Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hitman

    aktív tag

    Sajonos a patronokat nem lehet resetelni semmilyen módszerrel, de van egy alternatív megoldás (ha jól értettem az egyik hozzászóló -neil- leírását): szal a lényeg annyi, hogy az utángyártott patron (természetesen átchippelt) behelyezése után az alacsony tintaszint figyelmeztetés továbbra is működik, ezért ki kell kapcsolni a tintaszint mérést, hogy működjön egyáltalán a cucc, (ekkor elvileg bejegyzi az EEPROM-ba a nyomtató, hogy bibi van nem originaly a patron-- ez természetesen garivesztést von maga után) VISZONT neil állítása szerint az EEPROM-ot lehet resetelni, tartalmát nyomtatni, ami akkor jöhet jól, ha meghal a nyomtató, egyszerűen EEPROM reset, eredeti(használt) canon patronok vissza aztán mehet gariztatni ;]

    itt a teljesi hozzászólás, bocsi a hossza miatt:

    Here's the present known situation;

    The new Canon line of printers present a problem for people wanting to refill their carts with bulk ink. Canon has made the cartridges signal the printer via an electronic counter the number of prints- as opposed to the earlier system of a purely optical device to signal low ink level.

    This means, that if you refill the original carts, the printer will not sense a full cart- because its COUNTING PRINTS as well.
    This is how Canon ''encourages'' the consumer to only buy their cartridges, which are obscenely priced.

    How to get around this?

    Here's the bad news--- THERE IS NO WAY TO RESET THE INK TANK LEVEL INDICATORS from my research, despite rumours here and elsewhere. Don't waste your time asking people to send you the code. It doesn't exist- and that's why its not posting ANYWHERE.

    But there is a work-around so you can refill and keep using the printer without shelling out $14 for an official cart.

    (please visit my site for all kinds of Canon and other brand printer and ink information - free, non-commercial at
    http://www.neilslade.com/papers/inkjetstuff.html

    INK CART REFILLING ON NEW ip4200 Printers (and similar)
    WORK-AROUND


    Here's what you can do....

    METHOD #1 - Easiest, but it disables the ink tank level indicators.
    1) Ignore the low ink indicator, and press the RESET BUTTON to continue printing. If you press and hold the reset button for 5+ seconds, it will disable the counter for that particular ink tank. Refill tank now.

    2) Repeat as needed.
    You will get a dire warning that this will void you warranty, blah blah blah. If you do need to take your printer in during warranty and you've disabled ink tank counting, simple reset the entire printer as describe below for the wate tank warning, and nobody will ever know. SAVE YOUR CANON CARTS with a bit of ink left in- your printer will need to have Canon carts installed for warranty service.

    3) Eventually you may be warned that the tank is empty. Press reset as above to disable and continue printing.

    If you think this entire thing is ridiculous- you are right.
    Get an earlier model that takes un-chip carts, like an ip6000, or ip3000, or i960. Much simpler and you get to use the ink tank indicators after refilling.
    Here's the ip4200 reset options:
    1) With the printer power turned off, while pressing
    the Resume/Cancel button, press and hold the Power
    button. (DO NOT release the buttons. The Power LED
    lights in green to indicate that a function is
    selectable.)

    2) While holding the Power button, release the
    resume/Cancel button. (DO NOT release the Power
    button.)

    3) While holding the Power button, press the
    Resume/Cancel button 2 times, and then release both
    the Power and Resume/Cancel buttons. (Each time the

    Resume/Cancel button is pressed, the Alarm and
    Power LEDs light alternately, Alarm in orange and Power
    in green, starting with Alarm LED.)

    4) When the Power LED lights in green, press the
    Resume/Cancel button the specified number of
    time(s)
    setting).

    Time(s) LED indication Function Remarks
    0 times Green (Power) Power off When the print head is

    not installed, the carriage returns and locks in the

    home position capped.
    1 time Orange (Alarm) Service test print .
    2 times Green (Power) EEPROM information print
    3 times Orange (Alarm) EEPROM initialization
    4 times Green (Power) Waste ink counter resetting
    5 times Orange (Alarm) Destination settings After
    entering the destination settings mode, press the
    Resume/Cancel button the specified number of time(s)

    to select the destination. For detail, see
    ''Destination settings procedures'' below.
    6 times Green (Power) Print head deep cleaning
    (Cleaning of both black and color)
    7 times Orange (Alarm) Reserved
    8 times Green (Power) CD / DVD check pattern
    9 times Orange (Alarm) CD / DVD print position
    correction (horizontal: X direction)
    10 times Green (Power) CD / DVD print position
    correction (vertical: Y direction)
    11 to 13 times Orange, Green, Orange(Alarm,
    Power,Alarm) Return to the menu selection
    14 times Green (Power) Left margin correction Not used

    in servicing.
    15 times Orange (Alarm) Return to the menu selection


    Time(s) LED indication Destination CD / DVD print
    0 times Green (Power) No change of the destination
    1 time Orange (Alarm) Japan Supported
    2 times Green (Power) Korea Not supported
    3 times Orange (Alarm) US Not supported
    4 times Green (Power) Europe Supported
    5 times Orange (Alarm) Australia Supported

  • Hitman

    aktív tag

    Egy kérdés, lehet hogy volt már (ez esetben bocsánat, hogy felhoztam ismét).
    Ha gyári patron után utángyártottat rakok az ip4200-ba, a chipek minden színt kifogyottként jelölnek meg, kikapcsolom a tintaszintjelzést, és mindezek után a következő garnitúra eredeti canon patronokat pakolok a nyomtatóba visszakapcsol a tintaszintjelzés automatikusan(az új chipeket érzékelve), vagy manuálisan kell bekapcsolni, esetleg EEPROM törlés kell neki? Remélem érthető volt a kérdés. :R

  • Hitman

    aktív tag

    válasz Jazz #810 üzenetére

    Sztem pictbridge-et csak a canon gépek tudnak, de még az életben nem használtam úgyhogy lehet rosszul tudom.
    A patron ua. mint a 4200-ban, lehet töltögetni is, de ugyan ott vagy vele, mert a partonon lévő chip ugyanúgy üres tintaszintet fog jelezni ha kilőtte az eredeti tintamennyiséget (meg piszkos is lehetsz ha nem vigyázol töltésnél :DDD )
    2 oldalast a 4200 tud simán, persz azt most nem vágom hogy felülről etetve is, de sztem igen (legalábbis alsó lapadagolóból nekem műxik, a felső etetőt nem is használom)
    Én most tértem át utángyártottra patronra (ez az első garnitura hyson) eddíg meg vagyok elégedve, semmi gond nem volt vele, igaz kicsit folyósabbnak tűnik mint az originaly canon patron.

  • Hitman

    aktív tag

    válasz kaliber #813 üzenetére

    Köszi ezt nem tudtam :R , Fujival műxik a pictbridge?

    Jazz - igen jól írod, annyi ha már teljesen kifogyottat jelez a patron ki kell kapcsolni a tintaszintjelzést (resume gombot 5-10mp íg lenyomva tartod), akkor már villogni se fog, sőt világítani se. :DDD

  • Hitman

    aktív tag

    válasz Gnú #834 üzenetére

    ''Ezen kívül irtatok nyomtatható cd-ről is 50ft/db hol lehet kapni és milyen márka.''

    Sztem az 50Ft a nyomtatási ktg csak (eredeti patron használatával, de azt is írták hogy utángyártott patron vagy újratöltés esetén ez töredéke 10-20-30 pénz).szal nincs benne az adathordozó ára, a legolcsóbb cd is 40-50Ft körül van (nem printable) dvd-ről nem is beszélve, az meg 100 körül mozog(+-), amúgy az apróhirdetések közt dögivel van cd-dvd árusító, biztos tud vki neked szerezni printable cd/dvd-t ;) :[link]

  • Hitman

    aktív tag

    válasz GoMEE #836 üzenetére

    Én is hysont használok jó másfél hónapja, de van úgy hogy 1-1,5 hétíg semmit nem nyomtatok, és nem mondhatnám hogy beszárad, tökéletesen nyomtat, fejtisztítást is csak akkor nyomatok, ha 20 oldal felett ábra/szöveg kombinációt akarok nyomtatni. Ha meg bedobja a bocskorát a nyomtató nem izgatom magam EEPROM reset, eredeti patron be, gariba vissza a boltba, 1 hét múlva meg viszem haza az újat ennyi...
    ''kékből pl még van itthon 2 patron, mert az lassaban fogy, de a magentabol mar nincs egy sem'' - Én meg pont kékből használok többet :DDD(de ez már nagyon OFFF)

  • Hitman

    aktív tag

    válasz Gnú #839 üzenetére

    Korábban volt már erről szó, itt vannak azok a hozzászólások: [link] ;[link]
    Nem kell semmilyen gép, csak a nyomtató maga, persze azt nemtom, hogy ip4300 esetén ugyanez a módszer működik -e, de puding próbája az evés..

  • Hitman

    aktív tag

    válasz Gababa8 #841 üzenetére

    ''nem tom van e jelentösége de kiirta rá hogy kifogyott!'' - Ez mindenképpen bekövetkezik, mivel a chipek az eredetiről lettek átrakva, a chip meg számol nem nullázódik, hiába van tele az új patron (amint felajánlja a szoftver kapcsold ki a tintaszintjelzést, igaz sok más esélyed nem lesz, mert vagy teszel bele új eredeti canon patront, vagy kikapcsolod a tintaszint figyelést és folytatod a nyomtatást az utántöltött patronnal. A canon szoftver meg tájékoztat majd, hogy benaplózta az eseményt...)

    Sztem ellenőrizd a chip rögzítését, ha olvasztottad a rögzítőpöcköket, nem sütötted e meg a chipet, a réz érintkezőket tisztítsd meg.
    Esetleg egy fejtisztítást indíts el, kiveheted a fejet is végső esetben a már korábban említett átmosás szárítás módszer...
    Ha van még 1 azonos színű patron, meg kéne próbálni azzal is, hátha a patronnal van vmi. Per pill ennyi ötletem van, remélem vmit segítettem ;)

  • Hitman

    aktív tag

    válasz gnua #2349 üzenetére

    Használd a módosítás gombot, ha szerkeszteni akarod a hozzászólásod, felesleges többször elküldeni ua. a hsz-t a legelső is érthető volt...

    Hogy ON is legyek: van valakinek tapasztalata az "ezPrint" nevű chipes patronokkal, milyen minőségűek?
    Ma a nyomtatóm (ip4200) meglepett egy tintatartály nem ismerhető fel üzenettel. Cián patron már kiürült, mégis telinek látja (eredeti patron) :DDD , most vagy ezzel az ezPrinttel vagy egy eredetivel próbálkozok hátha helyreáll. Az a dolog furcsasága, ha először a nyomtatót kapcsolom be, és utána indítom a nyomtatást akkor hajlandó nyomtatni, ha nem kapcsolom be és az adott alkalmazásból indítok nyomtatást akkor teljesen megzakkan.

  • Hitman

    aktív tag

    válasz afterburner_ #2351 üzenetére

    Van még G&G chipes is, erről is érdekelne vélemény (ha van). Eddig procolor-al meg canon eredetivel etettem...

  • Hitman

    aktív tag

    válasz Márton #2354 üzenetére

    Nekem ip4200-nál az automatikus tápellátás le van tiltva, ettől függetlenül ha nyomtatni akarok automatikusan indul a nyomtató, nem tudom mi lehet a hiba nálad, esetleg driverfrissítés, újratelepítés megoldja...

  • Hitman

    aktív tag

    Használ valaki ip4200-ast nyomtatószerveren keresztül hálózaton megosztva? Érdekelnének mik a tapasztalatok, illetve milyen típusú printserver-t wireless/wired, kompatibilitás... Szóba jöhet még router is, ami rendelkezik nyomtatószerver támogatással...milyen problémák merül-hetnek/tek fel, mire kell odafigyelni stb.

    szerk:
    _bigA_ : chipreseter használat video 1.; video 2.

    [ Szerkesztve ]

  • Hitman

    aktív tag

    válasz _bigA_ #2526 üzenetére

    A chip resetter cli-8-ast biztos kezel, viszont CLI-521 megy ip4600-ba amit nem ismerek, de a cli-8-as chip így néz ki, ha ugyanilyen van a cli-521-en érdemes lehet kipróbálni, természetesen csak akkor, ha már kiürült a patron. Ha nem fog működni és nem tudod felhasználni lehet érdekelni fog :D, ha szabad érdeklődni merre vásároltad és mennyiért vesztegetik?

Új hozzászólás Aktív témák