Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Motion_Blur #2206 üzenetére

    Hello!

    Eddig jutottam: 20 perc prime blend test [link]
    Sajnos 1800-on sem a CL9-es időzítés, sem az 1,75V nem segített. Érdekes, hogy mikor az 1,65-1,7V-os beállítás nem volt stabil, és 1,75V-ra kapcsoltam a feszt a rendszer már nem is postolt. Szóval lehet, nem komálja a magas feszültségeket. Viszont 1600@CL7 szépen megy 1,65V-on. Ebből én mondjuk arra is gondoltam, hogy az sincs kizárva, hogy a lapom fogy el magasabb feszen, magasabb frekin, mer az azért több mint fura, hogy egy 1600@CL7-en szépen menetelő modul szanaszét hibázza magát 1800@CL9-en... Bár, ki tudja.... :U
    Azért a várakozásaim így is bőven túlteljesítette, pláne, ha megnézem, mennyibe került... Ja, és valami pici extrahűtés nem árt rá a tesztelt beállításon. (A direkt ráfújó 12cm-ssel jéghideg maradt, de ha hagytam kb. egy percig, már szépen átmelegedett.) Amúgy érdemes azt is tudni, hogy a quadom 450-es FSB-vel (ami elengedhetetlen az 1800-as RAM-hoz) már nem 100% stabil önmagában sem....

    Szerk.: Amúgy a modulról képek, teszteredmények, első benyomások vannak kb. 50hsz-el feljebb...
    És mégvalami: a jelenlegi integrált memóriavezérlő nélküli procikhoz szerintem semmi értelme gyors DDR3 ramoknak... Lásd az eredményeim feljebb.... Egyszerűen nem bírja a rendszerbusz... Egy jobb 1333-as untig elég....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák