Új hozzászólás Aktív témák

  • nanamii_o

    tag

    Sziasztok,

    Vissza tudnak élni a régi fiókommal? Tegyük fel, hogy regisztráltam y oldalra és valaki csinál egy mailt azzal ami nekem volt. Ő regisztrálni akar, mert még soha nem járt azon az oldalon, de én régen regisztráltam oda. Feldobja neki, hogy már van ezen a címen fiók. Rámegy az "elfelejtettem a jelszavam" opcióra és bent van.

    [ Szerkesztve ]

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz nanamii_o #302 üzenetére

    Ha te töröltetted a mail-fiókot, és a régi szabályzat, és az új policy sem engedi a cím újrareget, és a kérdéses külsős reget is töröltetted, és annak a szabályzata sem ad lehetőséget az újraregre, akkor jó vagy (jogilag).
    Minnél több dőlt betűsre a válasz nem annál nagyobb az esélye, hogy a félt dolgod megtörténik.

    Én is vígan hittem, hogy egy accountomat töröltem múlt évben (még support is írt, hogy törölt), mostanság viszont kellett volna, így rápróbáltam, és beengedett a régi adatokkal.
    Másik meg valahogy lett egy zendeskes account amibe be tudok lépni és egy másik accounthoz tartozott (zedesk az egy ugyfélszolgálati hibajegy-kezelő). Hiába kérem 2 éve, hogy töröljék az accountot (a zendeskest) nem törlik, tudják, akarják... már gondoltam hogy az lesz az első GDPR-os jelentésem...

    (minden fentire, egy jelszókezelő megléte kincs és még így is van 1-2 account amiről tudom, hogy létezik, nem töröltem, de nem férek hozzá de még aktív)

    Pár okos a fenti problémád végett mondja, hogy ha emailről van szó, akkor aktívat lehet váltogatni, de a már használtat érdemes vinni tovább, mert ha a te felögyeleted alatt van, akkor legalább feltűnik ha már nem tudsz hozzáférni... míg ha lemondasz róla, akkor már nincs annyi rálátásod se... Persze az előbbi ellen megy a topik-story....

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz nanamii_o #304 üzenetére

    Mondjuk ha valaki pl citromail-lel akarna frissen regelni facebookra, neked meg pont ez a kombó beragadt, akkor gáz... De kicsi az esély rá, hogy ez a kombó összejöjjön, és még azt is metszi, hogy most milyen szándékú az emberke.

    Mi lenne a pontosabb kombináció/történet?

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • nanamii_o

    tag

    válasz ledgeri #305 üzenetére

    Régem vásárolgattam a pc-hez cuccokat meg stb. Facebook azt pont nem, mert jelenleg sincs és nem is lesz. :) De akkor is creepy belegondolni, hogy összejöhet és látja rendeléseknél a nevem, lakcímem stb..Írok majd a supportnak. Nem mintha nem hinnék neked csak kíváncsi vagyok, hogy ők mit mondanak. :R Mai napig nem tudnám, ha ncore-on nem lett volna kint a hír btw..

    [ Szerkesztve ]

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz nanamii_o #306 üzenetére

    Nem mintha nem hinnék neked
    Én nem állítottam semmit sem biztosra, vagy biztos nemre. Csak a tény, hogy bár ők (bármely internetes adatkezelő) állítják, és lehet, hogy úgy is van, de te nem teheted meg, hogy elkéred az összes háttértárat, és végignézed a biteket. Ez bizalom kérdése, és problémája.

    Ja igen, bocs most realizáltam, hogy nem voltam egyértelmű az első válaszomban a Én is vígan hittem, hogy egy accountomat töröltem múlt évben az egy külső dologra, nem citromailes-re vonatkozik, nem is emailes dolog.
    De emailszolgáltatóknál is általában szabályzat része, hogy ami cím volt valaha náluk és törölt, azt nem adják ki újra, vagy nem adják ki másnak...(de ehhez egy listában meg kell tartani) De pl tutanota, az úgy csinálja, hogy ha megvannak a belépési dolgok az eredeti fiókhoz, és csinálsz egyúj fizetőset, akkor azt a mailcímet a fizetőshoz hozzácsatolják. Vagy Skiff-nél: ha te törölted az aliasod, akkor a support neked vissza tudja állítani, ha olyan.

    ..és akkor a PC vételes dologhoz is: ma veszel egy dolgot, holnap kihozza a futár, jövő héten törölnéd az adataid, ok másnapján már nem tudsz belépni, de ott a havi számlázás a cégnek, éves elszámolások, és 8-10 éves adó ellenőrizhetőségi számlamegtartás. Ennyit a te jövő heti törlésedről. (és ez csak Magyarország)

    Másik külsős dolog most jutott eszembe: volt egy accountom. akardtam törölni. Ráböktem, hogy törlöm, és bár kiírta a felület, hogy az accountod töröljük, még a menüoldal töltött be, és láttam, hogy csak annyi volt a változás, hogy a mailcímem "ACCOUNT_DELETED_AT_USER_REQUEST_felhasználó@szolgáltató.tld"-ra változott. Szépen kimentettem ezt, kiléptem, megpróbáltam belépni az alappal, nem ment, megpróbáltam ezze, ment. Egy hetet szívatgattam a supportot, hogy be tudok lépni, de hát én töröltem... aztán bevallottam, és azóta nem megy. Nem feltételezem, hogy nem időszakos swipe megy azokkal a fiókokkal amik így meg vannak jelölve, de van mikor csak ennyi a "törlés/inaktiválás"....

    Nem véletlen az "ami egyszer felkerül az ott is marad" borzalma. Legutóbb, fél éve, mikor jött a chagpt láz, valaki itt ph-n írt valami hülyeséget (direkt), és pár nap múlva arra hivatkozott a chatgpt, mint forrás (mondjuk ő mókolt meg erőltette, de na)....

    A fenti mindenséget egybegyúrva értettem az első válaszmondatom. :R

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák