Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Én tudom, hogy mindenkinek a maga gyereke a legszebb, legügyesebb, legokosabb...
    De hogy én milyen ajándékot kaptam... Néha emlékeztetnem kell magamat rá a konstans szülői bűntudat, szorongás, és olyan sehová nem vezető gondolatok között, miszerint ilyen világra, ilyen országba, társadalomba gyereket vállalni... De ki tudta ezt 7 évvel ezelőtt? Senki. Vagy valakik, de nekem nem szóltak.
    Néha (átvitt értelemben) pofáncsap a saját gyerekem a szövegével, olyan, mintha egy életet már végigélt ember bölcsessége szólna belőle. (Biztos túlzok, mert az én gyerekemről van szó, de akkor is igazam van :D)

    Tegnap este, miután ledolgoztam a napomat, hazamentem, megfőztem mára (mert ma is dolgozom) és épp már 8 óra volt, a gyerekem elkezdett nyüstölni, hogy menjünk az állatkertbe, mert állatkertek éjszakája van. Erőt vettem magamon és elindultunk. A hangulatomnak az sem tett jót, mikor odaérve szembesültem azzal, hogy nemám a szokásos jegyár van. Ketten 9000 Ft-ért jutottunk be. :O Mivel már induláskor sem voltam a helyzet magaslatán, innivalót nem vittünk magunkkal, így természetesen venni kellett a büfében vizet, méregdrágán. Nagyon szimpatikusan ki van írva, hogy petpalackost nem forgalmaznak az anyatermészet védelme érdekében, de azért ilyen műanyag, sötétben világító pálcákat méregdrágán azt igen, na hagyjukmá'...
    Szóval kellőképpen hangulatban voltam, morogtam, hogy ennyi pénzt kiadni, ráadásul én még világosban sem igazodom el az állatkertben, nemhogy setétben. :((
    SZÓVAL... Morogtam, mint a bolhás kutya, mire a fiam azt mondja: "sajnálom, hogy fáradt vagy és nem volt kedved eljönni, de én ezt most annyira élvezem..." Többet nem is morogtam. :)
    Aztán mi is vettünk ilyen világítós pálcikákat, amiből a gyermeknek "nyakláncot", nekem meg macifüleket hajtogattunk. Mondtam, hogy á... Nem veszem fel, ki fognak nevetni, egy 40 éves nő mit teszi magát ilyen gyerekes dolgokkal... Mire a kisfiam: de én szeretném, hogy felvedd, mert cuki és te nekem így is a legszebb vagy, amit meg mások mondanak azzal nem kell foglalkozni! És megölelt.
    Hát basszus... Még ma is felvettem a macifüleket. :)

Aktív témák