Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tebe83

    csendes tag

    sziasztok! Sorry ha már lerágott csont, de hátha csípőből vágjátok mi a megoldás....

    Kínlódok, hogy ZTE F668-ra, közvetlenül rádugott külső vinyó-ból FTP szervert csináljak, ami külső hálózatról is elérhető. :W az istennek nem akar menni.

    eddigi lépéseim:
    no-ip.com on regisztráltam egy hostnevet
    F668 menüben bekapcsoltam az FTP servert
    Beállítottam a port forwardingot a 21-es portra és a gateway-re 192.168.1.1 - tekintve hogy közvetlenül a routeren van a tároló. (- itt a létező összes konfigurációval próbálkoztam, de kívülről nem látta nyitva, localnetről viszont hibátlanul ment)

    Kérdésem az lenne, hogy ez valami DIGIs korlátozás, hogy nem lehet kivülről elérni egy FTP fileservert? nem engedik kinyitni a 21-es portot?

    az IP címemmel lenne a gond? Olvastam több helyen hogy szokásuk nem publikus IP-t adni. (188..,185..., 80..., domainel kezdődő címeket szoktam kapni - bp 17.)

    a legnagyobb talány, hogy pl a Plex media server megy, hasonlóan port forwardolva, annak a portját nyitva is találja rendesen, viszotn ott a szerver egy hálózati gépen fut saját static IP-vel.

    köszi minden helpet előre is...

    [ Szerkesztve ]

  • Tebe83

    csendes tag

    válasz kevinium #45207 üzenetére

    Próbaltam üres WAN IP-vel is, sajnos úgy sem megy. Az FTP szerver pedig nem egy localhostról megy, hanem közvetlenül a router beépített funkcióját szeretném használni ilyen célra. Ezért gondoltam, hogy gateway IP címével próbálkozom port forwardingnál. A router amúgy látja a rácsatlakozott winchestert és az egész FTP illetve SMB protokoll hibátlanul működik a helyi hálózaton, pusztán kívülről nem tudom elérni. :F

Új hozzászólás Aktív témák