Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz forguet #518 üzenetére

    Ja hogy erre már vannak bejáratott játékelméletek? :) Reddit topik.

    Azért jó lenne, ha működne a tall stratégia - legalább néhány victory cél esetén.
    Változatosabb, nem olyan monoton, mint az ismételgetős wide.
    Ennek majd utánaolvasok.

    Hát igen, itt bejön sok más kérdés is.
    Sűrű vagy ritka birodalmat építeni?
    Terjeszkedésre rámenni vagy inkább a szövetségekre? Állítólag nagyon kifinomult a diplomácia a 6. részben.

    Sajnos túl könnyű volt a prince fokozat és sok stratégia finomság nem került elő a játék során.

    Városok távolságára nem találtam olyan megoldást, ami egységesen jó. Mindenki mást követ. Sokan mondják, hogy 6 területnyi távolság legyen és így több város közösen tudja használni ugyanazt az építményt. Viszont ez szerintem nem is a városok távolságát határozza meg, hanem hogy hova tegyem le azt az adott körzetet vagy csodát.
    Mondjuk sok más esetben tényleg előnyt jelent a sűrű városszerkezet. Kevesebb egységgel védhető, nagyobb loyalty, nem átjáróház a birodalom már az elején sem.
    Az 5. részben nagyon megszenvedtem a wide birodalomban a többfrontos háborúval (a hosszú határok miatt)

    Viszont hosszútávon a tall stratégiával kevés hely marad a csodáknak, körzeteknek. Illetve alig lesz nyersanyag a területemen, ami kulcskérdés lehet. Eddig azt tapasztaltam, hogy trade során nehezen lehet hozzáférni a stratégiai és luxuscikkekhez.

    Azt hittem nagyobb gond lesz majd a housing vagy az amenity kérdés. De jól kiegyensúlyozták és mindig jön a megfelelő épület, ami növeli.

    Nekifutnék majd egyszer King fokozaton és ott már több jelentősége lesz a stratégiának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák