Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz #77081088 #98530 üzenetére

    Szerintem igen, legalább is lényegesen csökkenni fog a párásodás. Kb. ugyan az a kialakítás nekünk az üzletben. Fal vályog és tégla vegyesen, műanyag nyílászárók, szigetelés csak 3 cm (40 cm a falvastagság és olcsóbb volt szigetelni, mint körbevakoltatni az üzletet, és később sem fog leomlani a régi vakolat), a padlás ugyan olyan kialakítású mint neked, annyi különbséggel, hogy mi még tettünk rá 4-8 cm vastag perlit-faforgács+cement keverékű könnyű betont, mert a régi sárpadlás több helyen már a kikopott. A tető festett trapéz lemez, hőtükrös páraáteresztő fóliával. A plafon meg gipszkarton álmennyezet, a leírt hőtükrös párazáró fóliával, fölötte 10 cm tekercses kőzetgyapottal + 10-35 cm légréssel (olyan görbe volt a plafon, és a 3.1 m-es belmagasságot, és ezzel a fűtött lég m3-t is csökkentettük. Nincs párásodás, minimális penészedés is csak 1 helyen, de az is szerintem csak azért, mert teljesen be van pakolva az az oldal 4 m hátfalas fém polccal, amit túl közel raktunk a falhoz, és nem tud mögötte rendesen szellőzni. A kőzetgyapottal leterítés semmit nem fog segíteni, mert azon a pára ugyan úgy átmegy, ha meg leteríted fóliával, akkor a kőzetgyapot fog penészedni, és szétrohadni, hiszen a pára nem tud belőle rendesen távozni. Legjobb megoldást szerintem csak úgy érsz el, ha meggátolod a pára feljutását a padlásba hőtükrös párazáró fóliával a plafon előtt, és a padlás szellőzését is megoldod, valamint a házban történő rendszeres szellőztetés is jelentősen csökkenti a felfelé jutó párát.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák