Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz bandus #85854 üzenetére

    Nekünk nem volt szekrényünk, igaz, nem lett volna pénz sem két garnitúra könyvre, hogy legyen otthon is... :P
    Na meg volt ám házifeladat is a könyvekből. Unterwegs, Hadway, fizika, matek példatárak, verselemzés, töri atlaszból vaktérkép...
    A töri tanár kedvelt típusú kérdése volt a "Ma melyik állam területén található az Aranybulla aláírásának helyszíne? Mikor volt? És rajzold fel vaktérképen!" És erre kihagyva egy fél oldalnyi üres lap. És akkor rajzoltad a rántott húst, Dunát, Tiszát és megsaccoltad Székesfehérvár helyét. 4 pontért. Aranybulla esszé 10 pont. Értelem szerűen nem csak a magyar történelemhez szorosan kötődő helyszínek voltak benne a kalapban, poroszok, oroszok, délszlávok, stb...
    Matek tagozatos voltam, matekból tankönyvünk nem volt, csak feladatgyűjtemény, mindent unásig gyakoroltunk, míg csuklómozdulattá nem egyszerűsödött. Sosem kellett matematikát tanulnom. Feladatgyűjteményből is csak a sárga és zöld keményfedeles. Az érettségi példatárat már 8.-ban kiröhögtük. Ezzel szemben töriből, irodalomból minden évben új ujjnyi vastag szöveggyűjtemény, tankönyv...

    DeFranco: nálunk mindenki írhatott, amibe akart, de ha nem tudtad visszanézni az anyagot, mert kerestél valamit, akkor szarban lettél volna... Nálunk is voltak dámák, akik post it-re jegyzeteltek.

    Qru: koleszban is 2 emberre jutott egy zárható szekrény. :(
    Na meg gondolom, nagy élmény volt az izzadságtól elállatiasult tesiruhát, cipőt, na meg a törülközőt egy hétig érlelni a szekrényben, aztán pénteken hazavinni...

    Spet: mi vándoroltunk a termek között. Volt ugyan osztályterem, de volt olyan év, hogy csak az osztályfőnöki óra volt ott tartva. Ha ott hagytál valamit, azt jó esetben talált tárgyként kezelték, rosszabb esetben ellopták. Nekem semmilyen ottfelejtett cuccom nem került elő, pedig volt radír, példatár és farmerdzseki is.
    Koleszt meg kiadták hétvégente, egyszer nem szóltak, hogy jönnek a szobánkba, nem pakoltam el a könyveket, ellopták a matek példatárat, de a mellette lévő megoldásköteteket nem. :W Amíg nem tudtam beszerezni, addig a példatárat vittem órára és a válaszból próbáltam kitalálni a kérdést. Néha feladta a tanár a leckét, mikor a megoldás csak annyi volt, hogy 18. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák