Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tompie #34384 üzenetére

    Jobb persze. De olyat csak olcsón, újan se drága, bár ez szubjektív. Akkora szakadék nincs E5 és E6 közt mint inspiron vs E6 felállásban természetesen. De E5 vs E6 is egészen más világ. 6520-asom volt nemrég, nem nagyon tudtam belekötni azon kívül hogy dög nehéz. A magnesium ötvözetes háznak és a full alu fedlapnak azért van tömege:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • redwhite78

    aktív tag

    válasz Tompie #34384 üzenetére

    Attól is függ mit írsz az xx helyére. :)

    Épp itt van mellettem egy e5520-as és egy e6520-as is, így ezekről tudok szubjektív véleményt mondani.

    Mindkettő jó anyaghasználatú gép, érződik látszik, érződik rajtuk, hogy ezek nem fognak recsegni, ropogni.
    Persze a 6-os még rátesz egy lapáttal, ott minden él, minden ív tökéletes és az anyagok még profibbak.
    Amiben talán az 5520-as jobb, az a zsanérok. Bár szebb a 6520-as megoldása e téren, de az 5-ös kicsit stabilabbnak tűnik, a holtjátéka is kisebb. Persze valószínű egyik zsanérjával sem lesz olyan gondom, mint a korábbi két asus-al, amelyek törtek mint a ropi.

    A billentyűzetek szinte azonosak, háttérvilágítás, jó elrendezés, kellemes nyomáspont. Talán egy enyhe különbség van a 6520-as javára, mivel picit lágyabb a nyomáspontja a billentyűknek, de ez szubjektív és igazából addig nem is vettem észre, amíg most egymás mellett nem próbálgattam őket. De mindkettő 10/10-es.

    Ami még különbség a két gépnél az a szerelhetőség. Az 6520-asé könnyebb is meg nem is.
    Ha csak merevlemezt/ssd kell cserélni, akkor a 6-osnál 4 csavar és már ki is vehető a hátlap megbontása nélkül, még egyszerűbb az optibay megoldása, mert az gyorsrögzítős. (55-ös nem az) Pikk-pakk cserélhető dvd/hdd/ssd az optibayek cserélgetésével. Ez a része szuper.
    Ha memória csere van, az viszont az 5520-nál könnyebb, mert ott 5 csavar és a hátlap egy része lepattintható, míg a 6-osnál a teljes hátlapot el kell távolítani. Mondjuk azért ez nem mindennapos művelet. :D
    A takarítás, pasztázás szempontjából nem tudom a különbséget.

    Viszont 15'6 '' esetén a FHD-t mindenképp javaslom, mert nagy különbség. Az 5520-asban nekem sima HD van és ocsmány a FHD-hoz képest. Ha a melóban nem külső monitorral használnám, piszkosul idegesítene a különbség köztük.

    never go full retard

Új hozzászólás Aktív témák