Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czappa

    aktív tag

    A neptun persze megint elszállt...
    NIK-eseknek 8 kor kezdődött a tárgyfelvételi, (meg még 1 karnak), a szerver nem bírta, aztán 11 kor jött még két másik kar... azóta ... végülis rosszabb nem lett a helyzet ;] .
    Barátom szerint az új NIK épület 2,5 milliárd volt, na most abba nem fért volna bele egy rendes szerver ára?
    szerk.: mindenkinek sikeres tárgyfelvételt kívánok! :)

    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    Úgy látom ide csak én írok, na akkor had panaszkodjak. :)
    szerk ON.: tök jó mire megirtam már többen is hozzászóltak a topichoz:) szerk OFF
    Most végeztem első félévem NIK-en, mérnök infő szakon. Elsőre sikerült minden vizsgám, bár nem úgy nézett ki. Asao-ból úgy volt megváktak, tanultam is utóviszgára, és persze csak az uv előtt lehetett megnézni a korábbi eredményét. Kiderült, hogy kettes lett. Aztán meg egy másik tárgynál én barmultam és feleslegesen jelentkeztem uv-ra. És bár időben lejelentkeztem mégis elbuktam 2* 500 forintot. Aki nem tudná itt úgy működik, hogy átutlasz egy ''virtuális'' számlára pénzt a főiskolának és abból vonódik le az uv ára.
    Ma voltam indexet leadni, és megkérdezetm, hogy vissza lehetne-e kapni a kétszer 500 forintot; a válasz persze nemleges volt. A kifogás az, h azért szűnt meg ez a rendszer idéntől, mert ''a banki átutalás drágább, mint az uv díj''. De milyen banki átutalás? Nem hiszem el, h amint befizettem az uv díjat rögtön vitték volna a pénz tőzsdére, bankba lekötni, stb. De ha mégis így van, akkor nem értem miért nem lehet vele várni a vizsgaidőszak végéig, és addig csak a ''virtuális bmf-es'' gyűjtőszámlán ide-oda csoportosítgatni a pénzt. Szvsz a to dumája kamu volt.
    Mielőtt valaki félre értene, sem felháborodva nem vagyok, és hála az égnek nem vág földhöz a hiányzó 1000 forint; a hozzáállás ami bánt.

    [Szerkesztve]

    szerk2.: #669: Nem, egyszerűen csak több kar*évfolyam*párszáz embert nem bír el a szerver, nem azzal van a gond - szvsz-, hogy túl rövid lenne a ''tétlenségi idő''.

    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    Akik Óbádán végezték a fizikát (NIK, mérnök-infón) Dr. S. Dorottyánál árulják már el a titkukat... még csak 1 ea volt és 1 gyak, de én már a fejem a falba verem, argg...

  • czappa

    aktív tag

    válasz Tibicsoki82 #687 üzenetére

    Ja nem, minket sem szivat (ill. gyakot nekem nem ő tart - így ott nem tudom milyen), csak már a stílus volt számomra ''falramászos''. Pl. vki késve jön be ea-ra, erre elkezd papolni, hogy ha késve jöttök be, akkor zavarjátok az óra menetét, megakaszjátok az órát, stb. csak azt felejtette el, hogy ő erről 5 percig beszélt :). Mondjuk a mondandója tartalmi részével egyetértek, egy pöppet télleg bunkóság az óra kezdete után besétálni egy melegszendviccsel... (személy szerint nem is értem az ilyen embereket, de végülis nekem mindegy).
    Hát ha azt mondod tanulással meg lehet csinálni, akkor (remélem...) meglesz, mert tanulni szoktam, aztán majd kiderül...

  • czappa

    aktív tag

    válasz slyking #765 üzenetére

    Szia!
    NIKes vagyok, most leszek 2.-os.
    (szintén mérnök-inf, nappali)
    ''-ugye 8.án van beiratkozás, és ott mi lesz?''
    Aki nem elsős annak máskor lesz, ezt csak ti elsősők tudjátok. (asszem 4.-7.-ig, mármint felsőbb éveseknek)
    Na jó megnéztem neked:
    ''beiratkozás nappali elsőéveseknek 2006. szeptember 8. de. 10 óra AUD-MAX ea.
    Elsőéveseknek pontos megjelenésére számítunk! Egy kis közös beszélgetés lesz a főiskolai tudnivalókról. Elmondjuk, hogyan kell használni a számítógépes hallgatói rendszert.''
    Továbbá ekkor írjátok be a tárgyakat az indexbe, stb.
    Ja az infó innen van: [link]

    ''aztán órarend meg tárgyak meg iylen eldöntése hogy meg illet ve a jegyzetek..?? mer 11. tanitás.
    -ez hogy megy?''
    Első félvben (legalábbis nálunk így volt), kész órarended kaptok, aztán 2. félévben majd szívjátok a pélót a neptunnal :) (bocs a szóért, de majd emlékezz vissza:) )
    Jegyzet: Ezt első órán mondják el a tanárok, és a Kisceli utcában van a jegyzetbolt.

    ''ja meg az ösztön dijasdi''
    Ezzel nem kell törödnöd, ha átlagnál jobban teljesítesz, akkor a 2. félévben az 1. alapján kapsz ösztöndíjjat, a 3.-ban a 2. alapján, stb.

    Sok sikert és jó tanulást!


    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    válasz G1ant #770 üzenetére

    ''Nagyon nehéz ösztöndíjat szerezni,mennyire jól kell tanulni?
    Te pl. kaptál már?''
    Fentebb írtam, hogy átlag felett kell teljesíteni, és kapsz. (legalábbis asszem így van)
    Mivel sokan buknak, így ha nem buksz semmiből biztos kapsz. Ha csak alig buksz, akkor is kaphatsz.
    ''Mennyi kreditet szereztél 1. félévben/évben?''
    A lehetséges max. kreditet szereztem, (28 első félévben, 29 másodikban). Igaz szabadon válaszható tárgyat nem vettem fel - eslőben biztos nem lehet, másodikban azért nem vettem fel, mert azt mondták h közgáz 2 után lehet csak.
    Hozzátenném h nem vagyok (sajnos) zseni (''bizonyíték'' h előtte egy évet elte progmaton töltöttem, amit én hagytam abba, nem véletlenül). Ezt csak azért mondom, hogy amennyiben van benned egy kis kocka, akkor eddig teljesíthetőnek tűnik, de esetenként bizony mint állat tanulnod kell. Én néha a falat kapartam - de hát ez a fősuli:).
    Valaki már írt véleményt a tárgyakról, hát szerintem ez nagyon személy függő. Én pl. a diszkrét matek előadásokat skippeltem a vége felé egyre rendszeresebben.
    Ja és bár idén változik az ASAO tematika, biztos, hogy most sem lesz könnyű. Sokan ezt a tárgyat ott rontják el, hogy ''á én ezt nem értem'', így be se járnak és így már persze, hogy nem sikerül a vizsga - vedd komolyan ezt a tárgyat.

    ''Azér azt megmondhatod hány óra lesz 1 héten,nagyon kiváncsi vok''
    Nekem ezek voltak első félévben, de pl. IMOP már nem lesz, helyette vmi OOP lesz:
    analízis (3 előadás, 2 gyakorlat),
    linalg (asszem 2-2, de én ezt eltéről beszámíttattam)
    diszkrté matek(2-2 talán...- megnéztem neten: 1-2-t ír)
    IMOP(3 labor)
    ASAO(2 ea)
    Bevezetés az infóba (2 labor)
    Inf elmélet lapjai (2 ea)
    Közgáz (1ea, 1 gyak; valójába kéthetente 2-2)
    Villamosságtan (3ea, 1 gyak; a gyak az valójában kéthetente 2)

    ea=előadás, gyak=gyakorlat
    1 óra = 40 perc, a szünetek 10 percesek; mennyi infó:)


    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    válasz czappa #775 üzenetére

    ''megnéztem neten: 1-2-t ír''
    Ez a linalghoz akart menni (lineáris algebra).

  • czappa

    aktív tag

    válasz Cav #777 üzenetére

    ''Nem tudjátok nekem most mi lesz akkor a teendő a beiratkozást illetően?''

    Hiába vannak elsős tárgyaid, nem vagy elsős, így a tárgyfelvételt te magad intézed a neptunban. Amúgy ez a hét a regisztrációs időszak, így legkésőbb szerdán (asszem, de nézz utána) be kell menned to-ra, elkérni indexet, majd abba beírod a tárgyaid, az alapján, hogy neptunban mit vettél fel.

    ''de amik megvannak azokat nem kell akkreditálni? Vagy hogy megy ez? ''
    Mivel nem abbahagytad a suli és most kezded előről, hanem csak passzívon voltál, így szerintem a már megcsinált tárgyaiddal nincs semmi dolgod.

    ''-Van valami különeljárási díj?''
    Tudtommal tárgyújrafelvételért fizetni kell, kreditenkenként 500 HUF-ot, elvileg ezt majd egyszer kiírják neptunban és akkor majd átutalod a pénzt, de a legegyszerűbb ha úgy is be kell menned, akkor kérdezd meg to-n.

    megj.: Ezek csak szerintem vannak így, ha rosszat mondtam ne hibáztass, inkább kérdezd meg a to-n.

    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    válasz emitter #790 üzenetére

    Korábban kellett fizetni a bsc-n is 15 kredit alatt, de állítólag ezt idéntől eltörölték, így csak a tárgyújrafelvételért kell fizetni.

    to=tanulmányi osztály

    index: igen a reg.héten kell felvenni, beírni, leadni:)

    ui.: én bmf-ről bszéltem, ja és itt a 15 kreditt alatt mindig ugyan annyit kellett fizetned, akkor is ha csak 1 kredited lett meg és akkor is ha 14.

    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    válasz tildy #880 üzenetére

    Most ez kábé, úgy néz ki, hogy bizonygatod neked milyen nehéz volt és nekünk milyen könnyű. Az meg, hogy nektek az elektró volnal nehezebb volt, mint villanymérnökin nem fogom elhinni. Elég megnézni, hogy milyenek a kandós átlagok; a nikesek 0,4-el jobbak. Pedig 1,89 volt:)
    HA: Azt mondod, hogy nektek is volt Csinkkel 3. félév az ASAO-vonalon. Hát lehet, de tudom, hogy te is voltál progmatos (sorstárs:) ), hát valami bevprog szerűséget képzelj el. (Legalábbis a stílus és a matekos megközelítés szerint). Ilyet Csink biztos nem tartott.
    ''Magyarán :kevesebb tárgyatok van, az is kredites''
    öö Ezt így nem mondanám: Mostanában találták, ki, hogy diplomáig 14 kreditnyi szbadonválasztható nem szakmai tárgyat el kell végezni, és 12 szabadon vál. szakmait, amit persze csak a 2. szigó után lehet felvenni (2,5 kredittel számolva tárgyanként -ált. 2 egy szabadon vál. tárgy - ez plusz 10,4 tárgy).
    Aztán már nem csak diplomához kell nyelvvizsga, hanem ahhoz is, hogy egy újjonnan bevezetett tárgyat (kritérium angol) fel tudd venni; persze kötelező felvenni, szal suli mellett rohangálhatsz nyelvet tanulni.
    Az meg külön poén, hogy a Suli átáll Delphiről C#-ra; Most tolom a haladó prog tárgyat (ilyen nektek nem volt, asszem most indul harmadszor, talán csak másodszor, nem számolva azt h kersztben is indult annyian buktak), ha bukok jövőre c#-ban kell csináljam. Ja, hogy azt se tudom mi az? Kit érdekel? Ott a nyár majd megtanulom a két félévnyi anyagot belőle (amit ugye én Delphiben végeztem el, szal a tárgy megvan, csak saját érdekem, hogy megtanuljam, ha úgy alakul...)
    Szóval nekünk tényleg sokkal könnyebb...



    [Szerkesztve]

  • czappa

    aktív tag

    válasz tildy #885 üzenetére

    ''Elég megnézni milyenek voltak a régi átlagok: 2.7-3.5 :U ''
    Arra akartam célozni, hogy ha kandó vmelyik évfolyamnak 1,4x-től jár ösztöndíj, (lehet csak 1,5), akkor az azt jelenti, hogy ő már az átlag felett van.
    Ma kreditrendszer miatt a suli megkapja a fejpénzt és ezzel el is van intézve a dolog; mintha könnyebb szívvel buktatnának - nálunk az asao vonalon mintha egy random gép dobálná a jegyeket. Emlékszem annó asaon egyik feladtra 0 pontot kaptam, egy érthetetlen magyarázat mellett;rákérdeztem és kiderült hibátlan a példám... És ez nem egyszeri eset volt.
    Egyszerűen ma nem törődnek a diákkal; egy a sok közül, akivel bármit meg lehet csinálni.
    Mintatanterv változik (előbb erről is írtam), megváltoztatják a TVSZ-t, stb. Persze kérdezhetném, milyen alapon változtatják meg a tvsz-t, hiszen amikor engem felvettek még a másik volt érvényben. Emlékszem progmaton, volt ismerősöm, aki korábban kezdett nálam és ő még 4 szer vehetett volna fel egy tárgyat, mi 3-szor. (Ez így logikus, egyszerre több kredites (nem bsc) TVSZ volt hatályban - mert őt a rég ialapján vették fel és kész.)
    Egyébként szerintem csak azért nem esik a színvonal, mert kredites lett a képzés. Attól még tanitanak ppt-n, stb.:)
    Persze lehet arra céloztál, hogy a kredit rendszer miatt ''megtehető'', hogy az ember bukdácsol össze-vissza; ez részben -sajnos- így is van, de pl. bukás ppt-ből, az -5 tárgyat jelent a következő félévben és ekkor már csúszol mindenből, tehát egy évet csúsztál végülis.

    mod.:''C#-ot én is letoltam. Felvehetőben.''
    Ok, csak ha buknék Delphiből, akkor nem szabadon választhatóban lehet felvennem a C# 1-et, hanem meg kell csináljam a tárgyból a 3. félévet (haladó prog), úgy, hogy nem tanultam az első kettőt.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák