Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz YASKATIR #15052 üzenetére

    Berki az Invia World nevű MLM / piramisjátékban van benne. Erről szól az előadás is. Elvileg bányászati kapacitást adnak el 3 évre, plusz minél több kapacitást veszel, annál magasabb jutalékot kapsz az alád beszervezett emberektől.

    Nagy valószínűséggel piramisjáték, nincs is semmi bányászat, simán az új befizetők által befizetett pénzből finanszírozzák a kifizetéseket (már ha lesznek, ezeknél általában elég meggyőzően érvelnek az újrabefektetés mellett).

    Itt egy forrás magyarul (mert többek között azzal hirdetik, h "nem kell hozzá angol" - látható, hogy kikre pályáznak):
    http://www.bitcoinbazis.hu/inviaworld-felhobanyasz-piramis-mlm/

    Ha te nem látod mi a gond ennek a promotálásával az elég szomorú.
    Sok szerencsétlen idióta most bukta el a pénzét Bitconnecttel, itt is az új lehetőség, hogy "visszanyerje".
    Az a gond, hogy a bankok nyomásgyakorlása mellett ez másik út, ami a szigorú országos vagy akár EU szintű szabályozáshoz vezet majd.

    Amúgy elég durva, ami megy pl. magyar kripto facebook csoportokban. Nemrég léptem csak be párba kíváncsiságból, és előtte azt hittem, hogy a reddit is borzasztó a folyamatos shilling miatt. Hát ehhez képest nem egy csoportban ki volt tűzve az "elemzés" a TRX-ről, mint tuti befektetésről; hetente valaki beírja, hogy aki bányászni akar de nem akar gépet venni, annak tud egy tuti lehetőséget, csak keresse privátban; pár furább kommentelőnek ránéztem a facebook oldalára és ilyenek vannak, mint a Kairos (bedőlt MLM) magyar vezetői és hasonlók...
    Kezdőknek hirdetett valaki tanfolyamot, hogy elmondja az alapokat meg megtanít kereskedni és az egész arra ment ki, hogy IQ Option-ön növelje a affiliate-ek számát. Azon az oldalon, ahonnan egyáltalán ki se lehetett utalni semmiféle kriptopénzt...
    Szóval szánalom az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák