information for the selected server...
    Hosted by Digi Kft (Debrecen) [0.14 km]: 6.875 ms
    Testing download speed
    Download: 851.52 Mbit/s
    Testing upload speed
    Upload: 282.97 Mbit/s

    De ahogy az előzőben is írtam, én itt befejeztem a méricskélést, és csak használom a továbbiakban.

    [ Szerkesztve ]

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz Túzok22 #81094 üzenetére

    Nem csak azt, minden mérést hanyagolok, :DD befejeztem.
    Köszönök minden hasznos infót, tanácsot, nem csak neked, mindenki másnak is.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz #07746304 #81336 üzenetére

    Végigolvasva a sztorit, ritka egy szerencsétlen csillagállást fogtál ki. Nyilván az átlagba beletartoznak ezek is, meg az olyanok is, mint az enyém:
    Május 20-án, szerdán rendeltem meg telefonon keresztül, csak netet. ÜFSZ 14 napon beülr ígérte a bekötést.
    Május 21-én, csütörtökön hívtak a szerelők (hogy alvállalkozó, vagy a Digi, nem tudom), hogy egyeztessünk időpontot, idézem, sajnos csak a következő hét hétfőn van legközelebb szabad időpontjuk. Megállapodtunk május 25, hétfő, 8-12 időpontban. Jöttek is, kb 9 után, megcsinálták, két szépséghibával:
    Szerintük a padlásról lejövő csőbe már nem fér az optikai kábel, (koax+2 lan mellé), ezért falon kívül jöttek volna, mondom nekik, az kizárt. Közös megoldásként kihúzták a koaxot (UPC egyik vételi helye volt, már nem aktív), helyesebben azt használva húzták be az optikai madzagot. A másik az volt, amikor a homlokzaton vagy fél méterre a UPC kábeltől fúrtak új lyukat. Azt is megbeszéltük, hogy simán kifér a koax mellett, és átfűzték.
    A koaxot azóta visszahúztam, a kezdeti bénázásomat leszámítva azóta is megy rendesen a net. Már láttam az első számlát is :)
    Szóval nálam megrendeléstől kiépítésig 5 nap (3 munkanap) telt el. Debrecen, családi ház.

    [ Szerkesztve ]

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz qnadam #81396 üzenetére

    ATM-hez:
    Az egyes típusú automatáknál limitálva van az egyszerre kiadható bankjegyek száma, tehát, hogy hány darab bankjegyet tud kiadni. Ez jellemzően 40 db, de Unicreditnél voltak 50 db-osak is.
    Ebből kifolyólag, címlettől függően, manapság nem nagyon van olyan ATM, ami 1 milliót ki tudna adni, a 40db-os maximummal számolva max 800 ezer, 20 ezresekben. De pl ha nincs a gépben 20 ezres, akkor máris csak 400 ezer a maximum, amit pl 10 ezresből ki tud adni.
    Erre jönnek még rá a különböző szoftveres korlátozások, és igen, lehet, hogy idegen kártyára nem ad csak 100 ezret, nem csak az OTP, de más bank sem.
    Az más kérdés, hogy milyen üzenettel utasítja el a tranzakciót, és pl ebből mit lát a kártyát kibocsátó bank. Cibes kártyával jártam úgy, hogy idegen bank automatája elutasította a 200 ezres kp felvételt, mondván, túlléptem a napi limitet, holott az ennél magasabb. A Cib üfsz-t felhívva, ők még csak a próbálkozást se látták, tehát az ATM nem is küldte tovább, helyben elutasította, egy ilyen pontatlan üzenettel.
    Egyébként ha ilyen nagy összeget akarsz kivenni, akkor javaslom az Erste, a Takarékbank, esetleg a Budapest bank ATM-jeit, azoknál legjobb tudomásom szerint nincs ilyen korlátozás.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz adika4444 #96550 üzenetére

    Villanyszerelés miatt áramtalanítottam a házat, visszakapcsolás után nincs net :(( Addig volt...

    Debrecen, Epreskert
    Asus router azt írja, hogy Invalid account or password, please modify it.

    Gondolom itt is PPPoE hiba a ludas.

    Szerk: mire beírtam, visszajött.

    [ Szerkesztve ]

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

  • Faby

    senior tag

    válasz Lajosnagy17 #96669 üzenetére

    Itt nálam Debrecenben is döcög.
    TV van, net is olyan so-so, Speedtesttel mérni pl nem tudok,

    de a Digi oldalán sem.

    Weboldalak random töltődnek be, vagy dobnak time outot.
    Szóval még nem az igazi.

    A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Új hozzászólás Aktív témák