Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz FIREBLADE78 #52863 üzenetére

    Van itt baratomnak,most megkerdeztem 17-18 mpg jar el, az 16 liter koruli fogyasztas.
    Autopalyan viszont tud 10 liter alatt.
    Ja es ez nem X5.
    15 liter mar nagyon sok, foleg ugy,higy egy 30d ezt tudja 9-10 literrel.
    Mondjuk te eves szinten keveset mesz

    Ez olyan,hogy en is volt kimentem Tokolre 9 liter alatti fogyasztassal visszafele meg osszehoztam ugyanezt 16 literrel

    En most nagy benzin fan vagyok,de X5-ben biztos nem kene benzines.
    Mondom ezt ugy,hogy itt Srt Jeep-et akarok.
    290 a benzin es nem megyek vele majd sokat

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #52863 üzenetére

    Haverom 440i cabrioval 11,5literrel mászkál itt BP-en, viszont ahol ő megy, kevésbé van dugó, ezért vidéki nagyváros szintnek mondanám (nekem dugósabb a szakaszom, és akár 10,3 így télen a 330d cabrióval...). Ez a 11,5 liter a spritmonitoros fogyasztáshoz képest +25%, ami az én esetemben is +25% btw.
    X5 30d 265 lóerőesre nincs még sok adat, főleg 8,5-9,5 köztiek, szóval ehhez képest vhol 10,6-11,9 lehet a városi szint.
    X5 40i esetén pedig 1 ember töltögeti 4 tankolással, és ahol várost is jelzett, ott 12,5litereket mért. Régebbi X5 35i-nél az átlag majdnem 12liter, ha arra rácsapjuk a +25%-ot, akkor 15liter lehet a szimplán városi fogyasztás.

    Anno 258 lóerős X5 30d-hez volt szerencsém, az úgy egy 320d szint lehetett, és mondtam h 35d kéne h menjen úgy mint a 330d-m, aztán azóta már 3db X5 M50D-vel is összefutottam autópályán, és hát 110 körülről 160ig fél motorháztetőnyit tudnak távolodni, 160-200 között ezt ledolgozom, 200 felett pedig szépen el tudok menni mellettük, 240-nél már 1 kamionnyi a táv.

    Ha főleg város és töltögetés is megoldható meg úgyis új autó, akkor 45e-re próbálnék rá, "csak" 3,3m Ft a felára, cserébe zöld rendszám és "akár" 2-2,5liternek megfelelő áramfogyasztás és ingyen parkolás. Ha cégre veszed, cégautóadó sincsen.
    Nem néztem, de szinte biztos vagyok benne, hogy magasabb a 45e alapfelszereltsége is, és akkor máris nem 3,3m Ft a "felára", egy rákukkantást megér a 40i-hez képest, ha még nem tetted volna.

    Az biztos, hogy egy 40i jobban tartja majd az árát HA nem teszel bele túl sok km-t, ugyanakkor kétlem h majd kapkodnának utána.

    Ha meg netán diesel, akkor megvárnám a 40d érkezését, ha kell több kakaó, akkor meg chipelni lehet 50d szintre, míg egy 50d-n már alig lehet húzni.

Új hozzászólás Aktív témák