Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Jester01 #4485 üzenetére

    Arrol beszeltem. De mint programozo nagysagrend szinten gondolkozom egy algoritmus gyorsasagarol (kis/nagy ordo'k). Az egyik esetben egy N bites szam eseten varhato ertekben N-szer fut le, a masiknal - ha eleg veletlenszeruek a szamok - N/2-szor (N az most ne az abrazolasi bitszam legyen, hanem a legmagasabb bittel bezarolag a szam merete). En ezt nem tartom igazan sebessegkulonbsegnek, bar teny, hogy lehetnek helyzetek ahol ez szamit - pl. AES titkositast kellett legutobb addig pofozgatni, amig abban a kornyezetben a savszelesseget a titkositas nem korlatozta mar le, itt szamitott a 6-7x-es szorzo, annak aran is, hogy a kod.szabv.-unkkal ellentetesen felhasznaltuk a pointer-aritmetikat.

    dabadab: code review-zo szintjen gondoltam, en ilyenre gondoltam: "mivel az egy kivonasa a legalso 1-es bittol kezdve csinal xor muveletet, vissza-&-elve csak pontosan ez a bit valtozik"
    Es igazabol ez szamabrazolasi kerdes is, mondjuk ha bcd kijelzesu orarol es megjelenitendo bitekrol beszelunk, akkor ez nem segit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák