Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #4196 üzenetére

    Én kipróbáltam a minolást.
    $1500-t invesztáltam be, és 350e ft jött vissza belőle ($1~210 volt akkor amikor eladtam a BTC-t majd a $-t forintért.)
    A bruttó profit kb. 35e ft volt, 1.5-2 hónap alatt, amiből ha levonom a villanyt maradt 10-15e ft profitom.
    Azóta eladtam a minert 200-ért aki megvette, nem adta el a BTC-t csak most a vége felé, úgyhogy ő komoly profitra tett szert.

    Az egész BTC egy okosan kitalált piramisjáték, amit a minercégek csak tovább pumpoltak. Átgondolva ezt az egészet, ha lenne egy hardvergyáram ami 10 pénzből előállít egy terméket amit eladhatok 20 pénzért, vagy 2 hónap alatt termel a termék 25 pénzt és nálam marad a termék - tehát nem kell eladni - akkor nem kérdéses, hogy mire megy ki a játék. :)

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5797 üzenetére

    De jó, hogy te olyan okos vagy, még arra is futotta, hogy megítéld mihez van tőkém és tudásom. Imádom az ilyen hozzáállást, sosem engedi elfelejteni, hogy még mindig Magyarországon vagyok.

    Elárulok egy titkot: azok akik BTC-be fektettek pont azt próbálják elhitetni hogy nem az, hogy nehogy elriasszák azokat akik még belépnének (vennének). A Ponzi-séma pont erre épül. Hirdesd azt, mindenhol hogy ez mekkora befektetés, fektess is be (vegyél BTC-t) és ultra rövid futamidő alatt többszörösét kapod vissza (resell).

    A kezdeti befektetőknek magas hozamot ígérve hitették el a világgal hogy a BTC mekkora befektetés, holott nincs valós termék, csak csomagokat küldözgetsz a p2p hálózaton világszerte.

    Azok akik az elején bespájzoltak és centekért vagy $1-2-ért vettek BTC-t, most $1100-ért tudják eladni. Mondd már meg nekem az ő hasznukat ki termeli ki? Tekintettel, hogy a BTC világpiac többszörösen limitált (egyrészt a BTC-k száma is limitált, továbbá a beszálló játékosok száma is) az early-birdök hasznát az új befektetők (újonnan belépettek) termelik ki, tehát azok akik tegnap, ma és holnap fognak BTC-t venni. Minél előbb kezdte valaki, annál feljebb van a piramisban és annál gazdagabb lett mára. Sőt akik ténylegesen a legelején 20BTC-t vettek $1-ért azok most szuper-gazdagok.
    A világ leggazdagabb embere egy mexikói telekom-mogul a vagyona $60 milliárd. Ahhoz hogy mai értéken (1100/1) eladhassak ennyi pénzért BTC-t kb 54 millió BTC-t kellett volna vennem 2010-ben (most tekintsünk el attól, hogy limitált a BTC-k száma). Ez az 54 millió BTC 2010-es áron $2.6 millió. Komolyan gondolja valaki, hogy $2.6 millióból lehet 3 év leforgása alatt gazdasági produktum nélkül $60 milliárdot keresni?

    Egyébként a defláció egészen addig tart amíg a legvégén már nem akarnak beszállni új emberek mert már olyan nagy a pszichikai nyomás, és akkor jön a pánik és a crash. Valóban nem hordozza minden alappillérét a Ponzi-sémának a BTC, de több dologban hasonlít a BTC a pilótajátékra, mint amiben hasonlít egy pénzre.

    Egyébként is a BTC nem pénz. Jó a marketing mögötte, ami 0-24/7-ben ezt sulykolja, de nem igazán tudok olyan pénzről ami egy év alatt 100xosára növelte értékét a világ össze többi devizájával szemben. Az emberek nem azért vesznek BTC-t, mert BTC-vel szeretnének fizetni valahol, esetleg bizonyos helyeken csak azt fogadják el, hanem a defláció miatt egyre több és több pénzt akarnak visszakapni később. Tehát a BTC nem egy deviza, hanem egy termék. Ráadásul ez nem egy affajta termék, mint pld. vásárolni egy muzeális számítógépet amit később a többi létező modell kikopásával többet ér (pld. a nemrég eladott Apple I számítógép aukciója). Hanem itt konkrétan arról van szól, hogy mindenki minél hamarabb minél több BTC-t szeretne felhalmozni, hogy a végletekbe szökött deflációval pénzt keressen. €-t $-ra azért vált 1000 emberből 997, mert Európából Amerikába megy költeni, vagy olyan terméket vásárol, amiért $-ral kell fizetni. Vannak itt is spekulánsok, de elenyésző. Viszont BTC-t azért vált 1000 emberből 999, mert három nap múlva 10-15%-al többért akarja eladni.

    Ez a jelen helyzet. Kérlek legyél olyan kedves és vezesd le, hogy hol tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz emvy #5833 üzenetére

    Azért, mert a befektetők a befektetéseik hasznát a befektetett javak hitelezési piacra dobása után beszedett kamatokkal fedezik. Gyk a profit = hitelkamat - komisszió (ahol a profit a befektető bruttó profitja, a hitelkamat a hitelt felvevő által a rendelkezése állás végéig fizetett kamat, a komisszió a hitelintézet által beszedett sarc)
    Stabil gazdaságban a hitelkamatok ilyen 1-5% között mozognak, az intézetek pedig ebből még levesznek.

    Nyilvánvalóan belátható, hogy profi nagybefektetők sem tudnak a nyers hitelkamat fölé menni, max. ha long-term életbiztosításokba fektetnek, mert akkor a betett tőkét 3-4x is ki lehet helyezni, mire a befektetés lejár. Az annyira nem likvid, de gondolom a WB és társai nem szoktak csak úgy megszorulni. :)

    Adott egy példa, ahol van A, B, C résztvevő az abc sorrendjének megfelelő befektetési időpontokkal.
    "A" vesz 2010. 01. 01-én 100 BTC-t. Ez került neki $100-ba.
    "A" vár.
    "A" piacra helyezi a 100 BTC-t 2010. 12. 31-én.
    "B" kivásárolja "A"-t a 100 BTC-ből 2011. 01. 01-én $500-al.
    "A" befektetése megtérül és $400 profitot termel.
    "B" vár.
    "B" piacra helyezi a 100 BTC-t 2011. 12. 31-én.
    "C" kivásárolja "B"-t a 100 BTC-ből 2012. 01. 01-én $2500-al.
    "B" befektetése megtérül és $2100 profitot termel.
    "C" vár.
    "C" beszopja, mert 2012. 05. 01-én a lufi nagyot szól: és "C" $2500-os veszteséget könyvel, mert a BTC hiteltelenné válik.
    "A" profitja $400, "B" profitja $2100, "C" vesztesége pedig $2500. Furcsák a számok nem?

    Nos, lefordítva: "C" "B"-nek és "A"-nak hozott nyereséget, illetve szétterítve még mindenkinek aki "A" előtt kereskedett, mivel ugye "A" is vette a 100 BTC-t valakitől. "A", "B" és minden "A" előtt kereskedett ember összes nyeresége, amit 100 BTC adás-vételével keresett az egy helyen "C"-nél csapódott le, veszteségként. Mindvégig ugyanaz a "haszontalan" 100 BTC cirkulált emberek között, és semmiféle valós gazdasági tevékenység nem történt, hanem pusztán a greater-fool elv alapján, mindig volt még egy nagyobb barom, aki többet és többet fizetett azért, hogy - lehetőséget kapjon arra, hogy egyre több és több - profitot termeljen. Ez a folyamat egészen addig tart, amíg az utolsó gigabarom ki nem borítja a bilit, azzal, hogy nem talál egy még nálánál is nagyobb hyperbarmot akinek eladja ugyanazt a 100 BTC-t, mert az már nem fogja tudni azt megfizetni és/vagy nem akarja azt a gigászi pénzmennyiséget kockáztatni.

    Ez az amit a "hívek" nem értenek, hogy a valódi befektetéseket mögött gazdasági produktum zajlik, mert a befektetett pénzt hitelként kihelyezik amiért valaki kamatot fizet. Nyilván aki felvette a hitelt azért tette, mert egy üzletet finanszírozott ami valós gazdasági cselekménnyel (termelés, szolgáltatás) és hozzáadott értékkel még több pénzt termelt etc etc. Tehát emberek (a hitelt felvevő vállalkozás alkalmazottjai is) profitáltak abból, hogy valaki befektetett, miközben a BTC esetében a hype okozta deflációból (a BTC értéke felértékelődik, azért mert egyre több ember akar BTC-t venni, hogy beszálljon a befektetésbe) származó profitot könyveli el nyereségként A, B, C, D ..... egészen n-1 szereplőig, mert sajnos n már nem fog befektetni, mert túl kockázatosnak fogja tartani és ekkor kipukkad a lufi és A, B, C, D ... n-2 összes nyeresége egy pontban: n-1-nél jelentkezik negatív nyereségként (veszteségként).
    Ezért írtam azt, hogy adott időpillanatban a BTC kereskedelembe beszálló emberek a már előttük kereskedő emberek összes profitját kitermelik, egészen addig amíg be tudnak "szervezni maguk alá" még egy embert, akinek eladják a BTC-jüket. Ez szerintem kísértetiesen hasonlít egy Ponzi-sémára. Továbbra is áll az ajánlatom, hogy javítson ki valaki, ha tévednék.

    Wikipédiából nem kérek idézetet hogy a BTC az egy crypto currency stb stb. Azt már kaptam ignorant-tól.
    Gazdasági magyarázatot szeretnék kérni, ha lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz brd #5840 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy ha tényleg csak ennyit tudnának produkálni, akkor mitől olyan gazdagok?

    Azért, mert ők azok akik. Minél nagyobb összeget fektetsz be annál nagyobb a kamat amit a pénzedért fizetnek, mivel ahol befekteted nagy terhet veszel le a vállakról azzal, hogy nagy mennyiségű pénzt tudsz azonnal és egyszerre elhelyezni. Ezzel radikálisan csökkenthető a működési költség és rengeteg hitel rögtön lefedhető. Százalékosan lehet hogy a nagybefektetők sem keresnek sokkal többet mint a kisbefektetők, de összegszerűen ezek már óriási pénzek, amikkel évente lehet egy új olajtársaságot indítani, egy ruházati márkát a piacra dobni stb stb. Ezek hozama már nem 1.5% hanem sokkal több, viszont nyilván sokkal nagyobb a kockázat, mint ha egy biztosítóba öntötted volna a pénzed.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Ezt elírtam, szóval az $500 helyett $400-at írtam azaz "B" profitja csak $2000.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Rive #5851 üzenetére

    Az igaz lehet, de "egyéb pénzeknél" a "bevezetés alatt" mindig van/volt garancia. Az 1800-as években deklarálták az aranyfedezetet és egészen 1976-ig megvolt ez a kulcs szerepe. 120-150 év kellett ahhoz hogy a modern pénz alól az arany demonetizálódjon.
    Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ennyi idő kellett, hogy a modern pénzt tényleg elhiggyék az emberek, a hitetlenek számára mindvégig ott volt a lehetőség, hogy aranyra váltsák. Az arany pedig egy elég fontos fém a Földön, és igen ritka is, nem mellesleg év-tízezredek óta az ember értékmérője. Ezzel szemben a BTC mögött a hashpower-en kívül semmi sincs (az is csak azt garantálja, hogy a tranzakció nem a jövő évszázadban megy végbe), talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5852 üzenetére

    Ha nem befektetés, akkor az előző cirka 5800 komment 85%-a miért arról szól, hogy hol és mikor mennyit lehet keresni vele?
    Üss fel egy tetszőleges topikot a neten mindenhol azt írják, hogy hol mennyiért váltják/~tották és ki, mikor mennyit keresett az eladással. Vagy az éppen aktuális top asic mennyi idő alatt hozza be a befektetését.

    Ahogy privátban is leírtam, én anno azért kezdtem bitcoinnal foglalkozni 2011 év elején, mert hittem benne, hogy lerázhatjuk a rabigát és szabadon költhetjük a pénzünket pld. ÁFA nélkül. Sajnos azonban rá kellett jönnöm, hogy pont az underground és szabályozatlan mivolta miatt nem lesz a BTC az aminek indították: stabil alternatív pénz. Alternatív maradhat, nem feltétlenül szükséges, hogy teljesen széles körben használható legyen, de hogy stabil sosem lesz abban teljesen biztos vagyok. Ráadásként nem is viselkedik pénzként, ám egy fizetőeszköznek illene úgy viselkednie.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5855 üzenetére

    De van. A monetáris arany pont ilyen volt. Fix összegen (vagy nagyon kicsit kilengő sávban) váltották az aranyat. Az, hogy fontos termékeink előállításához kell arany, továbbá hogy év-tízezredek óta ezt használjuk, és ráadásul egy közhiteles szerv pecséten igazolja, hogy visszaváltja az aranyamat fix rátán az szerintem 100%-os garancia.

    Tudom, hogy mi a különbség, és pontosan ezért nem hiszek - már - a BTC-ben. Amíg emberek kezelik, addig ahány ember annyi érdek. Bizalom pedig úgy alakul ki az emberekben ha fix dolgokkal vannak körülvéve. Addig amíg egy deviza értéke ilyen értékváltozásokon megy keresztül sosem fog szélesebb körben elterjedni, pld: anyám sosem használná.

    A btc mogott a minerek es a felhalsznalok vannak (beleertve minden business-t ami btc-n bonyolitja a tranzakcioit)

    Tévedés, a minerek csak hasznot akarnak húzni a miningból. A bizniszek pedig csak (ki)használják a BTC előnyeit egyáltalán nincsenek mögötte. Akkor lenne igaz az állításod, ha pld. bitmit-en egy csík Marlboro augusztusban 0.25 BTC ($30) volt most - zárás előtt - meg 0.025 BTC ($30). Ha a BTC mögött állna akkor az ár ugyanúgy fix 0.25 BTC lenne, ahogyan a termék augusztustól nem drágult és nem lett olcsóbb ($30). a bitmit pont annyira fogadta el a BTC-t, amennyire a magyar forintot, vagy a japán jent. BTC-n tranzakciót bonyolítani vagy BTC-t elfogadni nem ugyanaz a 2 dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5859 üzenetére

    Csak épp a 2 legfontosabb különbség maradt le (gondolom szándékosan): az értékállóság és a technológiai függetlenség
    1983-ban 1 kenyér $0.9 volt, egy uncia arany meg $500 (555 kenyér)
    2013-ban 1 kenyér $2.7, egy uncia arany pedig $1250 (462 kenyér)
    Így viselkedik egy stabil pénz 30 év alatt, még exponenciálisan növekedő felvevőpiac esetén is. Ne mondja nekem senki, hogy az aranyat nem spekulálták ez idő alatt. Pusztán arról van szó, hogy az arany állta a sarat és fix értéket tartott, ergó sokkal de sokkal többen voltak akik az aranyat kenyérvásárlásra használták (természetesen közvetett módon, $-ként materializálva). Ezért megbízható.... már ha valakinek eddig nem lett volna elég megbízható a történelem során. On the other hard: BTC ami nem nagyon állja a sarat a spekulációval szemben hanem komoly kilengései vannak még ultra-rövid távon is. Most akkor mondjátok azt, hogy nem sokan spekulálják a BTC-t hanem mindenki micropayment tranzakciókat bonyolít vele, fizetnek és a távoli rokonokat ezzel segítik. :D :Y

    Technológiai függetlenség: gondolom ez mindenkinek evidens.

    @ignorant #5863: nem szerencsés a nick választásod, inkább arrogant-ot kellet volna választanod. Nyilván én vagyok a tudattalan barom aki tévúton jár, csak mert nem szavazott elegendő bizalmat (illetve bizalmat vesztett)... Gondolom te még a WC papírt is BTC-ért veszed, sőt amikor fizetsz a boltban a vásárlók könyvét lobogtatod miután kiröhögtek a BTC-ddel.

    Gondolom nem fogod nekem megtiltani, hogy egy nyilvános fórumon elmondjam a véleményem, az érveimet, amire eddig egyébként érdemben egyszer sem reagáltál azon kívül, hogy elküldted a wikipediás cikkét annak, hogy mi a BTC. Arra viszont már nem futotta, hogy pld. a Ponzi-scheme-es wikis cikket elolvasd, mert pont abban utalnak a BTC-re.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5866 üzenetére

    Ha te mondod akkor troll vagyok. :) Szerintem meg hülye vagyok, hogy az ilyen magadfajta kőfejű copypédiás arcokkal leállok vitatkozni.
    Nem nem erre gondolok.
    Ponzi scheme
    Similar schemes
    An economic bubble: A bubble is similar to a Ponzi scheme in that one participant gets paid by contributions from a subsequent participant (until inevitable collapse). A bubble involves ever-rising prices in an open market (for example stock, housing, or tulip bulbs) where prices rise because buyers bid more because prices are rising. Bubbles are often said to be based on the "greater fool" theory. As with the Ponzi scheme, the price exceeds the intrinsic value of the item, but unlike the Ponzi scheme, there is no single person misrepresenting the intrinsic value.

    klikk a Greater fool theorys linkre:
    The greater fool theory describes a situation where the price of an object is not being driven by intrinsic values, but by expectations that irrational bidders for limited assets or commodities, will set the price. A price can be justified by a rational buyer under the belief that another party is willing to pay an even higher price. Or one may rationally have the expectation that the item can be resold to a "greater fool" later.

    Ez sem illik a BTC-re?

    A spekuláció mértéke könnyen kiolvasható abból, hogy egy adott termék (vagy deviza mennyire stabil). Minél instabilabb egy termék vagy egy deviza annál többen spekulálnak rá. Ha ez az állítás igaz, akkor igazam van és a BTC-t túlnyomórészt spekulánsok használják, vagy mivel magyaráznád a BTC árának fél év alatt történő megtíszereződését? Ha tévedek akkor adj kérlek magyarázatot a 2009-2010-es OTP-s mizériára.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #5867 üzenetére

    Az arany technológiafüggetlen. Egy pénz technológiafüggetlenségén nem azt értjük, hogy kellett-e technológia a pénz materializálásához. Ennyi erővel csak a dunakavics az egyetlen olyan pénz amihez nem kell technológia. A pénz technológiafüggetlensége azt jelenti, hogy nem kell technológia a tranzakció lebonyolításához. Semmilyen technológia nem kell ahhoz hogy adjak neked egy aranytömböt, vagy egy érmét. A BTC jelenleg még igencsak technológiafüggő (ergó nincs materiális alakja... azon a szép próbálkozáson kívül aki pár $-ért 2013 év elején "veretett" BTC-t). Bár a modern pénznek is van digitális formája (számlapénz) de nem ez az egyetlen formája.

    Az arany értékállóság egy idős - ha nem idősebb - az első emberi civilizációkal az akkád vagy egyiptomi birodalommal. Kb. 5-6 ezer éves. Végülis ez tényleg nem a kezdetektől való... de azért nem rossz.
    Olvasd vissza az #5865-ös kommentemet ami az arany árát hivatott tükrözni az emberi szükségletekkel (étel). 30 évre visszamenőleg 17%-ot deflálódott az arany abban az esetben ha az emberek száma (akik esznek) fix, ellenben az USA lakossága 1983-hoz képest a jelen adatok szerint 40%-al nőtt, tehát akár ez is indokolhatja, hogy a jelenben 17%-al kevesebb kenyeret kapni ugyanannyi - 1 uncia - aranyért. Hasonlítsuk már ezt a 17%-ot 30 év alatt (0.14%/negyedév) a BTC előző negyedéves 1000%-os kilengéséhez (2013. 09: $125, jelenleg: $1200).

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz LLam #5870 üzenetére

    Neked csak annyit kellene tenned, hogy leírod egy mondatban, hogy miért nincs igazam. E helyett kaptunk megint 4 sornyi szürkét (off topik) amiben megtudtam, hogy milyen is vagyok és min kéne dolgoznom. A véleményt kritizáld, ne a mögötte álló embert. Persze az mindig könnyebb, ha már az érvek elfogytak.

    Én egy mondatban össze tudom foglalni, hogy a BTC miért egy ponzi. Azért mert a most befektetők az eddigi kereskedések összes profitját finanszírozzák. 1 mondat.

    Ennek igazságtartalmát döntsd meg kérlek. Ha megdöntöd meghajlok előtted és meghívlak 1 rekesz sörre (~3000) vagy azzal egyenértékű bármilyen "jóléti szolgáltatásra" amennyiben nem vagy még 18. Ha vidéki vagy átutalom az árát a bankszámládra, vagy a paypal címedre.

    Edit: látom hogy kőszegi vagy. Akkor marad a pp vagy a bank transzfer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5879 üzenetére

    Most mondd azt, hogy nem vagy kőfejű. Én ésszerűen példákkal és érvekkel illusztráltam a mondandómat, te meg privátban odadobtad, hogy mi az a crypto currenty kb. ilyen stílusban: olvasgassál f*szkalap. Miután leírtam, hogy ez így lehet(ett valamikor) de nem így van most, akkor is újabb linkek jöttek, kommentek és érvek nélkül. Élnézést ha demotáltalak, de ez kőfejűség kérlek.

    Véleményem szerint: ez a defláció így elmehet kisebb-nagyobb visszaesésekkel $5-6k-ig de utána olyan crash lesz amiből nem áll fel a piac. Az meg egyenesen frusztráló - és bizalomvesztő - a szememben, hogy el akarom adni a BTC-met pld most azonnal $1220-ért elindítom a transzfert és 2 hét múlva kapom meg az $1220-t amikor eladhattam volna mondjuk $1400-ért. Ez ismételten nem erősíti a bizalmat és a szimpátiát az emberekben.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Chal #5883 üzenetére

    Nem akarlak meglepni, de egy "pénz"-ről van szó. Gondolom nem kell definiálnom, hogy mi a pénz és mire való. Ne akarjuk már a BTC-t, egy "pénzt" a befektetésektől függetlenül kezelni. A befektetések egy idősek a pénzzel, illetve az első befektetők teremtették a pénzt. Szóval jelenleg, amint az adatok is alátámasztják a BTC igenis - hangsúlyozom jelenleg - a befektetésről szól. Biztosan vannak kivételek és - a te szavaiddal élve - techbuzik, csak nem ez a domináns.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5886 üzenetére

    De én írtam.
    Igen kiszálltam, mert kiábrándultam, mert már akkor úgy tűnt, hogy nagyot fogok bukni. Eddig még nem buktam volna (mert még él a BTC).
    Kerestem annyit, hogy elengedő volt arra, hogy vállalkozást indítsak, szóval nem jártam rosszul. Alapvetően kapzsi embernek definiálnám magam, de most az egyszer beértem egy verébbel, nem kellett a túzok. Persze igen, lehetne most 1 cég helyett 10 cégem, de realista vagyok. Jelen piaci helyzetben és főleg ebben az országban, csak az a te pénzed amit már elköltöttél, szóval így is elégedett vagyok.

    Egyébként nem kell bele kötnöd, az első kereskedő egy befektető volt, hiszen kereskedett, nem azért vette meg a 23. marháját mert annyira szerette a marhahúst - egyébként sem tudott 2 marhánál többet megenni egy télen - hanem hogy eladja. Befektetési céllal kereskedett.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Chal #5890 üzenetére

    Akkor próbálom máshogy megközelíteni: az, hogy ezzel az eszközzel ki és hogy él, és mire használja, teljesen lényegtelen, ezt próbáltam a tehcbuzisággal, és az egyebekkel jellemezni. Ilyen ötlet eddig nem volt, az értéke és a zsenialitása szerintem arányban van pl. az internettel. Mint mondtam, nekem sem elhanyagolható az, ha pénzem realizálódik belőle így vagy úgy. Vagy hogy tudok e vele fizetni, sőt… De mikor ponzi sémát kiáltasz, gondolj arra, hogy ezt azok teszik bele, akik és ahogy használják, teljesen független az egész magától a BTC-től.

    Ezzel maximálisan egyetértek. Riszpekt a csávónak aki kitalálta. Én annó azért kezdtem el vele foglalkozni, mert mindenféle fee és egyéb levonás nélkül tudtam a tengeren túlra pénzt kihelyezni. Itt megvettem a BTC-t kiküldtem és ott eladták.

    Vagy máshogy fogalmazva: ha valaki 250-el feltekeredik a fára egy nagyon jó minőségű, és újszerű építéstechnológiai megoldással készített úton, az nem az út vagy a fa hibája.

    Ez is igaz egészen addig amíg nem kezdenek az emberek tömegével sőt gigászi méretekben meghalni azon az úton. Maga a koncepció tökéletes, csak a megvalósítás szült olyan helyzetet, hogy az egész átváltott teljesen másba (negatív másba).

    @ignorant: nehogymárletrollozzál. :C
    A LLamnak tett ajánlatom neked is áll. Illetve kettőtök közül annak aki ebben a topikban előbb cáfol.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #5893 üzenetére

    Istenem forgasd már ki a szavaimat. Úgy kell érteni a technológiafüggetlenséget, hogy itt állsz mellettem. Nyilvánvalóan ha Budapestről Londonba kell kiküldenem pénzt, akkor számlapénzt használók. De ez nem jelenti azt, hogy a BTC ettől technológiafüggetlen. Mert a pénznek az előbbi tranzakcióhoz egy technológiafüggő változatát használtam, mert van másik válfaja is a pénznek, nem csak a számlapénz. A technológiafüggetlen azt jelenti, hogy ha ott állsz mellettem oda tudom neked adni az $1-t vagy az 1g aranyat. Az 1 BTC-t nem tudom neked adni technológia nélkül.
    A te inerciarendszeredben ezek szerint az arany sem pénz, mert nem tudom átutalni Budapestről Londonba, sőt úgy önmagában a pénzt a modern kori bankrendszer hozta létre ezek szerint, a bankközi utalásokkal. 1500-ban Mátyás király idejében nem volt pénz mert nem volt GIRO rendszer? Jól értem ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5894 üzenetére

    Értem, tehát akkor nem fogadod el a kihívásomat, és nem tudod megdönteni az állításomat, miszerint a BTC mára már nem más mint ponzi. Tehát akkor elismered, hogy igazam van, és csak trollkodtál eddig.
    Köszönöm, jó éjt. :)

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5899 üzenetére

    Btw. hogy, hogy nem alszol?
    Ahhoz nem kell kipukkadjon, hogy észrevegyem az összefüggést. Egyáltalán nem fals a logikám, csak nem tudod elismerni. :) Ha fals lenne már megmutattad volna, hogy miért fals.

    Nem elhatároztam, hanem összeraktam a kirakóst.

    Akkor te egy másik földön élsz (szándékosan kisbetűvel) mert csak megsúgom India és Kína aranyban fizet az olajért Iránnak. Az arabok és az oroszok aranyban számolnak el egymás között a fegyverekért. Ez konkrétan azt jelenti, hogy India leszállítja egy hajón az aranyat az országba.

    Azt meg igazán megoszthatod velem, hogy paperwallettel hogy tudok úgy fizetni, hogy nem kell technológia hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #6003 üzenetére

    Nem is olyan rég, vitatkoztunk a BTC természetéről. Kiderült a FED elnöke is ugyanarra a véleményre jutott mind a 2 esetben mint én. :) A cikk elolvasása után jót nevettem!

    Szerintem meg neked érdekes a világképed: megmosolyogtató a szegények kihasználásáról és a csúnya zsarnok gazdagokról alkotott véleményed, vagy inkább egyszerűen nevetséges.
    Nem tudom jártál-e Kínában, de ott a gazdagság és a hatalom az egy belső tulajdonság. Olyan mint a kedvesség, vagy a türelmesség. Azért, mert a kínaiak úgy tartják, hogy a gazdag ember valamivel okosabb, jobb, rátermettebb, kitartóbb a szegényebbnél. És milyen igaz.
    Azért nem fog a - szavajárásod szerint - plebs sosem kinőni a köréből, mert hosszú távon a gazdagabb, hatalmasabb (nagyobb hatalommal bíró réteg) mindig korlátok közé tudja szorítani: pénzzel, lobbival, vagy nyers hatalommal. Van azért átjárás a 2 réteg között, de igen csekély, mondhatni elhanyagolható.

    Nem tudom hogy lehet elfogadni egy olyan rendszert ami elnyomason, es az emberek kihasznalasan alapszik.
    Nem tudom hol látsz te itt elnyomást és emberek kihasználását. Ezt most az egész világra érted vagy csak hazánkra? Ezt nem értem.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #6019 üzenetére

    Vááá köszönöm a Japán zászlót, nagyon szeretem a japánokat! :D

    Nem tudom... én túl beszari voltam, h SR-t kipróbáljam, de a baráti körömben volt aki rendelt. Az eladó nyugat Európából tevékenykedett, nem pedig valami harmadik világbeli országból. Hadd mondjam el, 2 hét alatt adta fel a csomagot, a CS egyszerűen pocsék volt. Kezdem néha úgy érezni, hogy az emberiség megérett a kihalásra, mert a "nyeu-i úriemberek" sem annyira úriemberek egy regulálatlan piacon.

    Bevallom azért nem vagyok olyan "szabadelvű" mint te, - kicsit Petőfihez tudnálak hasonlítani az írásaid hangneme alapján - mert úgy gondolom, hogy minden olyan dolog amit nem kötnek szabályok azonnali kontrollálatlan káoszba rohan. Lehet azért mert az emberi gyarlóság a tetőfokára hágott a 21. században, vagy azért mert elfelejtettünk "szabadon" élni, és kellenek a konvenciók amik utat mutatnak (nem utolsó sorban visszafogják a csőcseléket).

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz GuMipOkE #6021 üzenetére

    Gondolom ismered: eat or be eaten. A természetes szelekció nem keres okokat.
    Az a lényeg (mármint a kínai példámnak) hogy egy adott időpillanatban te legyél a farkas, teljesen mind egy, hogy a falka miatt (kapcsolatok) vagy hoztál magaddal egy nagyobb farkast (apád). Ha ott és akkor (jó időben jó helyen) tudott lenni más meg nem akkor kétségtelenül "többet tud másoknál".
    Sajnos az élet a mai világban így működik. Alkalmazkodni kell a környezethez.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Assdak #6023 üzenetére

    Ez így van ezért is írtam, hogy sosem lehet annak eszköze, hogy a "hatalmasabb réteg uralmát" megdöntse. Mihelyst széles spektrumon érdekeket sért azonnal kriminalizálják és akkor fú'hatod az egészet.... Ahogy a gyógyszerrel, a szesszel vagy a dohánnyal történt. Monopolizálják majd a bankolást (pénzköltést) is, és akkor az alternatív megoldásokat büntetik. Érzem mi lesz az ok: a BTC az illegál bizniszek és a terrorizmust eszköze. Ez egy megdönthetetlen indok lesz majd és csont nélkül át fog menni minden állami törvényhozáson.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6031 üzenetére

    Ne hiszem, hogy az internetet kriminalizálni tudják.

    Nagyon is lehet. Ott van pld a TOR, amit AssDak is említett, vagy ezek alapján 10 perc meló beültetni a content filterbe. A világ 2 legnagyobb BTC közössége közül az egyikben diktatúra van global firewallal (CN), a másik épp most szavazta meg, hogy a szolgáltató bármikor felfüggesztheti az internetkapcsolatodat, ha illegális anyagot forgalmazol (US).
    Ha ez a 2 résztvevője a piacinak kihullik, a BTC értéke a töredékére csökken és a maradék felhasználói réteg hamar elpártol.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6037 üzenetére

    Nyilván mindenki egy olyan terméket akar majd (akkor) megvenni, ami:
    - mögött nincs valós gazdasági potenciál
    - értéke konvergál (már akkor) a nullához
    - amit köztudottan kiutasítottak a forgalomból (már ha ez megtörténik Kínában és az Államokban)

    Értem én, hogy van egy véleményed, de a piacgazdaság nem úgy működik, ahogy gondolod.
    Amikor Csányi eladta az OTP-s részvényeit, hogy megesett az árfolyam. Bevásároltak? Nem. Továbbgyűrűzött és még 3 hónap múlva és alacsonyabb volt az árfolyam (túlkínálat volt a részvénypiacon) az történés előttinél.
    Pedig csak Csányi adta el a részvényeit meg még egy OTP-s igazgató. És az OTP-ről van szó, közép-kelet Európa legnagyobb multinacionális bankjáról.

    A pénzügyi szektorra baromira jellemző a pillangó-effektus: nézd meg mi volt a Lehmann Brothersnél, Izlandon, Cypruson. És ezek gigavállalatok/gigabankok, ahol állami és/vagy fedezeti garancia van, nem pedig a BTC-ről beszélünk... Hogy ki menekítették a pénzt az emberek.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6047 üzenetére

    Nyilván én vagyok aki dogmatikus, úgy, hogy közgáz1 első óra első 10 percében leadott anyaggal szöges ellentétbe álló kijelentéseket teszel.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz GuMipOkE #6036 üzenetére

    Nagy mintát vizsgálva: az erőszakosabb, telhetetlenebb, elszántabb, gátlástalanabb győz. Abban igazad lehet, hogy hosszú távon egy "farkas" hamarabb szed össze ellenségeket, mint a "bárány". Csak hát a "győztesek" között 100 farkasra jut 3 bárány, tehát hosszú távon még így is sokkal nagyobb egy "farkas" túlélési képessége.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz szurmakotium #6056 üzenetére

    A bejegyzés alatti kommentek között olvastam, mennyire igaz:
    You are not alone my friend. No government in the world is going to let go of the power they exercise by controlling the national currency without a fight. As long as bitcoin is dismissed as "toy internet currency" they will smile, as soon as it poses a real threat to their interests they will come down on it. We all know that I guess.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6057 üzenetére

    Az egész egy fikció volt, azt mondtam HA Kína és az Államok bedöntik a BTC-t akkor mindenhol bedől. Egyébként, ha a 6057-et elolvasod, akkor Kína már lépett.

    A BTC mögött lehet hogy van technológiai érték, csak az a baj, hogy a kamatokat nem technológiai értékre fizetik (GHz, GHash, GB stb.) hanem gazdasági produktumra. Egy befektetés, pedig addig tud, hozamot generálni, ameddig fizetnek a kihelyezett tőkére kamatot. Namost a BTC jelenleg azért profitábilis, mert deflálódik folyamatosan, azaz a termék ára pusztán attól nő, mert megindult a kereslet iránta. Nem azért nő, mert magas hozamot generál. Nem fizetnek utána kamatot sehol, és ha bevásároltad magad a bizniszbe akkor a tőkédet egyik alap sem fekteti be valamelyik fejlődő országba: India, Kína, Oroszország stb. Tehát más ettől nem járt jól. Pusztán a pszichológia hajtja az egészet, nem pedig a gazdaság. Hit az ami a BTC értékét adja, hogy ha ma beteszek X pénzt, akkor később többet kapok vissza. Amint a pánik beköszön kipukkad a lufi, és nem lesz bizalom, tehát nem lesz érték.

    Olvass el egy könyvet, vagy ülj be egy közgázórára és megtudhatod, hogy egy termék árfolyamának radikális csökkenése milyen hatást gyakorol a piacra. Nem felvásárlási lázt okoz, ezt megsúgom. Ha ezt gondolod akkor baromira nagyot tévedsz. Kérdezd meg a szüleidet mi történt a Posta Bankkal. Persze könnyebb azt mondani nekem, hogy demagóg vagyok, mint odaállni a tükör elé...

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz anitja #6060 üzenetére

    Anita drága (anitja-ból gondolván..) kérlek fáradj a guillotine-hoz. :)
    Ezt a kört már lefutottam egyszer itt a pár emberrel, de hiába...

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6064 üzenetére

    Nem tudom hogy megy-e az olvasás?! Kiemelem a lényeget:
    Azért, mert a kínaiak úgy tartják, hogy a gazdag ember valamivel okosabb, jobb, rátermettebb, kitartóbb a szegényebbnél. És milyen igaz.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6067 üzenetére

    Igen, így gondolom, de továbbra sem értem, hogy jön ez a közgáz-hoz... megmagyarázhatnád.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #6070 üzenetére

    Mondd már el nekem, hogy mi volt az ami hetet-havat jelent?
    Összetévesztesz magaddal, nem én írtam, hogy a krachot felvásárlási láz követi. Ez nem igaz, az ellenkezője az igaz. Ne akard már nekem megmagyarázni, hogy 2x2 az 5. Köszi...

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Assdak #6073 üzenetére

    Gyerekcipőben van, azért nem egyszerűbb.
    Azért nem lesz sosem olyan egyszerű mint a bankkártya mert nincs egy központi hely, ahol gyorsan átfutnának a tranzakciók.

    Viszont az igaz, hogy IBAN utalásoknál (főleg földrészek közötti utalások) azért még így is gyorsabb (... és olcsóbb).

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz D@reeo #6078 üzenetére

    Ez mennyi ideig tart? Mert a kártyatranzakció nem megy végbe azonnal csak zárolódik a pénz, amit a kártyatársaság időközönként (hetente - kéthetente) gyűjti be a pénzt a számlákról.
    A BTC-vel való mobile paymentek azonnal teljesülnek, azaz rögtön megjelennek-e az eladónál?

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz GuMipOkE #6094 üzenetére

    Ez tőzsdei feature, nem csak itt, minden nagyobb volumenű tőzsdén így működik.
    Ha megnézed a grafikont 5 perces intervallumokban esik le az opciók befogadása, ami egy napi vagy akár már egy órás grafikonon teljesen kisimul. Azért van ez implementálva, hogy hogy ne lehessen leültetni a rendszert egy pánikszerű eladással (ugyanígy működik pánikszerű felvásárlásnál is).

    Most látom, hogy még így is 45 perces a lagg. :)

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz bolbatiku #6116 üzenetére

    Van egy hash generátor és kiküld random címekre összegeket. Ha valid a cím, akkor teljesül az utalás így vannak valid címei majd megpróbálja a kulcsokat begyűjteni és leüríti a számlát. Common scam, 2 éves kb.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz csaba951 #6120 üzenetére

    Nem a cím a lényeg, hanem a mögötte álló IP cím.
    Volt erről a fenyegetettségről egy slideshow amit most nem találok, csak egy részt belőle. 2011-ben az egyik fejlesztő írta le, az esetet.

    A lényeg, hogy nyomom követhető vagy a tranzakcióid után és a mass paymentek kiküldésével lenyomozható adott wallethez tartó IP cím. Onnantól pedig social engineeringgel vagy keyloggerrel vírussal stb hozzáférhetnek a gépedhez és leüríthetik a walletet.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Chal #6122 üzenetére

    Pedig baromra úgy van, itt a prezi megtaláltam.
    Nem a cím a lényeg hanem:
    - hanem a rajta tartott BTC mennyisége
    - és az IP cím

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz bolbatiku #6162 üzenetére

    Látom kiderítetted magad is, miről beszéltem. :)
    Igen jól gondolod így lehetett ezt megjátszani.
    Azért küldenek mass paymenteket mert fee-vel együtt is 8-9000 címre való kiküldés kb 1 BTC-be fáj, éps a nagy számok törvénye alapján 1-2 van amit meg lehet támadni, mert van valamilyen security risk.
    Nem lesz nagy haszon de ha némi BTC-t le lehet emelni akkor már megtérült a befektetett egyébként igencsak kevéske idő.

    Online walletek megtöréséhez azért több idő kell és sokk-sokkal felkészültebb hacker, mert azok az online walletek ahol több BTC-t tárolnak már népszerűek tehát van mögöttük védelem és egy tűzfal mögött ülnek egy szerverteremben.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Formaster #6186 üzenetére

    Tőzsdére .1 BTC-t vinni fölösleges mert a fee megeszi a hasznot, csak úgy nem utalnám át, mivel a valódi pénzt vissza lehet hívni.
    Ekkora tételnél egy lehetőséged maradt: személyes találkozó és készpénz (forintban).

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Formaster #6192 üzenetére

    Elméletileg ha mindenki BTC-t használna akkor US$3 millió körül lenne 1 BTC értéke tekintetbe véve a föld teljes GDP-jét.
    Ez egy szép számnak tűnhet de fontos legalább 2 dolgot említeni:
    - sosem fogja az egész Föld a BTC-t használni, még a fele sem
    - sosem fogja a mai elit réteg a BTC-t hagyni kibontakozni.
    Tekintettel arra, hogy a BTC értéke most ismét felkúszni látszik én megvárnám a helyedben Amerika reakcióját a kínai bejelentésre. A kínai és az amerikai piac a BTC használók 60-75%-át fedi le. Nem tudom mennyit készülsz beinvesztálni, de az ismételt erősödés az amerikai felvásárlásoknak köszönhető. Ha Amerika megtiltja a BTC használatát nem felére esés lehet a végeredmény mint most (1200->600) hanem teljes krach is lehet.
    Amerika már egyszer megtiltotta, hogy az állampolgárai kivigyék a pénzt az országból (Amerikában tilos az offshore, tehát a pénzedet 2 féleképpen tárolhatod: amerikai dollárban, vagy külföldi devizában egy amerikai bankban), és a kínai tilalommal ellentétben Amerikának nyomós indoka van a BTC korlátozására, mert több éve államcsőd fenyeget.
    Ha ilyen .1 körüli befektetést akarsz csinálni, csak akkor tedd meg ha az a 15-18 ezer forint egyáltalán nem fáj.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    Ne felejtsük azért el, hogy valami betiltása nem azt jelenti, hogy fizikailag nem férsz hozzá. Amerikai igenis hozhat ilyen referendumot, hogy tilos BTC-vel kereskedni.
    Amerikában tilos az offshore. Nem azt jelenti, hogy a www.otp.hu nem jön be Amerikából, hanem azt, hogy ha offshore-on kapnak akkor mész a börtönbe. A gazdasági bűncselekményekért Amerikában 3x annyi jár, mint nálunk, nem ritka a 20 év sem.
    Tekintettel arra, hogy egy amerikai nem úgy gondolkodik mint egy magyar, a legtöbbje be is fogja tartani a törvényt, mert ott a gazdasági dolgokra jobban harapnak, mint nálunk.
    Ha Amerika lépéseket tesz, ilyen $50-re fog leesni a BTC ára vagy még lejjebb.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz bobsys #6270 üzenetére

    Először is a BTC nem pénz, legalább is még nem. Valami afféle dolog, de nem rendelkezik - jelenleg - a pénz összes tulajdonságával, csak hasonlít hozzá.
    A pénz egy olyan dolog, amit univerzálisan mindenhol elfogadnak és más termékekre cserélnek. Ebből kifolyólag lehetne pénznek tekinteni a golyóstollat, vagy a cigis dobozt is, amennyiben egy közösség tagjai megegyeznek egymás közt hogy azt tekintik értékmérőnek.
    A technológiai részt megpróbálom alapfokon ismertetni, így valószínűleg érthetőbb lesz. Szóval a BTC technológiai rendszere maga arra épül, hogy nyilván tartja, hogy kinek (BTC folyószámla, azaz wallet) mennyi BTC-je van jelenleg és azokat milyen tranzakciókon keresztül szerezte. Tehát egy wallethez minden - a létrehozásától megtörtént - tranzakció logolva van. Ezeket a nyilvántartásokat egymással peer-to-peer módon azaz azonos hierarchikus berendezkedés mellett "szerverek": ún. minerek, bányászok végzik. Ezért a nyilvántartásért - mivel ez sokrétű informatikai műveletek összessége, ami erőforrás és kapacitás igényes - azok a "szerverek" úgymond díjazást kapnak azaz a rendszer kioszt egy BTC-t. Azt, hogy ki és mikor kapja ezt a BTC-t random, de függ a "szerverének" teljesítményétől, tehát a rendszer számára felajánlott kapacitástól és a szolgáltatott időtől, azaz, hogy milyen rég óta biztosítja a számítási kapacitást. Gyakorlatilag minden a forgalomban lévő BTC így születik, így bányászódik (ezért hívják minernek).
    Maga a rendszer úgy lett kitalálva, hogy fix számú BTC jöhet létre, 21 millió darab. Az idő előrehaladtával a BTC-k egyre kisebb számban jelennek meg, valahogy így:

    Tekintetbe véve, hogy alig 3 év alatt az összes BTC teljes mennyiségének fele "kijutott a piacra" megnőtt az érdeklődés iránta, és mivel megnőtt a bányászók száma is ezért az idő előrehaladtával kétszeresen is nehezebb dolga van annak aki bányászik:
    - egyrészt egyre kevesebb BTC kerül ki ahogy telik az idő.
    - másrészt az egyre kevesebb BTC-re egyre több bányász jut.
    Tehát ezért egyre nehezebb BTC-hez jutni, nem maga a bányászás lett nehezebb.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz bobsys #6272 üzenetére

    Nem tudom, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás. Gondolom itt a tojás és "mesterségesen" lett injektálva az első pár BTC, mivel 2009 januárjától 2010 januárjáig csak 1 volt a difficulty, tehát gyk senki sem bányászott.
    Én csak 2010 novemberében tudtam meg mi az a BTC szóval nem tudom...

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz AAntii #6370 üzenetére

    Amíg a BTC-vel fizetni lehet és nem renderelni addig irreleváns a BTC informatikai háttere...

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák