Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watt25

    veterán

    válasz VGYke #54270 üzenetére

    Meglepetés az hogy a régi TV, ami eddig nem, most simán behangolta az összes digitális csatornát, mindenféle 21. pontban leírt bűvészkedés nélkül!
    Vagyis semmi sem változott! Azóta is sokszor csak a próbálkozás az, ami eredményre vezet... (És magad is megtapasztalhattad ezzel, hogy valahogy, valamiért nincsen egzakt megoldás. Lásd 25. pont!)

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz VGYke #54270 üzenetére

    Most kissé nem értem a némileg kioktatónak, elmarasztalónak tűnő hozzászólásodat.

    Feltettél egy kérdést, hogy hogyan kell hangolni. Erre adtam az alap választ, ami többféle módot, teendőt, stb-t ír le, ha gond lenne ezekkel frekvenciákkal és amely egyáltalán nem határozza meg, hogy mikori tévéknél kell alkalmazni. Szerintem a kérdésedre ennél egyszerűbben és tisztábban nem lehetett válaszolni. Nem írtad le, hogy miket tettél eddig? hol akadtál el? egyáltalán elakadtál-e? milyen tévéd van? stb, stb.

    Szóval, a válasz továbbra is az, amit a 21-es pontban leírtak az összefoglalóban, aminél egyértelműen ott van: Utoljára frissítve: 2019-04-23 09:16:09
    Te, egy általad is tudottan nehezen megfogható problémára vártál egy személyre szabott választ, de kérdést nagy általánosságban tetted fel. Ennél többet ne várj ilyenkor! Figyelemre méltó, hogy rajtam kívül más szóra se méltatott, ami arra utal, hogy nincs nagyon mit válaszolni a kérdésedre, csak azt, ami ott van az összefoglalóban - és annál többet sem az eredeti kérdésedbe linkelt poszt, sem a zhagyma posztja se mondd többet. Nem véletlen, hogy mindkettő 7 évvel ezelőtti - gondolom te sem találtál érdemben mást itt
    Fogadd el, ez ügyben minden úgy van, ahogy akkor. Az anomáliákat, meglepetéseket pusztán egyéni dolgok okozzák: készülék sajátosságok, kábelezési sajátosságok.

    De hogy érdemben is adjak infót. Nekem van egy új boxom, ami egyik nap behangolja a 121,5Mhz-t, másik nap nem. Pedig hozzá se nyúlok, meg sem mozdítom. A 114,5-öt egyáltalán nem tudja befogni, a 128,5 és 135,5 Mhz-t pedig stabilan veszi. Ezek a frekvenciák kényesek mindenre. Nálam, valószínű pont ott a 128 Mhz környékén van valami határ, ami alatt már a box tunere nem tud hangolni. A boxba bedugok egy másik USB tunert, átdugom abba a kábelt és minden feles frekvencia stabilan megy. Ennyi.
    Most gondolod, bárki is tud erre tutit mondani? Pláne, távolról, konkrét készülék ismerete nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák