Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muszurkefal

    aktív tag

    válasz htc07 #17021 üzenetére

    Ez oké, de ha valami véletlen folytán mégis jogi problémák merülnek fel, akkor hová fordulsz?
    Mert így az van, hogy "bocs, a programozó rosszul írta meg a feltételt a kódban, így jártál".
    Ha viszont elismernék, akkor van további jogi út. Mondjuk a bíróság sem igen tudna mit kezdeni egy ilyennel :D
    ---
    Tegyük fel, hogy eladom az autómat.
    A vevővel szembeni bizalmatlanságomat lekezelem egy okos szerződéssel, eddig jó vagyok.
    Ezután futok a Webes Ügysegédre vagy egy Kormányablakba, hogy bejelentsem a tulajdonváltozás tényét.
    Ha az állam nem tekinti jogilag érvényesnek az általam kötött okos szerződést, akkor hiába lobogtatom a blokkláncon futó szerződésemet (ahol már teljesült a tranzakció), nem vezetik át a tulajdonjogot.
    Ha ugyanúgy papíralapú adás-vételi szerződéssel kell igazolnom az eladást, akkor mivel vagyok előrébb?
    Nekem az lenne az érdekem, hogy ha megtörtént a tranzakció, akkor annak megtörténtét automatikusan lássa és validálja az állam.

    BTC utalásnál nincs ilyen gond az állammal, ahogy egy banki átutalásnál sem kell neked igazolnod, hogy utaltál. De, ahol benne van az állam, mert vannak a szerződéssel kapcsolatos feladatai, ott más a helyzet. Muszáj, hogy jogilag elismert legyen az okos szerződés, mert csak ebben az esetben aktualizálják a saját rendszereikben. Ez viszont az anonimitás megtartása mellett elég nehéz.

    Persze megteheted, hogy írsz külön adás-vételit, de ez így meg félmegoldás. Így az okos szerződés csak annyit tesz hozzá a történethez, hogy feltételhez köti a pénz eljutását a vevőtől az eladóig.

    Érdekes elgondolás mondjuk, ha ahhoz kötöd a tranzakció teljesülését, hogy átvezessék az állami rendszerben a tulajdonjogot, (hasonlóan a kolléga által írt postás példához). De akkor meg mivel igazolod előre az államnak, hogy tényleg eladod, és nem habira vezetik át? Ül majd mindenhol egy emberke, aki csekkolja, hogy tényleg van a láncon ilyen szerződés talonban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák