Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz vizimento #2578 üzenetére

    Crypto20 - Ez egy smart contract és egy kereskedőbot. Csak átfutottam a whitepapert, szóval lehet, hogy rosszul látom, de szerintem a middleman kihagyása elég erős csúsztatás.

    Hogy működik? Az ICO során összeszedtek x millió dollárnyi ethereumot. Ennek a 85%-ából vettek a 10 legnagyobb kapitalizációjú coinból (15%-ot eltettek a fejlesztők maguknak), cserébe a befektetők kaptak Crypto20 tokeneket, amit kérésre egy smart contract automatikusan átvált az index aktuális értékének megfelelő ethereumba. Tehát a token mögötti értéket 100%-ban a fejlesztők kezelik (vagy a botjaik, ami ebből a szempontból ugyanaz).

    Az egyetlen reklámérték a 0,5%-os kezelési költség, ami valóban kevesebb, mint a többi kripto alapé (jellemzően 3+%).

    Ha nem törik fel vagy lépnek le a pénzzel, akkor az index értékének megfelelő áron (+0-3%) fogják adni-venni a tokent (olcsóbban a beváltás miatt nincs értelme, drágábban meg miért venne bárki, ha ott az Iconomi, ahol nincs korlátozva a befektetés?), szépen követi majd az ICO időpontjában top 20 coint. Kérdés érdemes-e egyátalán diverzifikálni?

    Pozitívumok:
    Alacsony kezelési költség. Nem kell céggel szívnod, ha likvidálni akarod az alapot (azaz ebben az esetben átváltani az egészet ETH-ba), hanem elvileg automatikusan megy. Nem tudom van-e KYC? Iconominál szerintem van, szóval ha itt nincs, akkor ez is pluszpont. Ha nem akarod tőzsdén tartani a pénzed, akkor a tőzsdei és tranzakciós díjak miatt olcsóbb, mintha kézzel te csinálnád ugyanazt (azaz vennél a top20 coinból és hetente igazítanál rajta az aktuális árfolyam függvényében). Arra használja a tokent, amire "kell" - azaz 1:1-ben tokenizál egy terméket, nem pénzt teremt a semmiből.

    Negatívumok:
    Megbízol-e a fejlesztőkben? Megbízol-e a smart contractjukban (DAO és ETH esete megvan ugye)? Megbízol-e a kereskedő botjukban (nem törik-e fel)? Bízol-e a cég hot és cold walleteinek biztonságában? Ezekre neked kell válaszolnod.
    Ez egy alapvetően egyszerű termék, ennek ellenére olyan érzésem támadt a whitepaper olvasgatása közben, mintha megpróbálna többnek tűnni, mint ami.

    Pár dolog, aminek még utána kéne nézni:
    - Bele lehet-e nyúlni kézzel a kereskedő bot működésébe? Mi történik, ha egyik coin tartósan elveszíti az értékét?
    - Melyik tőzsdé(ke)n kereskednek majd? Milyen gyorsan kapod meg a token beváltás után az ethereumot?

    Ha szimpatikusak az alapok (és ha nem akarod folyton figyelni az árfolyamokat), akkor van értelme alapba rakni a pénzt. De ott van pl. az Iconomi, ami régebb óta működik, az valóban egy platform, ahol többféle alap közül válogathatsz (van ott is bot által kezelt), de vannak érdekesebb, szakértők által összerakott portfoliók is, ahol nagyobb az esély a növekedésre. Az Iconomi együttműködik hagyományos alapkezelőkkel is, a cég stabliabb lábakon áll szerintem, kisebb az esély bármiféle csalásra vagy inkompetenciára. (Arra figyelj, hogy itt nem az ICN tokennel tudsz beszállni, - az egész másra való és nem ajánlom -, hanem a weboldalon kell regisztrálni). Persze a díjak is magasabbak.

    Tehát a lényeg - ha alapba raknád a pénzed - , hogy melyik "alapkezelőben" bízol meg jobban. A crypto20 árfolyama a mögötte lévő portfolió értékét fogja követni (jó esetben). A kezelési díj olcsóbb, mint a többi alap (de annyira volatilis a piac, hogy az a 2-3% nem sokat számít), de mivel teljesen automatikus, ezért kevésbé rugalmas, ha új trónkövetelők jönnek, akkor azokból kimaradsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák