Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aswmaster

    tag

    válasz E.Kaufmann #597 üzenetére

    miért ne kérhetnél. csak EU-s adószámot kell igényelned, megadod a rendelésed alján (itmedia.sk-n pl így megy) és kész. semmi extra nincs a dologban.
    azt nem tudom mondjuk, h akkor egyből ÁFA nélküli árakon fogod-e kapni a termékeket (elvileg úgy kellene), mert ha nem, akkor neked kell visszaigényelni a szlovák "NAV"-tól formanyomtatványokat töltögetve (bár ezek általában letölthetők az adott ország "NAV"-os honlapjáról). én egyszer már csináltam ilyent német számlával, minden rendben ment, csak ~2 év volt, mire visszautalták az ÁFA-t :) de nagyon segítőkészek voltak telefonon, még a kitöltésen is végigmentem az ügyintézővel. úgyhogy a közhiedelemmel ellentétben tőlünk nyugatra sem őrölnek sokkal gyorsabban az állami malmok :))

    "A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

  • aswmaster

    tag

    válasz Boond #599 üzenetére

    off:
    ha egyéni vállalkozó vagy is kérhetsz közösségi adószámot (legalábis tudtom szerint nincs tiltás, h ne lehetne). szóval alulra a te neved kerül meg az EU-s adószám. ÁFA az ottani lesz rajt, de mivel elvileg nettó áron kellene kapnod a cuccot, azt nem számlázzák ki. ha meg igen, akkor meg visszaigényled (csak az macera kicsit, ahogy írtam).

    "A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

Új hozzászólás Aktív témák