Új hozzászólás Aktív témák

  • M.Moe

    csendes tag

    Én nagyjából 3 hete használom a gépet és összességében csalódást okozott.

    Az első gondom az volt, hogy megérkezéskor nem voltam képes elindítani. Rádugtam a töltőre, de semmi reakció. Órákkal később véletlenül jöttem rá, hogy nem mindegy, hogy hogyan dugom a töltőt az EU adapterbe és az sem , hogy aztán ezeket hogyan dugom a konnektorba. Összesen 4 variáció van, de ezek közül csak az egyikben vagyok képes tölteni a tabot. Gondolom az adapter vagy a töltő okozza a gondot.

    A kijelző komoly darab, igaz nálam két sarokban is észrevehető bevilágítás. Megérkezéskor az első dolgom volt ezt tesztelni, az LCD kijelzőkkel kapcsolatos korábbi rossz tapasztalataim miatt. A bevilágítás mértéke az általam elfogadható szinten van, leginkább csak sötét szobában, sötét egyszínű háttér előtt láthatóak. Halott pixelt én sem találtam.

    A hangszóró egy tablethez mérten valóban jó, mert még max. hangerő mellett sem torzít. Igaz ettől még dobozhangja van, bár ezen szerintem senki nem lepődik meg. A hangszóró elhelyezése viszont botrányos. Pont ott van, ahol az ember megmarkol egy ilyen méretű és súlyú tabot. A fülhallgató csatlakozójával sem jobb a helyzet, mivel az is középtájon van, csak épp a másik oldalon.

    A videólejátszás kompromisszumokkal teli. Még USB-ről sem tökéletes a dolog, a streamelésről már nem is szólva.

    A legnagyobb csalódást a játékok futtatását illetően okozta a tab. Én azt hittem, hogy egy erőgépet vásárolok, de nem így lett. Egy rk3066-os SoC-vel szerelt gépet használtam korábban(1024x768 kijelző,2 magos CPU, 1GB RAM ), ami ugye az rk3188 elődje volt. Az a gép jobban teljesít játékok tekintetében, mint az U30GT2. A nem túl hardware igényes játékoknál nem mutatkozik különbség (pl: Angry Birds, Granny Smith, Broken Sword, Machinarium, World of Goo, Rayman:Jungle Run, Final Fantasy III). A gond a komoly 3D-s grafikát felmutató játékoknál kezdődik, ahol a régi gépem ha állva nem is hagyja, de mindenképp előtte jár a Cube-nak. (pl: Dead Trigger, ShadowGun, 9mm) Szerencsére van azért pár szép, jól programozott játék is, amiket számításigényesnek gondolok, ám mégis simán futnak.(Need for Speed:Most Wanted, Dead Space, Virtua Tennis)
    Sokakkal egyetértve én is úgy látom, hogy a MALI-400 MP GPU-nak már sok a fullHD.

    A tab egyébként meglehetősen melegszik, játékok alatt már-már kellemetlenül meleggé válik. Böngészés közben nem veszélyes a melegedés, de még akkor is pontosan érezhető, hogy hol is található az elektronika.

    A Wi-Fi és az akkumulátor tekintetében viszont elégedett vagyok.
    A wifi két betonfalon keresztül is fogható, igaz a routertől néhány lépésre mért -45 dBm legyengül -75 dBm-re. Ez utóbbi netezésre még alkalmas, videó streamelésre már nem. A dologhoz hozzátartozik, hogy egy betyárosnak nem nevezhető 5000 Ft-os TP-Link routert használok, szóval egy erősebb router valószínűleg megoldaná a streamelés problémáját is. A barátom 3 emelettel lakik alattam és hasonló árfekvésű routert használ mint én, de még az ő hálózatán is képes vagyok netezni.(-85dBm) Korábban is csináltam már ilyen méréseket, de mind közül a mai lett a leggyengébb. Átlagosan 10 dBm-mel mértem jobb eredményeket a maitól, amik még így is jóval jobbak, mint a korábbi 2 tabomon mért adatok.
    Az akksit időigényesebb tesztelni és meglehetősen felhasználó függő a dolog. Videózva 5 óra feletti az üzemideje, netezve 7 óra körülire teszem. Vegyesen használva játékra és böngészésre, nagyjából 5 és fél órát szokta bírni. A fényerősség 70% körül van fixen, ahogy a wifi is állandóan be van kapcsolva.
    Most teljesen feltöltött állapotból indulva 37%-on áll 4 ó 30 perc alatt.(30 perc streamelt videó+ 4 ó netezés)

    Úgy érzem van még lehetőség ebben a gépben, csak a Rockchipes fejlesztőknek kellene már előállni végre valami épkézláb kernellel. A megjelenés óta ha jól számolom már a kilencedik ROM-ot jelentették meg a napokban, és bár néhány hibát javítottak (pl: a touchscreen érzékenységét), de a gép összteljesítménye inkább csak romlott. A 4.2.2 miatt dícséret illeti őket, azonban a képernyő fényereje bizonyos esetekben érintésre változik, így én visszatértem a 4.1.1 v1.05-ös Rom-hoz, ami az eddigi legjobb.

    Szerencsére a FreakTab-on az egyik tag 900supersport folyamatosan készíti a custom ROM-okat, az aktuális legújabb stock ROM-okat alapul véve. Az általa készített ROM-ok többek közt rootoltak és kiszedi belőle a felesleges kínai programokat, hogy nekünk már ne kelljen. Amire igazán szükségünk volna az egy custom kernel (vagy egy jó gyári), de a Rockchip nem túl segítőkész, mikor a kernel forráskódjáról van szó. :W
    Amennyiben rendelkezel Cube tabbal, akkor tedd el a könyvjelzők közé az alábbi linket:
    [FreakTab-CUBE Tablets]

    Bár 900supersport már megjelentette a Máj. 10-én kiadott 4.2.2 ROM-on alapuló custom ROM-ját, de mivel nem javították a fényerő változását illető hibát, így én továbbra is a 900supersport féle 4.1.1 v1.05-ös ROM-ot javaslom.

Új hozzászólás Aktív témák