Új hozzászólás Aktív témák

  • PindurAnna

    Közösségépítő

    Pizzát ha sütsz akkor ha 1cm-re kézzel belenyomkodod a tepsibe, akkor abból (ha jó a tészta alapanyag arány) kb.2,5centis tészta lesz. Én azért szeretem kézzel a tepsibe nyomkodni, mert kisebb gödrök, mélyedések lesznek a tésztába, amibe több szósz csorog bele és így nem lesz egybe száraz hatású a tészta, hanem minden harapásnál más. Hol szószosabb, hol meg nem :)
    Ha már a tepsibe van akkor a kezemmel olajjal bekenem és magas hőfokon hirtelen sütöm kicsit. Kb 5percig. Ezt azért szoktam, mert megszikkadt a tészta teteje és nem csorog át rajta a szósz. Amikor jól megszikkadt, akkor mehet rá a szósz meg a feltét és vissza a sütőbe :)
    Magas hőfokon kell a pizzát sütni. Mert ha sokáig sütöd alacsony fokon, akkor alul megéghet a tészta, többi része meg nyúlós, nyers marad..

    Tepsiről meg úgy szeretem ma is, hogy ez egy tepsinyi recept..na igen, de mekkora tepsi? Mert van olyan, ami a sütőbe faltól-falig van szinte, de van olyan is ami 20x30-as, vagy 30x40-es...stb :D Nagyon nem mindegy, hogy egy adott mennyiséget mekkora tepsibe teszed bele..

    Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

Új hozzászólás Aktív témák