Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jozsef8 #17891 üzenetére

    Ezek nem mérvadó tesztek. Akkor lenne az, hogy ha a tesztek erejéig csak és kizárólag ők használhatták volna a RCS-RDS speedtest szerverét. Feltételezvén, hogy az adott szerver gigabites, máris nem ad reális képet a router NAT-olási képességeiről, hogy ha akkor indították a speedtest-et, mikor ugyanabban az időpontban más is, ugyanúgy az RCS-RDS szerverén.
    Csak gondolj bele reálisan. Mind a TP-Link TL-WDR3600, mind a TL-WDR4300, és mind a TL-WR1043ND v2 switch vezérlője Atheros AR8327N. Ez a vezérlő felel a hardveres NAT-ért, azaz ettől függ mennyit tud NAT-olni az adott router. Erre az általad linkelt tesztben ezzel a három router modellel mértek egy 823 mbps-os, egy 786 mbps-os, és egy 738 mbps-os értéket...

    A TP-Link biztos, hogy nem hasra ütve írta a 935 mbps sebességet a TL-WDR4300 PPPoE oszlopába. Márpedig a digi is PPPoE alapon működik.

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz jozsef8 #17891 üzenetére

    Ez a teszt közelebb áll a valósághoz, mint a TP-Link gyári tesztje, ennek inkább hiszek, mint egy laborban elvégzett tesztnek, főleg úgy, hogy itt a torrent-re is teszteltek, ami bizony megizzasztja a routereket, amiből egyből látszik is hogy sok router még a drágák is könnyen elvéreznek, és az olcsóbb is tud jobb helyen végezni, mert itt sajnos ki tud jönni, hogy ha egy routeren rosszul van megírva a szoftver, vagy valamelyik komponens a routerben gyenge, mert bizony ilyenek is vannak.
    Szóval egy ilyen teszt mindig is közelebb fog állni a valósághoz, mint egy laborban optimális körülmények közt elvégzett teszt.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák