Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Jim-Y #1777 üzenetére

    ööö bármerre is nézek csak windows szervereket látok ASP.NET-et (elvétve PHP-t futtatni). Na jó, ez irónia volt. Consolban maximum néha olyan parancsokat futtatok, az itthoni hálózatom belövésekor, hogy ipconfig, meg ilyesmik. Pár évente egyszer. Ja és tavaly, egyszer lerohadt az opnewrt-s routerem. Akkor letöltöttem egy puttyot a gépemre, de már töröltem is, miután újraélesztettem.

    Illetve a korrektség kedvéért még megemlíteném, hogy ahol nem MS technológiákkal fejlesztenek, és nagyban játszanak (pl. pénzügyi világ jó része), ott erősen jelen szokott lenni az Oracle technológiai is, mondjuk hirtelenjében nem tudom, hogy a méregdrága Oracle szervereken milyen oprendszer fut, de szvsz nem linux.

    És igen, a harmadik fő megoldás a Linux vonal. Te ebben mozogsz egyre otthonosabban, de azért kár úgy tenni, mintha kb. az lenne az egyetlen üdvözítő irány.

    Én kérek elnézést!

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Jim-Y #1777 üzenetére

    "Ezt mind windows alatt powershellben is meg lehet tenni, de egyreszt, a bash jobb"
    Bocs, de ez ebben a formában egy nagyon nagy baromság. Programoztál már huzamosabban Powershellben? Mert az egy dolog, hogy a bash scriptek írását vágod, és ránéztél egy PowerShell-kódra, és azt mondtad, hogy az ocsmány, de nem árt tisztában lenni a PowerShellel is ahhoz, hogy véleményt alkossunk róla.
    Például az egy igen komoly és jelentős különbség a PowerShell javára, hogy míg bash-ben stringeket passzolgatsz és vagdosol, meg kell feldolgoznod, addig PowerShellben a pipe-pal objektumokat (!!!) passzolgatsz, és tudsz felhasználni egy másik kódban, ennek megfelelően tudsz attribútumokat elérni, metódusokat hívogatni, illetve függvényeknek objektumot passzolsz át. Nagyon nem mindegy. Mondom ezt úgy, hogy elég sok bash scriptet is írogattam már, és annak is megvan a szépsége. Például külsőre szebb, meg sok dolog intuitívabb.

    "Szoval egesz egyszeruen munkara alkalmasabb egy Linux rendszer -szerintem-, mint egy windowsos."
    Ez a mondat már megint teljesen értelmetlen hülyeség, csak flamewar kiváltására jó. :) Tökéletesen alkalmas a Windows is a fejlesztői munkára.
    Például ha C#-ban dolgozol, akkor b@szakodhatsz a Linuxos fejlesztőkörnyezettel, de hamar rá fogsz jönni, hogy amíg a Visual Studiónak nincs egy Linuxos változata, addig a Windows lesz az igazi, plusz ha ASP.NET-ezel, akkor ezenbelül az IIS (bár egyre komolyabban veszi a Microsoft szerencsére a Linux-környezetet is, de egyelőre problémákba lehet ütközni (pl. kényelmetlenebb fejlesztőkörnyezet), ahogy olvasható fórumokon).
    Attól, hogy az ember alapvetően olyan programozási nyelveken dolgozik, meg olyan alkalmazásokat használ, amihez a Linux is megfelelő, attól nem kell kapásból kijelenteni, hogy az, amit én használok, az jobb. Főleg, ha elég sok példa bizonyítja, hogy Windows-on is tökéletesen jól lehet fejlesztői munkát végezni. Sőt, nekem hosszú távon kényelmesebbnek bizonyult a Windows-környezet (ld. pl. Visual Studio ;)), igazából ezért "tértem vissza" rá (pedig becsszó próbáltam átállítani magam, igaz, annyira nem volt nagy a kényszer, de úgy gondoltam, próbát mindenképp megér).
    Ettől még Linuxon is tök jól elboldogulok. Akkor is vannak olyan alkalmazásaim, amiknek a Linuxos megfelelői számomra nem megfelelőek. Sok mindent meg nagyon szívesen emelnék át Linuxból, aminek nincs Windows-alternatívája (de a jellemző az, hogy Windows-változata gyakrabban van az alkalmazásoknak).
    Hogy átalakítsam a mondatodat: Szóval egész egyszerűen munkára mind a Linux, mind a Windows alkalmas. :))

    "svn, git | commit, update, add, stb..
    ant, maven | build, init stb..
    node, npm, grunt, gulp stb.."

    Az a jó, hogy az általad írtak közül az ÖSSZES (!!) elérhető Windows-on is, command promptból. :DDD Nem beszélve arról, hogy ott a MinGW és társai.
    Tök jól lehet Windows-ban is command promptból dolgozni.
    Amúgy Githez van a Git Bash, amit eleve kapsz telepítéskor, így kicsit Linuxos feelinged lehet Windows-on.

    A korrektség kedvéért mondom megint, amit írtam korábban is, hogy a Linuxos terminálban pötyörészést, meg az ottani csomagkezelést én is jóval kényelmesebbnek és kézenfekvőbbnek találom. De azért a legtöbb dologra bőven megvan az alternatíva (igaz, lehet, hogy Windows-on GUI van erre, ami adott esetben (pl. webszerver) nem feltétlenül baj (főleg, hogy pl. az IIS a GUI mellett konzolos babrálhatóságot is lehetővé tesz)).

    "Azert az se veletlen, hogy ahol fejlesztes folyik, es nem kimondottan Microsoft technologiakkal, ott surun unix rendszer van"
    Igen, például ennek egy igen egyszerű oka van: hogy nem kell pénzt költeni a Windows-ra... :U :DDD Ez semmit nem igazol abból, hogy Linuxon alkalmasabb lenne dolgozni. Nem beszélve arról, hogy ha a vállalati kultúra azt követeli meg, hogy az X operációs rendszert használd az Y helyett, akkor nyilván az X-et fogod használni, és kész. Vagy elmész máshova. :)

    Szerk.:

    (#1779) martonx:
    Na, király, legalább ennyivel beljebb vagyunk! :DDD Amúgy tényleg egy vicc, hogy ez a 10-esben került elő, mint valami komolyan vehető feature...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák