Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lgaga

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is előfizettem a remek Digi-féle szolgáltatásra, BaseNET, fix IP-vel.
    Majdnem jó is, csak az a baj, hogy a tcp/25 port (smtp) valami előttem lévő (ezek szerint) tűzfalon mindkét irányban ki van szűrve. Az Internet felé még meg is értem, gondolom sokan spameltek, és bár nem szép dolog, mert én tutira nem fogok (hardened linux), de elfogadom, hogy ezt így a legegyszerűbb megoldani. Na de felém (azaz nekem downlink irányban) miért van szűrve? Ez már nagyon nagy hiba, több domain MX rekordja is a gépemre mutatott, és ez így most értelemszerűen nem működik...

    Lehet ezzel valamit kezdeni, valami felületen kikapcsolni, vagy mittomén? Tök jó dolog a tűzfal szolgáltatás, csak én inkább nem kérném!

    Köszi előre is, ha valaki tud okosat mondani!

    Üdv,
    Lg

    -Lg-

  • lgaga

    csendes tag

    válasz Atapi #5303 üzenetére

    Köszi!
    Ennyire nem volt egyszerű ez a beszélgetés, mert akivel beszéltem, nagyon sokáig nem értette, hogy mi egyáltalán a probléma, és nehezen tudtunk elszakadni onnan, hogy akkor hogy állítsam be a levelező klienst. :) Pedig nagyon igyekeztem több módon is elmondani, hogy egész másról van szó, de láthatóan nem volt benne a knowledge base-ben ez a kérés.
    Végül szóról szóra lediktáltam gyakorlatilag, hogy mit szeretnék, aztán holnapra ígértek egy visszahívást. :) Kíváncsian várom a fejleményeket (és erősen bízom az smtp protokollban, ami a várakozó leveleimet majd újraküldi...)

    -Lg-

Új hozzászólás Aktív témák