Új hozzászólás Aktív témák

  • tusi74

    őstag

    Mint már régebben írtam, a szakdolimba pár internetről szedett kódot illesztettem.
    Ma lejutottam addig, hogy mindről tudom, hogy mit csinál, csak leírni nem tudom.
    Szinte mindig a Canvassal gyűlik meg a bajom.
    Valaki megfogalmazná nekem, hogyan lehet szakdolgozatba illő ékes magyar egész mondatokat írni a canvasos utasításokról? Mi az a canvas?

    Pl. Találtam egy eljárást, ami átmeretezi dinamikusan a szöveghez a cellákat.
    A commenteket én írtam, szerintem jó.
    with StringGrid1 do
    begin
    Canvas.Font := Font; {A megjelenített font:=StringGrid1 fontja}
    for j := 0 to ColCount-1 do {Ciklus az összes oszlopra}
    begin
    max := 0; {Az oszlopban megkeresem a maximális hosszú szót (maximum kiválasztás tétele), és annak hosszához igazítom a teljes oszlop szélességét}
    for i := 0 to RowCount - 1 do
    begin
    seged := Canvas.TextWidth(Cells[j, i]) + 8; {seged változóban tárolom a vizsgált j.edik oszlop
    i-edik sorának szövegszélességet, meg adok még hozzá 8 pontot, hogy ne súrolja a szöveg a
    rácsot}
    if seged > max then max := seged;
    end; { For }
    if max > 0 then ColWidths[j] := max; {Ha a megtalált maximum 0-nál nagyobb, akkor ez legyen a j-edik oszlop mérete}
    end; { For }
    end; { With }



    Azt értem, hogy a Font legyen a StringGrid fontja, de hogy jön ide a canvas?
    Meg azt is értem, hogy a seged változó értéke legyen a StringGrid1 j.-edik oszlopának i-edik sorában a szöveg szélessége+8. A 8-at egyébként
    miben mérjük? Pontban?



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák